LMP csepeli szervezete
Lehet Más a Politika csepeli szervezete üdvözli és támogatásáról biztosítja a Csepel Művek területén megvalósuló kerékpárközpontot.
A környezetbarát közlekedést elősegítő beruházás azonban nem állhat meg a gyár falainál. Csepelt és a Csepel-szigetet átszövő kerékpárút-hálózatra is szükség van, hogy a csepeli kerékpárgyártás hagyományait felkaroló terv sikeres legyen.
Ezért a Lehet Más a Politika javasolja a biciklisközpont megvalósításával egyidőben a csepeli kerékpárút-fejlesztés azonnali pályázati forrásfelkutatását és az ehhez kapcsolódó beruházások megkezdését.
LEHET MÁS A POLITIKA, LEHET MÁS CSEPEL!
Az LMP csepeli szervezete
Volt ilyen forrásfelkutatás, és volt ilyen pályázás is… Közben voltak, akik megfúrták…
Bakker most van EU-s pénz vagy nincs???
Elköltötték az elvtársak? Pedig ugye volt fotó , hogy a gépek már kinn vannak. Múlthéten láttam földmérőket , de nem volt időm mert siettem rákérdezni , hogy mit mérnek….. .
Monnyuk vicces lenne egy kerékpáros Pompabódé (értsd pláza szerk.) ezzel a gerincút menti vesszőfutással.
Amúgy meg hiszem ha megyek már rajta! Akárki is mondja. Nem dumálni kell.
Az LMP most azt hiszi feltalálta a meleg vizet….már a ’60-s években volt kerékpárút Szigethalom felé, és a kikötőúton is csak “gatyába” kéne rázni, hogy használni is lehessen…
Bizomány kedves lolka!
Minden reggel használtam 65-72-ig, angyalföldi munkahelyemre járva (biciklálva)!
Az LMP Csepelen nem tud előrukkolni semmi ütőssel. Gyengék még.
grün:
2010. július 26., hétfő 09:55-kor
-NEM SEMMI…
Nagy ötlet az LMP-től, még senkinek sem jutott eszébe. 😉
A
A nagy ember a kis hokedlin majd összegyűjti a kopit a Karácsony S. utcában. 🙂
Miért, mit kellet volna mondani?
Ha támogat az LMP az a baj, ha nem az a baj…
Egyébként meg el lehet menni vasárnap 14 órától az LMP rendezvényre és elbeszélgetni erről-arról európai módon.
És egyébként a csepeli Jobbik mivel rukkolt elő eddig? Na?
islander: most miért a Jobbikkal van bajod, a fenti hozzászólók nemigazán jobbik drukkerek, persze bocsi ha tévedek.
Amúgy szerintem nincs kivetnivaló egy hasznos ügy támogatásában.
Ezeket már végig éltük, csak gerincút formájában. Kis párt, kis vívmány (kerékpárút)…jó ez is szép törekvés, csak ezekből már kinőttünk, ezekről a dolgokról nem beszélgetni kell, hanem csinálni. Ha van rá pénz, elkészül, ha meg nincs, akkor minek rá szót szaporítani.
Kedves gordon!
Poénos vagy, de tévedsz: nem fog senki sem a sétálóban kopit gyűjteni.
Kis hokedlis nagy embernek az a véleménye, hogy az önkormányzatokban semmi keresnivalója nincsen a pártpolitikának!
A két, választóit becsapó és eláruló mszpés bukott képviselő ellen mindenki alkalmas volt.
Az önkormányzati választásokon viszont lokálpatrióta, lakóhelyükért mindent megtevő emberekre van szükség, nem pártpolitikusokra.
Üdv menyus
Talán Tenk Andrást is pártpolitikusnak tartod, kedves Menyhért Péter?
Az LMP javaslatán látszik, hogy tisztán politikai célokat szolgál.
A kerékpárút jó dolog, de először el kell dönteni milyen célt szolgál? A sport és szabadidő célját, vagy a napi közlekedést. Ha az elsőt, akkor a városon kívül, lehetőleg a Duna parton kell vezetni, ha viszont Csepelen belüli közlekedésre, akkor más hálózat kell.
Nem a pályázati forrásfelkutatást az elsődleges, hanem a – lakossággal történt megbeszélés után – a tervezés. Ha van elképzelés, jöhet a forráskeresés, és akkor jó rendszer lesz.
Lolka amit ír igaz, csak a kerékpárút, ami Csepeltől a Repülőgépgyárig tartott, a háború előtt (alatt) készült.
És még valami. Egyik nap jöttem Halásztelek felől, amikor egy nagy csoport biciklis, gyerektől felnőttig, kerekezett Csepel felé, az úttesten, vészvillogót működtető szgk. kíséretében, ami hol előttük, hol mögöttük ment, akadályozva a forgalmat. Miért nem a biztonságos kerékpárúton mentek? Nem tett jót az autós- biciklis viszonynak.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
nagyapó: A hálózat már rég meg van tervezve, ki van dolgozva.
Kedves Ditte!
