This entry was posted on 2010. szeptember 18. szombat at 12:50 and is filed under Bulvár, Pártok. Valamennyi hozzászólás követhető az RSS 2.0 hírcsatornán keresztül.
Hozzá lehet szólni, vagy küldhető visszajelzés a saját oldalról.
6 hozzászólás “Tarlós István a Blikk TV-ben” bejegyzésre
Már csak 14 napotok van ebből az 1.461 napos ciklusból arra, hogy teljesítsétek a 2006-ban erre a ciklusra vállalt alábbi választási ígéreteiteket:
1.) Csepel északi részén új városrész épül.
(Az új városrész építése érdekében a mai napig egyetlen kapavágásra nem került sor. Csak egymásnak ellentmondó fejlesztési koncepciók készíttetésére pazaroltátok a közpénzeket.)
2.) 2010-ig elkészítjük a csepeli gerincutat.
(A gerincút megépítését 1994 óta mind a négy választás előtt megígértétek, de a mai napig egyetlen méter hosszban sem készült el a gerincút, és közelmúltban kampányfogásként elkezdet munkálatok is csak a gerincút első felének a megépítése címén lettek elindítva.
Az eddigihez hasonló hatékonyságotok esetén, a gerincút második felének a megépítésére, a megígért 2010-es határidővel szemben, kb. 2030-ban számíthatunk.)
3.) Megépítjük a városközpontot tehermentesítő teherforgalmi elkerülő utat.
(Ezzel kapcsolatban is csak a közpénzből végeztetett többszöri tervezésig jutottatok el, de egyetlen méter utat nem építettetek meg, annak ellenére, hogy az északi terület bevételéből erre a célra több mint 700 millió Ft-ot elköltöttetek.)
4.) Megépítjük a Corvin csomópont kétszintes kereszteződését.
(A gerincút részeként 1994 óta ezt is minden választáskor megígértétek, de a mai napig ennek a tervezése sem fejeződött be.)
5.) 2007-ben elkészül és megnyílik a Csepeli strand területén a fedett uszoda.
(Ezzel kapcsolatban is sikerült tanulmánytervekre közpénzből elköltenetek egy csomó pénzt, de jelenleg már a terveitek között sem szerepel az ígéret teljesítése.)
6.) Meghosszabbítjuk a Hollandi utat.
(Ezt az ígéretet sem teljesítettétek, mert a teljesítést az ígéret megtételekor sem gondoltátok komolyan.)
7.) Áthelyezzük a Szent Imre téri buszpályaudvart.
(A teljesítési szándék igazolásaként erre vonatkozó szakvéleményekért is elköltöttetek egy csomó közpénzt, de az érdemi megvalósításhoz hozzá sem kezdtetek.)
8.) Előkészítjük Csepel-Háros belterületbe vonását.
(1994 óta ezt is minden választáskor megígértétek, de miközben a lázas tevékenység látszatát keltve, közpénzből több százezer Ft ráfordítással 5 vagy 6 soha fel nem használt rendezési tervet és szabályozási tervet készíttettetek, a terület belterületbe vonását az elmúlt 16 évben hivatalosan soha nem kezdeményeztétek.)
9.) 2010-ig befejezzük a kerület teljes csatornázását.
(Ezt a 2006-os választás előtt tutira ígértétek, de Tóth Mihály polgármesternek csak a Központi Szennyvíztisztító 2010. júliusi átadásakor jutott eszébe, hogy az ígéret teljesítéséhez eddig még hozzá sem kezdtetek.)
10.) Majdnem valamennyi utcát szilárd burkolattal látjuk el.
(Az ígéret ellenére jelenleg Csepelen kb. 60 km földút van.
Ilyenre a környező vidéki településeken sincs példa.)
11.) A Királyerdőben, a Szent István úton bevásárló központ épül.
(Annak ellenére, hogy ez Tóth Mihály polgármesternek a személyes választási ígéreteit tartalmazó programban is szerepelt, a mai napig nem lehet megtalálni ezt a bevásárló központot. Talán csak nem azért, mert az ígéret ellenére nem épült meg?)
