MTI, Index.hu
Fotó: Huszti István
Új házszabályt alkotna 2014-re, és szakaszosabb ülésezési rendet vezetne be Kövér László, akit csütörtökön választottak házelnökké. A politikus politizáló házelnöknek készül és utólag sem ért egyet az új köztársasági elnök személyének kiválasztásával, ha ő jelölt volna államfőt, az nem Schmitt Pál lett volna.
Kövér László politizáló házelnökként írta le azt a szerepkört, amelyet betölt majd a Ház élén. “Nem okozok meglepetést, ha azt mondom, nem szerettem soha a protokollt” – mondta, hozzátéve, meglepő lenne az is, ha azt mondaná, a nem politizáló házelnökök modelljét szeretné követni.
Rámutatott, lesznek olyan célkitűzései, amelyek a Ház normálisabb működésével, tekintélyének megerősítésével függnek össze. Mint mondta, 1990-től kezdve a parlament tekintélye fokozatosan épült le, s ez nem független a képviselők viselkedésétől és a sajtó “tálalásától” sem. Úgy vélte, az elmúlt években eljutottak egy olyan mélypontra, hogy “egyes miniszterek kirakták a motyójukat a bársonyszék előtti kisasztalra, és ott falatoztak, ha megéheztek, és bizonyos képviselőcsoportokban bevett dolog, hogy behozzák az üdítőiket az ülésterembe”. Ezek csak a legkirívóbb példák, de minden ilyen, bagatellnek számító, ám az Országgyűlés tekintélye szempontjából fontos problémát meg kell oldani. Ide sorolta még az érintkezést a sajtóval, a dohányzás ügyét, a beléptetést és a parkolást. A tévéstábokat nem engedi vissza az ülésterembe.
Leszögezte: 2014-re – amikorra megváltozik a Ház jellege, hiszen feleannyi képviselő lesz, mint most – érdemes lenne új házszabályt alkotni.
Az ülésvezetés és a Jobbik kapcsolatáról szólva azt mondta, megérti a párt helyzetét, hiszen egyszerre kell konszolidált pártként beilleszkednie egy olyan szisztémába, amelyet a választások előtt még rendszerellenes mozgalomként támadott, valamint azt a látszatot fenntartani, hogy továbbra is ilyen mozgalom, és támadja azt a rendszert, amelyben benne ül. “Értem ezt a feloldhatatlan dilemmát, és bizonyos értelemben együttérzően nézem azt a vergődést, amelyet a Jobbik produkál” – tette hozzá, megjegyezve, annak örülne, ha a Jobbik megtalálná a normális határokat, és azokat nem lépné át.
Szerinte jobb lenne egy szakaszosabb ülésezési rendet bevezetni, amelyben kis ciklusok vannak. Mindezt azért, hogy a parlament viszonylag koncentráltan tudjon a plenáris üléseken dönteni, vitázni, több idő jusson a bizottsági munkára, valamint arra, hogy az egyéni képviselők több időt tudjanak fordítani választókerületi munkájukra. Nagyjából az 1998 és 2002 között már kipróbált irányba kellene mozdulni, de ebben is, miként minden, a Ház működését érintő kérdésben, számít a képviselők és a frakciók javaslataira.
Arra a kérdésre, nem esett-e neki rosszul, hogy a házelnöki kinevezés egy nagyobb forgatókönyv része volt, amely szerint Schmitt Pál leköszönő házelnök után második befutóként került a posztra, úgy válaszolt: a politikus is csak ember, neki is vannak személyes szempontjai. “Az én házelnöki tekintélyemet, ha lesz ilyen, nem az fogja befolyásolni, hogy nem a parlament alakuló ülésének a napján választottak házelnökké, hanem az, hogy megállom-e a helyemet” – közölte. Hangsúlyozta, sosem nyilatkozott olyat, hogy nem értett volna egyet Schmitt Pál államfővé jelölésével, ez a sajtóban terjedt el. “Schmitt Pált alkalmas köztársaságielnök-jelöltnek tartottam, és alkalmas köztársasági elnöknek tartom” – jelentette ki. Megjegyezte ugyanakkor, egy politikusnak lehet önálló véleménye, javaslata, “és ha én tettem volna jelölést a frakciónak – ahogy nem én tettem, mert nem én vagyok a párt elnöke -, akkor én mást javasoltam volna, mert mást még alkalmasabbnak gondoltam ennek a pozíciónak a betöltésére”.
Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) elnökével kapcsolatban azt mondta, “lehet, hogy nem jutott volna jobb ötlet eszembe, mint Domokos László, akit kiváló pénzügyi szakembernek tartok”. Warvasovszky Tihamér ÁSZ-alelnök “ebbéli képességeit nem ismerem, személyes és pláne politikai szimpátia meg finoman fogalmazva nem fűz hozzá. De őt is megszavaztam. Igaz, titkos volt a szavazás, de talán elhiszi mindenki nekem, hogy mindkét emberre igennel voksoltam, és ugyanígy fogok tenni minden olyan személy esetében, aki bárkinek az előterjesztése után a frakció bizalmát élvezi” – fejtette ki.
Kövér kiemelte, a házelnöki poszt elvállalásában nagyon fontos szempont volt, hogy a határon túli közösségekkel, az “elszakított nemzetrészekkel” való kapcsolattartásra e fórum a házelnök vezetése alatt létezik. A valutaalappal és az unióval folytatott tárgyalásokkal összefüggésben közölte: egyetért azzal, hogy a kormány minden lehetséges eszközt felhasználva “mentse meg azt a képzetet a magyar polgárok számára, hogy ebben a hazában azért alapvetően mégiscsak ők az urak, és alapvetően az történik, amit ők akarnak”. Az elmúlt nyolc évben “előzékenyen házhoz mentünk a pofonokért”: ennek az időszaknak véget kell vetni, mert az embereknek nemcsak az anyagi, hanem az erkölcsi, hitbéli tartalékaik is kimerültek – tette hozzá. Mint fogalmazott, felfogása szerint minden ilyen vita arról szól, lehet-e még Magyarországon emberi életet élni, vagy pedig “idejön egy arctalan pénzügyi szervezetnek a magyar emberek számára ismeretlen képviselője”, és lediktálhatja a kétharmados parlamenti többségnek, mi a teendő például egy jegybankelnök fizetését illetően.
“Szakaszosabb ülésezési rendet vezetne be Kövér László”
Nagyon megfelelne például a háromhetenkénti ülésezés, esetleg a kétéves költségvetés?
Netán a kormányülések jegyzőkönyvezésének elhagyása?
Mondjuk választások nyolc évente, csak fideszes jelöltekkel?
Nem csak üdítöt, hanem saját főzésű páleszt is be lehetne vinni, feltéve ha szeszfoka alacsonyabb a felcsúti kordonbontóénál!
Bizony grün, minden így lesz, ahogy mondod.
Nagyon jó választás Kövér a házelnöki posztra, ha ránéz valamelyik szoclibre, annak tele lesz a liberója.
Mi lenne a gond a kétéves költségvetéssel? A kiszámíthatóság? Az uniónak hányéves költségvetése van?
Kövér rendet tud majd tenni a házban.
Gordon!
Egy hétre nem tudod kiszámítani, nem kétévre!
Lali huszár vagy Szójártó Petike képes néhány nyilatkozatával tőzsde.pánikot okozni!
Pár hétre tekints vissza, csak a devizahitelesek szemével!
Ditte!
Gondolod, hogy Laci betyár összevonja szemöldökét és Rúzsa Sándorosan azt rikkantja: Balfitty?
Vagy Lendvai Ildikót lecsúfjányozza?
A szocik által szeretett IMF próbálja megakadályozni hogy az állam a devizahiteleseken segítsen. Érdemes elgondolkodni, hogy az mszp kinek az oldalán is áll valóban.
Gondoljunk arra is amikor a szocik alatt 310 volt az euró.
Gordon!
Mondd, érdemes volt azért a pár forint differenciáért ezt az egész forradalmat csinálni?
Nézd. Ez nem pár forint, hsz most 25 forinttal olcsóbb az euró, mint a szocik idején. Ez nem kis előrelépés. A bizalmat nehéz lesz visszaállítani, mert az elmúlt nyolc évben kontárkormányzás zajlott és foylmatos kormányzati hazudás. Ahogy Fleto mondta saját kormányzásukról: minden amit mondtak az egyszerűen nem volt igaz. Nem csoda hogy befektetők bizonytalanok.
Gordon!
Ahhoz képest fideszék is szépen gyarapodtak!
Már persze, ha igaz a vagyonbevallásuk!
Gordon: Nézd. Most 20 forinttal drágább az euró, mint a szocik idején. Hiszen április 9-én, a fülkeforradalom előtt 267 forint volt, most meg 287. Ez nem kis hátralépés. A bizalmat nehéz lesz visszaállítani, mert az elmúlt két hónapban kontárkormányzás zajlott és folyamatos kormányzati hazudozás. Nem csoda, hogy a befektetők bizonytalanok.
