Kajak-kenu: Korisánszky Péter is indul a belgrádi Eb-n

Nemzeti Sport, Csepel.info

A válogatóversenyek lezárása után a Magyar Kajak-Kenu Szövetség délelőtti elnökségi ülésén Storcz Botond előterjesztette az Európa-bajnokságon és a szegedi kvalifikációs világbajnokságon induló csapat névsorát. A cél: az eredményes szereplés mellett a maximális olimpiai kvótaszám megszerzése.

Storcz Botond a szövetség elnökségi ülésén kiemelte, hogy a tavaly ősszel elfogadott válogatási elvek alapján jelölte ki csapatát, amelyben kiemelten fontos szempont, hogy a világbajnokságon a maximális kvalifikáció megszerzésére kell törekednie a magyar válogatottnak. Természetesen a kapitány fontosnak tartja, hogy a kvalifikációs helyek megszerzése mellett a csapat eredményesen szerepeljen az idei világversenyeken.

A férfi kajak szakág összetételével kapcsolatban az elnökségi ülésen vita nem alakult ki. Storcz Botond javaslatát azzal a kitétellel is támogatta az elnökség, hogy a K–4 1000 méteres versenyszámban a hétvégi Európa-bajnokságon elért eredmények figyelembe vételével a kapitány a felnőtt magyar bajnokságon még írhat ki válogatóversenyt.

A kenu szakág esetében a felnőtt kapitány elmondta, hogy a válogatási elvek betartása mellett visszalépteti az indulástól a Széles, Nagy párost a C–2 500 méteres versenyszámtól és Nagy Pétert a C–2 200 méteres számtól, hogy ők kizárólag a C–2 1000 méteres olimpiai távra tudjanak koncentrálni mindkét idei világversenyen.

C–2 500-on a Vasbányai Henrik, Németh Szabolcs duó kap indulási lehetőséget az Európa-bajnokságon, ahol C–2 200 méteren rajthoz állhat a Bozsik Attila, Horváth Gábor alkotta páros. Azonban a szegedi MOL világbajnokságon Bozsik Attilának már kizárólag a C–1 200 méteres olimpiai távra kell koncentrálnia, ezért ott párosban nem szerepelhet.

A hölgyek esetében, ahogy Storcz Botond külön kiemelte, a legfontosabb, hogy a hat kvótahelyet megszerezze a magyar csapat a szegedi világbajnokságon, ezért nem javasolja indulásra a mindkét válogatót megnyerő Szabó Gabriella, Kozák Danuta összetételű párost 500 méteren, hanem az indulási jogot a mindkét válogatóversenyen második helyet szerző Kovács Katalin, Csipes Tamara páros kapja. K–1 női 200 méteren – hasonló logikával – az Európa-bajnokságon Kozák Danuta még rajthoz állhat, azonban a világbajnokságon az egyik válogatót megnyerő, a másodikon pedig a centikkel Danuta mögött végző Paksy Tímea kap lehetőséget.

Storcz Botond hozzátette, hogy Kozák Danuta K–1 200 méteres vb-indulását azért sem támogatja, mert a K–1 200 és a K–2 200 méter elő- és középfutamait szombat délelőtt rendezik, vagyis a szombat délutáni K–1 500 méteres döntő előtt.

Storcz Botond emlékeztetett arra, hogy az ősszel megfogalmazott válogatási elvekben is lefektette a szövetség, hogy a női kajak szakágban az olimpiai távokon a duplázás csak úgy megengedett, hogy az a megszerezhető maximális olimpiai kvóták számát ne csökkentse.

Storcz Botond szerint ütőképes női csapat vesz részt az Európa-bajnokságon, illetve a szegedi MOL világbajnokságon. A szakvezető továbbra is kiemelt számként kezeli a női 500 négyest, ebben a versenyszámban az olimpia után a magyarok két világbajnoki címet szereztek az ősi rivális németek előtt. Storcz Botond szerint az általa jelölt Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Kovács Katalin, Benedek Dalma összetételű négyes ezt a hagyományt folytatni tudja, és a többi versenyszámban is jó esélyekkel szerepelhetnek női kajakosaink.

A kapitány Európa- és világbajnokságra tett jelöléseit az elnökség 10 igen és 1 nem szavazattal fogadta el. A belgrádi kontinensviadalra a magyar csapat csütörtökön reggel nyolc órakor indul a szövetség Latorca utcai székházától, és várhatóan vasárnap késő éjszaka érkezik vissza.