A fenti 2006-os választási ígéretek mellett, ne feledkezzetek el az alábbi nem teljesített, de 2006-ban már meg sem ígért 2002-es választási ígéreteiteknek a teljesítéséről sem!
1.) Az északi terület eladásából származó bevételeket Királyerdő, Csillagtelep, Ófalu és Háros fejlesztésére fordítjuk.
(Mi akadályozott meg benneteket abban, hogy a bevételt Királyerdő, Csillagtelep, Ófalu és Háros fejlesztésére fordítsátok, ha ezek a bevételek állítólag meg vannak?)
2.) Csepel körzeti megbízotti rendszerét két csepeli rendőrőrs létrehozásával bővítjük.
( 8 év állt rendelkezésetekre az ígéret teljesítésére, de a mai napig teljesítésre irányuló szándékot sem tapasztalhattunk.)
3.) Kezdeményezzük a csepeli Weisz Manfréd kórház korszerűsítését és fejlesztését.
(Ezzel az ígérettel szemben a kórházat elfekvő intézménnyé alakítottátok, és a csepeli lakosság más kerületek kórházainak a nemkívánatos és kiszolgáltatott betegeivé vált.)
4.) Kezdeményezzük, hogy törvény mondja ki a lakhatáshoz való jogot, továbbá azt, hogy az állam biztosítsa az első lakáshoz való jutás elérhető feltételeit.
(Az ígéret ellenére semmiféle kezdeményezés nem történt, pedig az önkormányzat ez irányú kezdeményezését segíthette volna az mszp-s miniszterelnökök csicskásaiként sündörgő két csepeli országgyűlési képviselő, Podolák György és dr. Avarkeszi Dezső is.)
Megjegyzés:
A jelentéktelen apróbb nem teljesített, és csak részben teljesített 2002-es és 2006-os választási ígéreteitek teljesítésének a számonkérésétől eltekintek, ezért azokat fel sem soroltam.
Arcátlan hazug Csepeli mszp-sek!
Hazudozás és mellébeszélés helyett a fenti elmaradások pótlásával foglalkozzatok!
Ha nagyon ügyesek vagytok, akkor hétvégén is dolgozva, a hátralévő 14 napban még behozhatjátok a fentebb felsorolt sok éves lemaradásotokat, és ha ez a csoda sikerülni fog, akkor még a választást is megnyerhetitek.
Ha viszont nem sikerül behozni, akkor mentek a levesbe! (Vagy más meleg helyre.)
Csipkedjétek magatokat, mert gyorsan eltelik a 14 naptári nap (a 10 munkanap)!
Csepel 2010. szeptember végi állapotának a bemutatása tényszámokra alapozva!
I.) Itt láthatók a csepeli MSZP 16 éves dilettáns garázdálkodásának az eredményei:
(Összeállítva az MSZP közeli Progresszív Intézet felmérésének, valamint néhány közismert helyi adatnak a figyelembevételével.)
Új lakások építése évenként a budapesti kerületekben:
1. helyezett: a XIII. kerület évi 660 lakás építésével,
19. helyezett: Csepel, évi 130 lakás építésével.
(Csak a sűrűn beépített belvárosi kerületekben épül kevesebb új lakás évente, mint Csepelen.)
Ezer lakosra jutó új lakások építése évente:
1. helyezett: a XIII. kerület, 8,8 lakás/év/ezer fő.
19. helyezett: Csepel, 1,6 lakás/év/ezer fő. (A budapesti átlag 5,7 lakás/ezer fő.)
Egy főre jutó adósságállomány Budapesten:
1. helyezett: a XIII. kerület, 1.682,- Ft/fő !!!!!!,
19. helyezett: Csepel) 92.160,- Ft/fő. (A polgármesteri jelentés szerint korrigálva.)
Annak ellenére 55-szöröse a XIII. kerület adósságállománynak, Csepel 1 főre eső adósságállománya, hogy a Csepeli fejlesztések megvalósításához rendelkezésre állt:
– az észak-csepeli területért kapott 9,3 milliárd Ft rendkívüli bevétel, amelyhez hasonló bevétellel más kerületek nem rendelkeztek,
– az eladott kb. 8.500 db önkormányzati tulajdonú lakás eladásáért befolyt lakásonként minimum 1 millió Ft, azaz legalább 8,5 milliárd Ft mai áron számolt árbevétel.