A Tenk András egy jó környezetvédelmi szakember, és nem pártpolitikus. Őt gyakran kétségbe ejti a politikusaink vízfejűsége és tehetetlensége. Én ebbe már egy kicsit belefásultam talán.
Az András fiatal, izgága, aktív ember, aki keresi a helyét az életben. Én semmi kivetnivalót nem látok abban, hogy megpróbálkozik hatékonyabban változtatni a dolgokon, mert a civil élet sajnos nem elég.
Amikor kérdezte a véleményemet, hogy összeegyeztethető-e az egyesület vezetése a zöld elveket valló új párttal, én csak annyit tudtam tanácsolni, hogy nézze meg milyen belülről.
Nem tudom, hogy mire jut velük: én csalódtam egy kicsit az lmp-ben, ezért a jövőben kívül esnek majd a látókörömön.
Üdv menyus
Most kihez csapódsz oda Menyhért?
hozzád, kedves Gordon 🙂
Kedves Menyhért Péter! Én úgy gondolom, hogy nem lehet egyszerre kint is, és bent is egeret fogni. Én helytelenítem a civilszervezetek frontembereinek politikai szerepvállalását, hitelteleníti a civil szférát, amely így csakugyan nem fog tudni semmit elérni, mert a sandaság légköre lengi körül. Természetesen jó lenne, ha közéletileg aktív, civil emberek kerülnének az önkormányzatokba, de nem pártlistán, mert attól kezdve nem civilek, köti őket a pártfegyelem.
Az hiba, mert itt létszámfeletti lenne.
Marad a Zöld Baloldal?
Kedves Ditte!
Ügy látom, te is azoknak a táborát erősíted, akik nem ismerik elég alaposan a civil szférát.
A civil szervezetek vezetői mindenkor együttműködnek, tárgyalnak, “kavarnak” a politikusokkal. Egy aktív civil szervezet mindigkint is és bent is van; több vasat tart a tűzben, és sohasem kötelezi el magát egy párt mellett.
A valódi civil szervezeteket soha sem a politika, a hatalom, vagy a sajtó “hitelesíti”!!!
A valóságos civil szervezeteket kizárólag az elvégzett MUNKÁJUK minősíti, hitelesíti!
Úgy gondolom, hogy a pártlistás elképzelésed sem tuti, hiszen a pártlistán lehetnek olyan szakemberek, akiknek szakmai tisztessége mindig többet ér, mint a pártfegyelem, a pártkarrier. Én ismerek ilyen embereket, ezért nem fogadom el az általánosítást e téren sem.
Visszatérve a civilséghez. Sajnos, amikor a két böszme párt hatalmi mámorában egymás ellen ugrasztotta az országot, megerőszakolták a 90-es évek még aránylag homogénnek tekinthető nonprofit szektorát is.
Elsőként a fidesz kezdett hatalmi bázist építeni a civil szférábban; ezt követte a gyurcsány-kóka banda tolvaj-lenyúló szervezetépítése, amit megkésve követett mostanság az msz pejtőernyős mentő szervezetépítése.
Ma már nem lehet egyértelműen “büszke” az ember a civilségére, mert az elmúlt cca 10 év finoman szólva megkérdőjelezi a civil szervezetek valós értékét.
Ennek a problémának a megoldása még az elkövetkező évek civil feladata lesz ugyanúgy, mint visszaszereznio az NCA-t a megélhetési civilek és a bürokrácia kezéből.
Üdv menyus
Kedves Gordon!
Kihez csapódom?
Pillanatnyilag az ügyészséghez; az ászhoz; és a szakállamtitkárhoz, mivel velük van kezdés alatt álló dolgom.
Üdv menyus
nagyapó
“Az LMP javaslatán látszik, hogy tisztán politikai célokat szolgál.”
miért is?
Kedves Menyhért Péter! Azt írod: ” A civil szervezetek vezetői mindenkor együttműködnek, tárgyalnak, “kavarnak” a politikusokkal.” Ha ez így van, akkor ez nagyon helytelen gyakorlat. Főleg, ami a kavarást illeti. Gondolom az egyesülési törvény nem ebben a szellemben készült, nem ezt a célt kívánta szolgálni.
Talán Schiffer András is hasonlóan vélekedik erről, ezért mondott le a TASZ-ban. Persze attól informálisan lehet még vezéregyéniség ugyanitt.
Szerinted:”..sohasem kötelezi el magát egy párt mellett.” Aki egy adott párt listáján elindul, máris az adott párt mellett kötelezi el magát. Szerintem ez evidens.
A rendszerváltás felkészületlenül érte az országot, ezért a párt és civil struktúra sem tudott szerves fejlődés eredményeként kialakulni, ebből még sok bajunk lesz később is.
Mielőtt a Fideszre kennénk a civilségrontó kezdeményezést, ajánlom figyelmedbe pl. ezt az önéletrajzot. http://2004.civilkomp.hu/oneletrajzok/hanti_vilmos.html
Én a Polgári Köröket nyílt sisakos kezdeményezésnek tartom, a hagyományos civil szférának ezért nem ártott szerintem.