Hajrá Kövér László!
Ezután se törődj egy cseppet sem a “grün”-höz és “cseppetsem”-hez hasonló kommancsok véleményével!
“Szétverem a fejedet” – elszabadult indulatok a csendes tüntetésen –
http://www.stop.hu/video/index.php?id=1956
grün! A Lendvai szerinted is hibecsúf?
Kövérnek nem kell semmit csinálnia, a szoclib liberó reflexszerűen megtelik csak attól, hogy látják.
Már megint hazudoznak a komcsik.
Volt az Euró a komcsik alatt 318 Ft is,csak akkor mélyen kussoltak.
Kovács ernő: 2010. július 23., péntek 19:00-kor
“Szétverem a fejedet”
“Ernőke”!
Ne írogass ilyen agresszív kijelentéseket, mert elvisznek az ápolók és becsuknak a gumiszobába!
Egy rövid tájékoztatás arról, hogy hogyan csináltak Gyurcsányék a 2002-es országgyűlési választások előtt mumust Kövér Lászlóból, a becsapható baloldali emberek szemében:
Magnóra mondta Gyurcsány Ferenc az „AZ ÚJ MINISZTERELNÖK” című könyv megírásához Debreczeni József részére. (Olvasható a könyv 211. oldalán.)
A 2002-s választások előtt két komoly fordulópont volt.
Egyik az Orbán-Nastase megállapodás. A másik Kövér köteles beszéde.
A mi stábunk volt az amely szembefordította az MSZP-t és Medgyessyt az Orbán-Nastase paktummal.
Egy hosszú vitában meggyőztük önmagunkat arról, hogy ezt meg kell támadni, függetlenül attól, hogy Kovács László előző este rábólintott.
Odahívtuk Medgyessyt, hogy forduljon szembe az addig képviselt állásponttal.
Nagy nehezen meggyőztük erről, s a végén – még nehezebben – Kovács László is beadta a derekát.
Akkor rendesen felépítettük ennek a kommunikációját és az Orbán-Nastase megállapodást követő csaták fordulópontot hoztak a Fidesz és az MSZP választási küzdelmében.
A választási harc finisében azonban a Fidesz-MDF pártszövetség támogatottsága felülmúlta az MSZP támogatottságát és a kormányoldal tűnt a választások esélyesének, a baloldal pedig tanácstalannak és bénultnak.
Ekkor csináltuk meg a „köteles akciót”.
Kövér László a választási harc finisében egy viszonylag szűk körű, mondhatni, belterjes rendezvényen a hívek körében mondta, hogy „ha azokra hallgatnánk, akik nem látják a kormány által vezetett országépítés eredményeit, akik a kiábrándulás, a reménytelenség, a nihil légkörét terjesztik, akkor akár le is mehetnénk a pincébe, és felköthetnénk magunkat.
Aztán még annyit hozzátett, hogy persze azt elvárja az illetőktől, hogy ebben elől járjanak.
Kövér mondta amit mondott, de a sajtóban elsikkadt a sok hír között.
Semmi kétség, hogy Kövér nem akart akasztani, de amit mondott azt kiforgatni sem nagyon kellett, csak ki kellett használni a benne rejlő lehetőségeket és megfelelő szövegkörnyezetben tálalva, és kellőképpen leegyszerűsítve kellett ismételgetni az elmondottakat.
A választások előtt voltunk tíz nappal. Minden kutatás azt mutatta, hogy pár százalékkal, de ők vezettek.
Úgy tűnt, hogy elveszítjük a választásokat.
Összehívtam magamhoz öt embert. Pontosabban hármat, merthogy összesen voltunk öten.
Mi ketten: Klára meg én, és jött Gál Zoli meg még két ember, akiknek nem mondom meg a nevét, mert ártana nekik.
Tehát Ott van Gál, a feleségem, meg ez a két ember.
Mi a csudát lehet itt még tenni?
Többek között az is elhangzik, hogy semmit. Mert vége van a történetnek.
Csütörtök este volt, másnap nagypéntek.
Húsvét után következő hét a választás.
Ebben a helyzetben voltunk, és kerestük, hogy mit lehetne még tenni.
Valamikor késő este jött ötletként ez a kötél dolog, és akkor mégis úgy döntöttünk, hogy ezt a kötélügyet meg kell csinálni, mert ott van benne mindaz a félelem, ami a Fidesszel szemben valami módon létezik.