Ezer lakosra jutó vállalkozások száma Budapesten:
1. helyezett: az V. kerület, 516 vállalkozás/ezer fő,
23. helyezett: Csepel, 135 vállalkozás/ezer fő.
(A Progresszív Intézet felmérésének szöveges értékelésében Csepelt negatív példaként konkrétan megemlítik.)
Ezer főre jutó önkormányzati bérlakás-állomány:
Csepel az ezer főre jutó kb. 16 önkormányzati bérlakással nem fért bele a fővárosi kerületek 15. helyezésig felsorolt listájába.
Ezer főre jutó sport támogatás:
Csepelen ez olyan kevés, hogy azzal nem jutott be az értékelésben felsorolt önkormányzatok közé.
Helyi közismert tényadatok:
– Csepel rendelkezik legtöbb földúttal a fővárosi kerületek között.
– Csepelen hiányzik kb. 45 km szennyvízelvezető közcsatorna.
– Csepelen hiányzik kb. 100 km elválasztott rendszerű csapadékvíz-elvezető csatorna.
– A Csepelen összegyűjtött szennyvizek annak ellenére továbbra is tisztítatlanul ömlenek a Dunába, hogy Csepelen helyezték el a más kerületek szennyvizeit befogadó Központi Szennyvíztisztító nevű “szargyárat”, amelynek a létesítési és működtetési költségeihez a csepelieknek is hozzá kell járulni a megemelt szennyvízdíjon keresztül.
– Csepelnek a választási ígéretek és a kidobott tervezési költségek ellenére nincs rendezett városközpontja.
– Csepelnek nincs kórháza. (Pedig a csepeli kórház felújítását-, korszerűsítését ígérték.)
– Csepelnek nincs fedett uszodája. (Pedig 2006-ban a megnyitását 2007-re ígérték.)
– A Csepelre HÉV-vel érkezőket a Főváros szégyenének nevezhető városkép fogadja a Csepel-Ófalu városrészre történő beérkezéskor.
– A több ezer állandó lakossal rendelkező kb. 220 hektár területű Csepel-Háros ugyanúgy mezőgazdasági besorolású területként van nyilvántartva, mint 16 évvel ezelőtt, és az ott élők ma is legalább egy évszázaddal elmaradott infrastrukturával rendelkező környezetben élnek, miközben a csatorna hálózat hiánya miatt akaratuk ellenére folyamatosan szennyezik a terület alatti ivóvízbázist, amely a csepelieket is ellátó vízműkutak ivóvíz utánpótlását biztosítja.
– Elmaradt a megígért két csepeli rendőrőrs létesítése.
– Egyetlen méter sem épült meg a 16 éve minden önkormányzati választáskor megígért csepeli gerincútból, amely a Kossuth Lajos utca terhelését volna hivatott csökkenteni.
– Annak ellenére, hogy igen sok csepeli közpénzt ráköltöttek, egyetlen méter sem épült meg a volt Csepel-Művek területére ígért úgynevezett teherforgalmi elkerülőútból.
Kerületünk október 3 után hivatalba lépő új önkormányzatnak a fent felsorolt elmaradásokat olyan körülmények között kell megszüntetni, hogy még csak nem is üres kasszát, hanem a 2010. augusztus 31-én kelt polgármesteri jelentés szerint, több mint 7 milliárd (7 ezer millió) Ft adósságot fognak örökölni az MSZP-sektől.
II.) A Csepeli MSZP hagyatékát képező adósság összetétele a 2010. augusztus 31-én kelt polgármesteri jelentésben közölt adatok figyelembevételével:
1.) A költségvetési hiány (a II/4. pont szerint) 3 milliárd 808 millió Ft.
(Feltéve, hogy ezt az összeget az mszp-sek a szeptember 23-i képviselő-testületi ülésen nem emelik 4 milliárd Ft fölé.)
