Mmonline.hu
Februári akcióját követően szeptemberben folytatta a jótékonykodást a PHD, az ügynökség csapata a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének Vakvezetőkutya-kiképző Iskolája csepeli főépületét szállta meg, és varázsolta színessé.
Még februárban az ügynökségi hálózat születésnapját ünnepelve szervezett jótékonysági akciót a PHD, mely során többszázezer forintnyi pénzadományt, és többmillió forintnyi hirdetési felületet sikerült összegyűjteniük a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének Vakvezetőkutya-kiképző Iskolája részére. Az akciót aukció követte, a Vatera és a médiapartnerek felajánlásai segítségével tovább növelték az adományok összegét, miközben folyamatosan áramlottak az alapítványhoz a személyes donációk: többen egy-egy kutya kiképzésének összegét ajánlották fedezni (egy kutya kiképzése nagyjából 1,8 millió forintba kerül), de volt aki saját telkének eladási árát biztosította az iskola részére.
A segítség azonban itt nem ért véget a PHD részéről sem: szeptember 2-án, pénteken, lelkes 25 fős csapat szállta meg a Kutyaiskola csepeli főépületét. Ütött-kopott „munkásruhát” öltve esett neki az önkéntes társaság, hogy színt vigyen a Kutyaiskola által kiszolgált vak emberek életébe – pontosabban falaira-. „Tudjuk, hogy sokan egyáltalán nem, vagy csak részben láthatják azt a munkát, amit itt elvégzünk, de hiszünk benne, hogy érzik majd az őket körülvevő színeket, és a változást, amit ezek a meleg színek okoztak a kopottas fehér falakon.” – nyilatkozta Nagy Réka Andrea, a projekt egyik főszervezője, a lakrészek „4 évszak” koncepciójának megálmodója. A munka késő estébe nyúlóan tartott töretlen lelkesedéssel, a hangulatot a jó cél tudata és az iskola dolgozói által kifőzött ínycsiklandó bogrács paprikás krumpli garantálta, a végeredmény pedig magáért beszélt: a főépület teljesen átalakult, és megújult a kennelek környékén levő kerítés rész is.
„A jószándék eleve megvolt.” – mondta Zvara Krisztián, a PHD stratégája, – „Viszont jószándékkal még soha nem festettek le egy falat sem. Szerencsénkre azonban olyan lelkes támogatókra találtunk ebben a projekben, mint az Akzo Nobel és a Schuller, akik elképesztő mennyiségű és választékú festéket és rengeteg festőszerszámot ajánlottak fel, amelyek lehetővé tették, hogy teljesen újjászülessen ez az épület, nekik ezúton is köszönjük a segítséget!”
„Óriási öröm számunkra, és nagyra értékeljük, hogy a PHD és partnerei – egyedülálló módon – fizikai erejével is támogatnak minket. Kitartásukkal, munkájukkal színt hoztak a „sötétség világába” azáltal, hogy önként, a szabadidejükből időt áldozva kifestették a Vakvezetőkutya-kiképző Iskolánkat. Évente 10-12 kiképzett vakvezetőkutyát tudunk kiadni, reményeink szerint ez a szám növekedni fog az értünk tett erőfeszítéseiknek köszönhetően.” – Farkasné Schiff Mónika MVGYOSZ-VKI vezető.
„Bár nem látjuk, de érzékeljük a falak színeit, tisztaságát” – mondta Sáfrányné Kobli Írisz, aki a harmadik vakvezetőkutyáját – Flórát – kapta meg 2009-ben a Kutyaiskolától. „Számunkra ugyanolyan fontos, hogy színek vegyenek körül, attól függetlenül, hogy fizikai szemünkkel nem látjuk, de lelki szemünkkel elképzeljük és élvezzük a szivárvány színeinek gazdagságát. A tisztaság elengedhetetlenül fontos a helyes kutyatartáshoz. Érintéssel ezt mi is tapasztaljuk.”
A február 18-i Big Hug Day így éves projektté duzzasztva ezzel az eseménnyel ugyan lezárult, de a támogatás és az iskola iránti elkötelezettség – amely mára barátsággá alakult – mindenképp megmarad.
Mivel a vakvezetőkutya képzés hazánkban folyamatos forrás-és kapacitáshiányból fakadó problémákkal küzd, bármilyen jellegű anyagi, tárgyi vagy fizikális segítséget nagyon szívesen fogad az iskola és a sok rászoruló, akiken évről évre segítenek.
Forrás: Mmonline.hu