228 pályázat érkezett húsz lakásra
Csepeli Hírmondó, Csepel.hu
Július elsejéig lehetett pályázni húsz szociális, három költségelvű, valamint egy piaci alapú bérlakásra Csepelen. Az érdeklődésre jellemző, hogy több mint tízszeres a túljelentkezés. Ábel Attila alpolgármestert kérdeztük: hol áll most a bérlakáspályázat, és mikor hirdethetik ki az eredményt?
– A húsz szociális lakásra 228 pályázat érkezett. Korábban sajnos előfordult, hogy az elbíráláshoz feltétlenül szükséges adatok hiányoztak az adatlapokról, és a pályázatok fele érvénytelenné vált emiatt. Ezért van hiánypótlás, amely most is nagyjából a pályázatok felét érinti. Augusztus közepére ez a hiánypótlás befejeződik, és szeptember elején születhet meg a döntés a nyertesekről. De itt sem ér véget a folyamat, hiszen a szociálislakás-pályázatok történetében először személyesen is ellenőrizni fogjuk a pályázatokban leírt adatok hitelességét. Erre nagy szükség van, mert több alkalommal merült fel annak a gyanúja, hogy hamis adatok közlésével nyertek el pályázók bérlakásokat. Ha valakiről kiderül a csalás, annak büntetőjogi következményei is lehetnek, a nyertes pedig természetesen a sorban utána következő lehet.
– Hogyan döntik el, hogy kik lesznek a bérlakáspályázat nyertesei, és milyen módon tudják ellenőrizni a pályázatok hitelességét?
– A pályázók által megadott adatok alapján, egy pontrendszer segítségével dönti el egy többpárti bizottság, hogy kik lesznek a lakáspályázat nyertesei. Korábban is így kellett volna tenni minden esetben, mert így törvényes. A pontrendszert már a pályázatok leadása után határozta meg a bizottság, így további csalások lehetőségét is megelőztük. Arról, hogy hogyan ellenőrizzük majd a nyertesek által megadott adatokat, éppen az eredményesség miatt nem kívánok bővebben beszélni. Annyit azért elmondhatok, hogy ezt a munkát is szakemberek fogják elvégezni.
– Mi történik akkor, ha egy család megnyeri valamelyik önkormányzati lakás bérleti jogát?
– A nyertesek vállalják, hogy a megszerzett lakásokban a vagyonkezelő által előírt felújítási munkákat elvégzik. Erre az anyagköltséget a lakbérből lehet levonni. Más önkormányzatoknál is elfogadott ez a módszer: a bérlő így jobban vigyáz az önkormányzat, vagyis az adófizetők vagyonára. Korábban az önkormányzat újította fel a lakásokat egy külső – bátran állíthatom –, kivételezett helyzetű cég segítségével. Egy hatvan négyzetméteres lakást ötmillió forintért tettek alkalmassá szociális lakhatásra, ami nyilvánvalóan abszurd módon magas összeg. Nem véletlen, hogy a felújításoknál feltárt visszásságok miatt is feljelentést tesz az önkormányzat.
– Azt tudjuk, hogy az elmúlt négy-öt évben összesen nem volt annyi lakáspályázat, mint idén. Várható-e, hogy a jövőben gyakrabban és több szociális lakásra lehet majd pályázni?
– Az idei esztendő mindenképpen kivételes, hiszen a méregdrága felújítások és a „mutyik” miatt az elmúlt öt évben lecsökkent a lakáspályázatok száma. Ezért tudunk most húsz szociális lakást kiadni. Látható, hogy még így is mekkora a túljelentkezés. Azon dolgozunk, hogy akik szociálislakás-bérlők szeretnének lenni, és fizetni akarják a lakbért, nagyobb esélyhez jussanak. Akik önhibájukon kívül nem tudnak fizetni, azoknak továbbra is megadunk minden segítséget. De be kell látni, hogy akiknek a nem fizetés életforma, jobb, ha minél hamarabb elmennek. Az ezzel hivalkodók rendkívül rossz hatással vannak a lakóközösségekre, társasházakra. A kilakoltatás ezekben az esetekben tehát mindenkinek arra ad lehetőséget, hogy kevesebb konfliktussal nagyobb esélyt adjunk azoknak a rászorulóknak, akik tudnak és akarnak változtatni a családjuk sorsán. Mi ezeket a folyamatokat szeretnénk felgyorsítani, ezért bízom benne, hogy a következő négy esztendőben minden évben több lakást tudunk megpályáztatni, mint korábban.
Forrás: Csepeli Hírmondó, Csepel.hu
smiley_21][smiley_13][smiley_14][smiley_14][smiley_14][
Simli? 😉
Nincs új a nap alatt. Az ellenőrzés módszere valószínűleg ugyanaz lesz, ami a tanácsi lakások kiutalásának az időszakban volt. Nincsenek meglepetések, elég visszaemlékezni.
A feljelentés joga bárkit megillető jogosultság. A sorsolásról és annak módszeréről miért nem beszélt Ábel? Amúgy a kérdések túlságosan is a válaszokhoz vannak igazítva, felteszem saját magát interjúvolta a tükör előtt az alpolgármester úr. 🙂
Zed! Ne magatokból indulj ki. Nem mindenki tolvaj. És most azért lesz ellwnőrzés, mert eddig nem volt, és a párttársaid vissza is éltek ezzel.
Az ellenőrzés úgy történik majd, hogy Németh Szilárd álruhában végigjárja a bérlakásokat, látogatást tesz a lakóknál. Mint Mátyás, az igazságos. 😉
Sznteczky éppenséggel azért van bajban, mert Németh Szilárd mindent leellenőriztetett. De ezen eddig nem mosolyogtatok 😉
Öreg halász!
Mosolyogni?! Ezen csak röhögni lehet!
Várjuk a felelősségre vonásról a zértesítést! 🙂
grün!
Az a zidő lejárt, amikor a tanácselnök et., vagy a titkár et. átszólt a zügyészségnek, bíróságnak és kész volt a zitélet (bár nyomok még vannak). A polgármester csak feljelentést tehet – meg is teszi – a többi a zügyészség dolga.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét lop.
nagyapó!
Ezen a dumán még harsányabb röhögésre fakadok!
Őszintén, úgy néz ki?! 🙂