2.) A Csepeli Önkormányzat tartozása a Fővárosi Önkormányzat felé (a II/3. pont szerint) 1 milliárd 556 millió Ft.
3.) Az Önkormányzat jelenlegi hosszúlejáratú hiteltartozása (a III/2. pont szerint) 1 milliárd 392 millió Ft.
(Ennek a hitelnek az érdekessége az, hogy a fennálló hiteltartozás részét képezi az első Orbán-kormánytól a Széchenyi-terv keretében kapott állami támogatással 2002-ben és 2004-ben épített 116 db önkormányzati bérlakás építéséhez önkormányzati önrészként felvett hitel is.
Ez azt jelenti, hogy fideszes kormány támogatásával megépített önkormányzati bérlakások önkormányzati önrészéhez felvett hitelt is az új (valószínűleg fideszes) önkormányzatnak kell visszafizetni, miközben ennek a 116 lakásnak a megépítésével dicsekedett a Csepeli MSZP már a 2006-os választások előtt is, és jelenleg ezzel dicsekszik a szórólapján Szenteczky János mszp-s polgármester-jelölt is.)
4.) Az Önkormányzatnak (a III/2. pont szerint) a hosszú és rövidlejáratú hitelek után a 2010. év végén 425 millió Ft kamatot kell fizetni.
A fentiek együtt összesen 7 milliárd 182 millió Ft olyan kötelezettségeket (adósságot) jelentenek, amelyeket az új önkormányzatnak kell a következő években megfizetni.
III.) Tájékoztatás a csepeli mszp-sek költségvetési-hiány növelési szándékáról:
A ciklus utolsó képviselő-testületi ülésén (szeptember 23-án) tíz nappal a választások előtt, a Képviselő-testület MSZP-s többsége a kerület költségvetési hiányát, a polgármesteri jelentés II/4. pontjában közölt 3 milliárd 808 millió Ft-ról, a 177. számú előterjesztés elfogadásával a jelenleginél is magasabbra szándékozik emelni.
Az alábbiakban idézem az előterjesztéséhez Halmos Istvánné Városgazdálkodási ágazatvezető által leírt észrevételt:
“A módosítás eredményeként az önkormányzat költségvetésének hiánya 3,8 milliárd Ft fölé emelkedik.
Ilyen nagyságú hiány mellett alig tudja az önkormányzat az alapvető feladatainak a finanszírozását megoldani, mivel azok ütemezett folyamatos kiadást jelentenek, a nem kötelező feladatok tekintetében pedig olyan kényszerpályán van az önkormányzat, hogy a kifizetéseknek általában azonnal és egyösszegben kell eleget tenni.
A javaslat elfogadása esetén a költségvetés hiánya megközelíti a 4 milliárd forintot.”
Összefoglalás:
A fenti tények azt bizonyítják, hogy a csepeli MSZP 16 éves dilettáns működése Csepelt a főváros egyik legelmaradottabb kerületévé züllesztette annak ellenére, hogy:
– az előző önkormányzattól adósság nélkül vették át az MSZP-sek kerület vezetését;
– az elmúlt 16 évben eladtak minden önkormányzati vagyont ami csak eladható volt;
– az eladott kb. 8.500 bérlakásért mai értéken számolva minimum 8,5 milliárd Ft, az eladott északi-területért 9,3 milliárd Ft-ot fejlesztésre felhasználható rendkívüli bevételekhez jutott az önkormányzat.
A fentiek ellenére kijelenthető, hogy az október 3-i választás után több mint 7 milliárd Ft adóssággal, és a működőképesség határán fogja átadni a kerületet a MSZP-s önkormányzat, az új összetételű önkormányzatnak.
Ezt a véleményemet igazolja a Városgazdálkodási Ágazat vezetője által írt nyilatkozatból idézett alábbi mondat is:
“Ilyen nagyságú hiány mellett alig tudja az önkormányzat az alapvető feladatainak a finanszírozását megoldani”.
A fenti tényeket próbáljátok megmagyarázni itt hőbörgő MSZP-s agitátorok!
Talán Tarlós tarolós lesz, ám tartós tuti nem! 😉
Zed talán a jósláshoz is értesz???
