„Mérföldkő a Csepel TISZK iskoláinak közös életében”

Sajtóközlemény.com

A kép illusztráció (forrás: Metropol.hu)

„Szakértelem a jövő záloga” mottóval projektnyitó rendezvénynek adott otthont, a Csepel TISZK Központi Iskolája. A Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) keretében létrejött „ A szak- és felnőttképzés struktúrájának átalakítása” projekt veszi kezdetét, amelynek megvalósításával a hét társult iskola azokat a területeket szeretné felvirágoztatni, ahol a közös tevékenységük még fejlesztésre szorul.

A projektben megfogalmazott 13 közös feladat – mint a versenyképesség megalapozása, egy rugalmasan alkalmazkodó irányítási rendszer megvalósítása vagy a hátránykompenzációs programok kidolgozása, stb. -, elvégzése alapját képezheti annak, hogy az elérni kívánt célcsoportoknak a legkedvezőbb szakképzési szolgáltatást tudják ajánlani ezekben az intézményekben. A fő tevékenységek megvalósítása olyan feltételekre alapoz, amelyek szintén a projekt részét képezik; így a tanárok és szakoktatók továbbképzése, a tananyagfejlesztés, kapcsolatépítés a munkaerő-piac szereplőivel, vállalkozókkal, kamarákkal, ÁFSZ-szel, RFKB-val és a BMIK-val, vagy a mérési módszertan kereteinek kidolgozása, stb.

A képzési rendszer összehangolt fejlesztése eredményeként reális esély mutatkozik az évismétlések, a lemorzsolódások, a pályakezdő munkanélküliség minimalizálására, tehát a projekt választott mottójának ” Szakértelem a jövő záloga” megfelelően a sikeres életkezdés megalapozására. Az iskolákban a diákok néhány gépész és elektronikai hiányszakma mellett, keresett szakmáknak számító informatikai, közgazdasági, kereskedelem-marketing, üzleti adminisztráció képzésben részesülhetnek és ügyviteli elektronikai szakmacsoportos alapozó képzés folyik az érettségire-, a felsőfokú tanulmányokra való felkészítésen túl. A Csepel – TISZK tevékenységének fókuszában áll a felnőttképzés fejlesztése, megszűntetve az át- és továbbképzésekben jelentkező párhuzamosságokat, koncentrálva a szaktudást, a képzési infrastruktúra és a modernizációhoz szükséges fejlesztéseket.

A TÁMOP – 2.2.3. B – 09/1-2009-0002 projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg; ez, ahogy a központi iskola intézményvezetője, Kollár József fogalmaz, „Mérföldkő a Csepel TISZK iskoláinak közös életében”.

sajtokozlemeny.com

Itt lehet hozzászólni !