A belgrádi indulók névsora

Férfiak
K–1 1000 Dombvári Bence
K–2 1000 Dombi Rudolf, Kökény Roland
K–4 1000 Kammerer Zoltán, Vereckei Ákos, Kucsera Gábor, Boros Gergely
K–1 200 Molnár Péter
K–2 200 Sík Márton, Beé István
K–1 500 Kugler Attila
K–2 500 Tóth Dávid, Kulifai Tamás
K–1 5000 Pauman Dániel
C–1 1000 Vajda Attila
C–2 1000 Széles Gábor, Nagy Péter
C–4 1000 Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály, Tóth Márton, Mike Róbert
C–1 200 Bozsik Attila
C–2 200 Horváth Gábor, Bozsik Attila
C–1 500 Korisánszky Péter
C–2 500 Németh Szabolcs, Vasbányai Henrik
C–1 5000 Varga Dávid

Nők
K–1 500 Kozák Danuta
K–2 500 Kovács Katalin, Csipes Tamara
K–4 500 Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Kárász Anna, Benedek Dalma
K–1 200 Kozák Danuta
K–2 200 Kovács Katalin, Kozák Danuta
K–1 1000 Kovács Katalin
K–2 1000 Szabó Gabriella, Csipes Tamara
K–1 5000 Csipes Tamara
C–2 500 Obermayer Dorina, Takács Kincső
C–1 200 Takács Kincső

nso.hu

3 hozzászólás “Kajak-kenu: Korisánszky Péter is indul a belgrádi Eb-n” bejegyzésre

  1. GONDOLKODÓ! szerint:

    Látható Kovács Kati egyértelmű favorizálása! Annak ellenére, hogy a válogató versenyeken jó esetben második helyeken tudott csak célba érni!
    Nem akarom elhinni, hogy a szakmai stáb az utóbbi néhány évben nem látja Kati “szakmai kiégését.” Elfáradt, fizikailag már nem képes megújulni. Az elmúlt években már csak a Natasa oldalán tudott aranyat szerezni. Sajnos Londonban sem fog, esetleg valamelyik versenyző oldalán, aki képes lesz erejét megfeszítve Kati fizikumának, mentális állapotának gyengeségét pótolni! Eddig tartott és nincsen tovább, szép volt és köszönet érte, de be kell látni a szakmai stábnak is, hogy a fiatal versenyzők csak nem mindegyike már évek óta jobb nála! Nem véletlen, hogy egyéni olimpiai aranyra képtelen volt, és lesz!
    Bár csalódnék!!! Natasának volt(van) esze, mert az Úr megadta neki a legcsodálatosabb érzést, miszerint áldott állapotba kerülhetett. “Húzott” ő már eleget a Kati helyett, és már nem bírta elviselni a Kati érdemtelen favorizálását. Neki is elege lett a Kati által “gerjesztett klikkesedésből” a saját érvényesülése érdekében, -mások kárára-.

  2. ETIKUS? szerint:

    Még ki sem hirdette az Európa-bajnokságon és a világbajnokságon induló magyar csapatokat Storcz Botond szövetségi kapitány, máris támadják. Hiszen kisebb vihart kavart, hogy hiába nyert Kozák Danuta a válogatóversenyen, helyette Paksy Tímea indulhat 200 méteren a szegedi olimpiai kvalifikációs vb-n.

    A válogató legjobbja Kozák Danuta lett, az Eb-n öt, a vb-n négy számban indulhat (Fotó: MTI/EPA/J. L. Cereijido)

    Az idén is beigazolódott, hogy a legsikeresebb magyar sportágban, a kajak-kenuban olyan erős a hazai élmezőny, hogy nehezebb kiharcolni a világbajnoki részvételt, mint aztán a vb-n érmet nyerni. Különösen igaz ez a női szakágra, ahol világklasszisok vetélkedtek a csapatba kerülésért. A kiélezett csaták idei győztese Kozák Danuta lett, aki 500 méteren kétszer is megelőzte a kajakkirálynőt, Kovács Katalint. Sőt 200 méteren is megnyerte a szétlövést Paksy Tímeával szemben, s így öt számban rajtolhat a hét végi Európa-bajnokságon. Igaz, a világbajnokságon csak négyben. A szövetségi kapitány, Storcz Botond ugyanis úgy döntött, hogy 200 méter egyesben nem Kozák, hanem az első válogató győztese, Paksy Tímea rajtolhat a vb-n.