VISSZASZÁMLÁLÁS:
Arcátlan hazug csepeli mszp-sek!
Már csak 14 napotok van ebből az 1.461 napos ciklusból arra, hogy teljesítsétek a 2006-ban erre a ciklusra vállalt alábbi választási ígéreteiteket:
1.) Csepel északi részén új városrész épül.
(Az új városrész építése érdekében a mai napig egyetlen kapavágásra nem került sor. Csak egymásnak ellentmondó fejlesztési koncepciók készíttetésére pazaroltátok a közpénzeket.)
2.) 2010-ig elkészítjük a csepeli gerincutat.
(A gerincút megépítését 1994 óta mind a négy választás előtt megígértétek, de a mai napig egyetlen méter hosszban sem készült el a gerincút, és közelmúltban kampányfogásként elkezdet munkálatok is csak a gerincút első felének a megépítése címén lettek elindítva.
Az eddigihez hasonló hatékonyságotok esetén, a gerincút második felének a megépítésére, a megígért 2010-es határidővel szemben, kb. 2030-ban számíthatunk.)
3.) Megépítjük a városközpontot tehermentesítő teherforgalmi elkerülő utat.
(Ezzel kapcsolatban is csak a közpénzből végeztetett többszöri tervezésig jutottatok el, de egyetlen méter utat nem építettetek meg, annak ellenére, hogy az északi terület bevételéből erre a célra több mint 700 millió Ft-ot elköltöttetek.)
4.) Megépítjük a Corvin csomópont kétszintes kereszteződését.
(A gerincút részeként 1994 óta ezt is minden választáskor megígértétek, de a mai napig ennek a tervezése sem fejeződött be.)
5.) 2007-ben elkészül és megnyílik a Csepeli strand területén a fedett uszoda.
(Ezzel kapcsolatban is sikerült tanulmánytervekre közpénzből elköltenetek egy csomó pénzt, de jelenleg már a terveitek között sem szerepel az ígéret teljesítése.)
6.) Meghosszabbítjuk a Hollandi utat.
(Ezt az ígéretet sem teljesítettétek, mert a teljesítést az ígéret megtételekor sem gondoltátok komolyan.)
7.) Áthelyezzük a Szent Imre téri buszpályaudvart.
(A teljesítési szándék igazolásaként erre vonatkozó szakvéleményekért is elköltöttetek egy csomó közpénzt, de az érdemi megvalósításhoz hozzá sem kezdtetek.)
8.) Előkészítjük Csepel-Háros belterületbe vonását.
(1994 óta ezt is minden választáskor megígértétek, de miközben a lázas tevékenység látszatát keltve, közpénzből több százezer Ft ráfordítással 5 vagy 6 soha fel nem használt rendezési tervet és szabályozási tervet készíttettetek, a terület belterületbe vonását az elmúlt 16 évben hivatalosan soha nem kezdeményeztétek.)
9.) 2010-ig befejezzük a kerület teljes csatornázását.
(Ezt a 2006-os választás előtt tutira ígértétek, de Tóth Mihály polgármesternek csak a Központi Szennyvíztisztító 2010. júliusi átadásakor jutott eszébe, hogy az ígéret teljesítéséhez eddig még hozzá sem kezdtetek.)
10.) Majdnem valamennyi utcát szilárd burkolattal látjuk el.
(Az ígéret ellenére jelenleg Csepelen kb. 60 km földút van.
Ilyenre a környező vidéki településeken sincs példa.)
11.) A Királyerdőben, a Szent István úton bevásárló központ épül.
(Annak ellenére, hogy ez Tóth Mihály polgármesternek a személyes választási ígéreteit tartalmazó programban is szerepelt, a mai napig nem lehet megtalálni ezt a bevásárló központot. Talán csak nem azért, mert az ígéret ellenére nem épült meg?)
A fenti 2006-os választási ígéretek mellett, ne feledkezzetek el az alábbi nem teljesített, de 2006-ban már meg sem ígért 2002-es választási ígéreteiteknek a teljesítéséről sem!
1.) Az északi terület eladásából származó bevételeket Királyerdő, Csillagtelep, Ófalu és Háros fejlesztésére fordítjuk.
(Mi akadályozott meg benneteket abban, hogy a bevételt Királyerdő, Csillagtelep, Ófalu és Háros fejlesztésére fordítsátok, ha ezek a bevételek állítólag meg vannak?)
2.) Csepel körzeti megbízotti rendszerét két csepeli rendőrőrs létrehozásával bővítjük.
( 8 év állt rendelkezésetekre az ígéret teljesítésére, de a mai napig teljesítésre irányuló szándékot sem tapasztalhattunk.)
3.) Kezdeményezzük a csepeli Weisz Manfréd kórház korszerűsítését és fejlesztését.
(Ezzel az ígérettel szemben a kórházat elfekvő intézménnyé alakítottátok, és a csepeli lakosság más kerületek kórházainak a nemkívánatos és kiszolgáltatott betegeivé vált.)
4.) Kezdeményezzük, hogy törvény mondja ki a lakhatáshoz való jogot, továbbá azt, hogy az állam biztosítsa az első lakáshoz való jutás elérhető feltételeit.
(Az ígéret ellenére semmiféle kezdeményezés nem történt, pedig az önkormányzat ez irányú kezdeményezését segíthette volna az mszp-s miniszterelnökök csicskásaiként sündörgő két csepeli országgyűlési képviselő, Podolák György és dr. Avarkeszi Dezső is.)
Megjegyzés:
A jelentéktelen apróbb nem teljesített, és csak részben teljesített 2002-es és 2006-os választási ígéreteitek teljesítésének a számonkérésétől eltekintek, ezért azokat fel sem soroltam.
Arcátlan hazug Csepeli mszp-sek!
Hazudozás és mellébeszélés helyett a fenti elmaradások pótlásával foglalkozzatok!
Ha nagyon ügyesek vagytok, akkor hétvégén is dolgozva, a hátralévő 14 napban még behozhatjátok a fentebb felsorolt sok éves lemaradásotokat, és ha ez a csoda sikerülni fog, akkor még a választást is megnyerhetitek.
Ha viszont nem sikerül behozni, akkor mentek a levesbe! (Vagy más meleg helyre.)
Csipkedjétek magatokat, mert gyorsan eltelik a 14 naptári nap (a 10 munkanap)!
14 nap múlva lelehet “szerelni” a VÖRÖS CSEPEL táblát,és helyére csak annyit KMÖ
(KOMMUNISTA MENTES ÖVEZET)! Hajrá Csepel hajrá FIDESZ!!!!!!!!
🙂 🙂 🙂 🙂
Sanyi ez jó volt. 😉
Csepel 2010. szeptember végi állapotának a bemutatása tényszámokra alapozva!
I.) Itt láthatók a csepeli MSZP 16 éves dilettáns garázdálkodásának az eredményei:
(Összeállítva az MSZP közeli Progresszív Intézet felmérésének, valamint néhány közismert helyi adatnak a figyelembevételével.)
Új lakások építése évenként a budapesti kerületekben:
1. helyezett: a XIII. kerület évi 660 lakás építésével,
19. helyezett: Csepel, évi 130 lakás építésével.
(Csak a sűrűn beépített belvárosi kerületekben épül kevesebb új lakás évente, mint Csepelen.)
Ezer lakosra jutó új lakások építése évente:
1. helyezett: a XIII. kerület, 8,8 lakás/év/ezer fő.
19. helyezett: Csepel, 1,6 lakás/év/ezer fő. (A budapesti átlag 5,7 lakás/ezer fő.)
Egy főre jutó adósságállomány Budapesten:
1. helyezett: a XIII. kerület, 1.682,- Ft/fő !!!!!!,
19. helyezett: Csepel) 92.160,- Ft/fő. (A polgármesteri jelentés szerint korrigálva.)