    „Az elsődleges cél, hogy a női szakágban a szegedi világbajnokságon megszerezzük a maximális hat olimpiai kvótát – magyarázta a kapitány. – Ezért javasoltam, hogy kétszázon Kozák helyett Paksy indulhasson. Ez nem egy hirtelen jött ötlet, a tavaly októberben készült felkészülési tervben is benne van, hogy az olimpiai számoknál figyelembe kell venni az olimpiai kvótaszerzést. Ezt az edzők akkor elfogadták. Nem értem a honvédosok felháborodását, mert míg Paksy egy válogatón győzött, a Kovács Katalin, Csipes Tamara kettős úgy indulhat, hogy egyet sem nyert meg. A javaslatomat a szakmai bizottság támogatta, az elnökség pedig majdnem egyhangúlag elfogadta.”

    A férfi kajakosoknál tovább folytatódott az őrségváltás, 1000 méteren a 19 éves Dombvári Bence nagy fölénnyel nyert Pauman Dániel és Kökény Roland előtt, így az ifjúsági világbajnok lemérheti tudását a felnőttek között. A kenu szakágban a kapitány a válogatási elvek betartása mellett visszalépteti az indulástól a Széles, Nagy párost az 500 méteres versenyszámtól, és Nagy Pétert a 200 méter egyestől, hogy ők kizárólag az 1000 méteres olimpiai távra tudjanak koncentrálni. „Ez a férfikajakcsapat erősebb, mint a tavalyi volt, ennek ellenére nem reális célkitűzés a nyolc kvóta megszerzése – értékelt a kapitány. – A kenusok viszont a szegedi pályán kiharcolhatják a négy olimpiai helyet. A csapat csütörtökön utazik a belgrádi Európa-bajnokságra, ahol a hét végi formák alapján sikeres szereplésre számítok.”
    A magyar Eb-csapat

    Férfiak. 1000 m: K-1: Dombvári Bence, K-2: Dombi Rudolf, Kökény Roland, K-4: Kammerer Zoltán, Vereckei Ákos, Kucsera Gábor, Boros Gergely. 200 m: K-1: Molnár Péter, K-2: Sík Márton Beé István. 500 m: K-1: Kugler Attila, K-2: Tóth Dávid, Kulifai Tamás. 5000 m: K-1: Pauman Dániel. Nők. 500: K-1: Kozák Danuta, K-2: Kovács Katalin, Csipes Tamara, K-4: Szabó Gabriella, Kozák, Kárász Anna, Benedek Dalma. 200: K-1: Kozák, K-2: Kovács, Kozák. 1000: K-1: Kovács, K-2: Szabó, Csipes. 5000: K1: Csipes. Kenu, férfiak. 1000: C-1: Vajda Attila, C-2 Széles Gábor, Nagy Péter, C-4: Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály, Tóth Márton, Mike Róbert. 200: C-1: Bozsik Attila, C-2: Horváth Gábor és Bozsik. 500: C-1: Korisánszky Péter, C-2: Németh Szabolcs, Vasbányai Henrik. 5000: C-1: Varga Dávid. Nők, 500: C–1: Obermayer Dorina, Takács Kincső. 200: C-1: Takács.
    A Honvéd a sportvezetésnél reklamál

    A Domino Honvéd kajak-kenu szakosztályánál felháborodással és értetlenül fogadták, hogy a szövetség döntése értelmében Kozák Danuta, a válogató győztese nem indulhat 200 méter egyesben a szegedi világbajnokságon. Horváth Gábor szakosztály-igazgató elmondta: „Ha kell, Borkai Zsolthoz, a Magyar Olimpiai Bizottság elnökéhez, Balogh Gáborhoz, a sportért felelős miniszterelnöki főtanácsadóhoz és Czene Attilához, a sportért felelős államtitkárhoz fordulunk.” (SM)

  3. GONDOLKODÓ! szerint:

    A Honvéd a sportvezetésnél reklamál

    A Domino Honvéd kajak-kenu szakosztályánál felháborodással és értetlenül fogadták, hogy a szövetség döntése értelmében Kozák Danuta, a válogató győztese nem indulhat 200 méter egyesben a szegedi világbajnokságon. Horváth Gábor szakosztály-igazgató elmondta: „Ha kell, Borkai Zsolthoz, a Magyar Olimpiai Bizottság elnökéhez, Balogh Gáborhoz, a sportért felelős miniszterelnöki főtanácsadóhoz és Czene Attilához, a sportért felelős államtitkárhoz fordulunk.” (SM)

Itt lehet hozzászólni !