Annak ellenére 55-szöröse a XIII. kerület adósságállománynak, Csepel 1 főre eső adósságállománya, hogy a Csepeli fejlesztések megvalósításához rendelkezésre állt:
– az észak-csepeli területért kapott 9,3 milliárd Ft rendkívüli bevétel, amelyhez hasonló bevétellel más kerületek nem rendelkeztek,
– az eladott kb. 8.500 db önkormányzati tulajdonú lakás eladásáért befolyt lakásonként minimum 1 millió Ft, azaz legalább 8,5 milliárd Ft mai áron számolt árbevétel.
Ezer lakosra jutó vállalkozások száma Budapesten:
1. helyezett: az V. kerület, 516 vállalkozás/ezer fő,
23. helyezett: Csepel, 135 vállalkozás/ezer fő.
(A Progresszív Intézet felmérésének szöveges értékelésében Csepelt negatív példaként konkrétan megemlítik.)
Ezer főre jutó önkormányzati bérlakás-állomány:
Csepel az ezer főre jutó kb. 16 önkormányzati bérlakással nem fért bele a fővárosi kerületek 15. helyezésig felsorolt listájába.
Ezer főre jutó sport támogatás:
Csepelen ez olyan kevés, hogy azzal nem jutott be az értékelésben felsorolt önkormányzatok közé.
Helyi közismert tényadatok:
– Csepel rendelkezik legtöbb földúttal a fővárosi kerületek között.
– Csepelen hiányzik kb. 45 km szennyvízelvezető közcsatorna.
– Csepelen hiányzik kb. 100 km elválasztott rendszerű csapadékvíz-elvezető csatorna.
– A Csepelen összegyűjtött szennyvizek annak ellenére továbbra is tisztítatlanul ömlenek a Dunába, hogy Csepelen helyezték el a más kerületek szennyvizeit befogadó Központi Szennyvíztisztító nevű “szargyárat”, amelynek a létesítési és működtetési költségeihez a csepelieknek is hozzá kell járulni a megemelt szennyvízdíjon keresztül.
– Csepelnek a választási ígéretek és a kidobott tervezési költségek ellenére nincs rendezett városközpontja.
– Csepelnek nincs kórháza. (Pedig a csepeli kórház felújítását-, korszerűsítését ígérték.)
– Csepelnek nincs fedett uszodája. (Pedig 2006-ban a megnyitását 2007-re ígérték.)
– A Csepelre HÉV-vel érkezőket a Főváros szégyenének nevezhető városkép fogadja a Csepel-Ófalu városrészre történő beérkezéskor.
– A több ezer állandó lakossal rendelkező kb. 220 hektár területű Csepel-Háros ugyanúgy mezőgazdasági besorolású területként van nyilvántartva, mint 16 évvel ezelőtt, és az ott élők ma is legalább egy évszázaddal elmaradott infrastrukturával rendelkező környezetben élnek, miközben a csatorna hálózat hiánya miatt akaratuk ellenére folyamatosan szennyezik a terület alatti ivóvízbázist, amely a csepelieket is ellátó vízműkutak ivóvíz utánpótlását biztosítja.
– Elmaradt a megígért két csepeli rendőrőrs létesítése.
– Egyetlen méter sem épült meg a 16 éve minden önkormányzati választáskor megígért csepeli gerincútból, amely a Kossuth Lajos utca terhelését volna hivatott csökkenteni.
– Annak ellenére, hogy igen sok csepeli közpénzt ráköltöttek, egyetlen méter sem épült meg a volt Csepel-Művek területére ígért úgynevezett teherforgalmi elkerülőútból.
Kerületünk október 3 után hivatalba lépő új önkormányzatnak a fent felsorolt elmaradásokat olyan körülmények között kell megszüntetni, hogy még csak nem is üres kasszát, hanem a 2010. augusztus 31-én kelt polgármesteri jelentés szerint, több mint 7 milliárd (7 ezer millió) Ft adósságot fognak örökölni az MSZP-sektől.
II.) A Csepeli MSZP hagyatékát képező adósság összetétele a 2010. augusztus 31-én kelt polgármesteri jelentésben közölt adatok figyelembevételével:
1.) A költségvetési hiány (a II/4. pont szerint) 3 milliárd 808 millió Ft.
(Feltéve, hogy ezt az összeget az mszp-sek a szeptember 23-i képviselő-testületi ülésen nem emelik 4 milliárd Ft fölé.)
2.) A Csepeli Önkormányzat tartozása a Fővárosi Önkormányzat felé (a II/3. pont szerint) 1 milliárd 556 millió Ft.
3.) Az Önkormányzat jelenlegi hosszúlejáratú hiteltartozása (a III/2. pont szerint) 1 milliárd 392 millió Ft.
(Ennek a hitelnek az érdekessége az, hogy a fennálló hiteltartozás részét képezi az első Orbán-kormánytól a Széchenyi-terv keretében kapott állami támogatással 2002-ben és 2004-ben épített 116 db önkormányzati bérlakás építéséhez önkormányzati önrészként felvett hitel is.
Ez azt jelenti, hogy fideszes kormány támogatásával megépített önkormányzati bérlakások önkormányzati önrészéhez felvett hitelt is az új (valószínűleg fideszes) önkormányzatnak kell visszafizetni, miközben ennek a 116 lakásnak a megépítésével dicsekedett a Csepeli MSZP már a 2006-os választások előtt is, és jelenleg ezzel dicsekszik a szórólapján Szenteczky János mszp-s polgármester-jelölt is.)
4.) Az Önkormányzatnak (a III/2. pont szerint) a hosszú és rövidlejáratú hitelek után a 2010. év végén 425 millió Ft kamatot kell fizetni.
A fentiek együtt összesen 7 milliárd 182 millió Ft olyan kötelezettségeket (adósságot) jelentenek, amelyeket az új önkormányzatnak kell a következő években megfizetni.
III.) Tájékoztatás a csepeli mszp-sek költségvetési-hiány növelési szándékáról:
A ciklus utolsó képviselő-testületi ülésén (szeptember 23-án) tíz nappal a választások előtt, a Képviselő-testület MSZP-s többsége a kerület költségvetési hiányát, a polgármesteri jelentés II/4. pontjában közölt 3 milliárd 808 millió Ft-ról, a 177. számú előterjesztés elfogadásával a jelenleginél is magasabbra szándékozik emelni.
Az alábbiakban idézem az előterjesztéséhez Halmos Istvánné Városgazdálkodási ágazatvezető által leírt észrevételt:
“A módosítás eredményeként az önkormányzat költségvetésének hiánya 3,8 milliárd Ft fölé emelkedik.
Ilyen nagyságú hiány mellett alig tudja az önkormányzat az alapvető feladatainak a finanszírozását megoldani, mivel azok ütemezett folyamatos kiadást jelentenek, a nem kötelező feladatok tekintetében pedig olyan kényszerpályán van az önkormányzat, hogy a kifizetéseknek általában azonnal és egyösszegben kell eleget tenni.
A javaslat elfogadása esetén a költségvetés hiánya megközelíti a 4 milliárd forintot.”
Összefoglalás:
A fenti tények azt bizonyítják, hogy a csepeli MSZP 16 éves dilettáns működése Csepelt a főváros egyik legelmaradottabb kerületévé züllesztette annak ellenére, hogy:
– az előző önkormányzattól adósság nélkül vették át az MSZP-sek kerület vezetését;
– az elmúlt 16 évben eladtak minden önkormányzati vagyont ami csak eladható volt;
– az eladott kb. 8.500 bérlakásért mai értéken számolva minimum 8,5 milliárd Ft, az eladott északi-területért 9,3 milliárd Ft-ot fejlesztésre felhasználható rendkívüli bevételekhez jutott az önkormányzat.
A fentiek ellenére kijelenthető, hogy az október 3-i választás után több mint 7 milliárd Ft adóssággal, és a működőképesség határán fogja átadni a kerületet a MSZP-s önkormányzat, az új összetételű önkormányzatnak.
Ezt a véleményemet igazolja a Városgazdálkodási Ágazat vezetője által írt nyilatkozatból idézett alábbi mondat is:
“Ilyen nagyságú hiány mellett alig tudja az önkormányzat az alapvető feladatainak a finanszírozását megoldani”.
A fenti tényeket próbáljátok megmagyarázni itt hőbörgő MSZP-s agitátorok!