Ekkor elindult midenkinek az agya, még ott éjszaka megszülettek a sztoriboardok, hogy hogyan kell ehhez reklámfilmet készíteni.
Hogyan nyikorog a kötél, szóval, hogy hogyan lehet ezt megcsinálni.
Másnap engedélyt kértünk arra, hogy ezt a köteles dolgot elindítsuk.
És összeraktuk.
Kitaláltuk Szili Kati szerepét.
Az egy szem kazettát lejátszottuk a sajtónak.
Szili Kati oldalra hajtott fejjel, sírós hangon mondta el, hogy ez milyen borzasztó.
Nagyszombaton Lendvai Ildikó még a Fidesznek kézbesített mindenfajta leveleket, és elindítottuk az SMS-kampányt, amelynek a vége a köteles tüntetés volt a Fidesz székház előtt.
Az élen Kovács László egy kötéllel a nyakában.
A parlamenti választásokat az előzetes várakozások ellenére végül minimális különbséggel a baloldal nyerte, amelynek eredményeként a szocialisták és a szabaddemokraták koalíciója került kormányra, Medgyessy Péter vezetésével.
Megjegyzés:
Ennyi a valóságban Kövér Lászlónak a baloldali emberekkel szembeni bűne, és ennyi az érdeme Gyurcsánynak abban, hogy 2002-ben a szocialisták a nyakunkra ülhettek, és 8 éven át ugyanúgy hazudhattak mint a köteles ügyben.
“?!”!
Azért a legjobbak vágtató ló hátáról, (menekülést színlelve) visszafelé nyilazásban vagyunk! Csak az íjász karizmáján múlik, hogy képes-e nyolc év távolságra célbatalálni! Hát még 1998-2002-ig!
Közben a lóra van bízva az irány tartása, amit legfeljebb a magyarok nagy találmányával, a lóra szerelt előrepillantó tükörrel lehet többé-kevésbé kontrollálni!
Egyik szemmel a tükröt figyelni, a másikkal az irányzást, igen kicsi a találati arány!
Már csak azt kellene eldönteni, ki üldöz és ki menekül?
Csak akkor abba kellene hagyni ezt az egész kergetőzést és dolgozni!
Ez az ami nem megy!
Kedves “grün”!
Kicsit zavarosra sikeredett a 08:05-kor küldött hozzászólásod, de azért értem a magvas mondanivalóját. Azt, hogy felejtsük el a Gyurcsány brigád összes hazugságát, és a Gyurcsány brigád elmúlt 8 évben elkövetett összes gaztettét és kártételét.
Felejtsük el azt, hogy milyen trükkökkel nyerték meg a 2002-es és 2006-os választásokat.
Felejtsük el, hogy 2005 végén és 2006 elején milyen adócsökkentési törvényeket hoztak, de a választások után ezeket visszavonták és helyettük adóemelést és megszorító intézkedéseket léptettek életbe.
Felejtsük el a bandatagok előtt titokban előadott őszödi beszédet, amelyet egyes hozzád hasonló mszp-s propagandisták “igazság-beszédként” akartak velünk megetetni.
Felejtsük el a 2006. október 23.-i nemzeti ünnepünkön alkalmazott (saját bevallása szerint Gyurcsány által felügyelt) brutális rendőr-terrort, amely során ártatlan emberek szemét lőtték ki és tettek egész életükre nyomorékká egyeseket.
Felejtsük el, hogy a Gyurcsány brigád garázdálkodásának az eredményeként a 8 év alatt több mint duplájára emelkedett (ma már 22 ezer milliárd Ft-ot meghaladó) államadósság, és az államcsőd elkerülése érdekében 2008. őszén kezdeményezett IMF megállapodás gúzsba köti Magyarországot és az új kormány kezét.
Felejtsük el, hogy ennek az államadósságnak a törlesztése és a ma már több mint 1300 milliárd Ft-ot kitevő éves kamatainak a fizetése határozza meg a jelenünket és a jövőnket. Hogy ennek az elherdált államadósságnak a terheit még az unokáink is nyögni fogják.
Ugyanakkor a fentiekért felelős gazemberek, és a híveik (akik közé Te is tartozol), arcátlanul emlegetik fel az első Orbán-kormány szerintük hibás gyakorlatát és két választási ciklussal korábbi 4 év szerintük hibás intézkedéseit, mint például ezen az oldalon egy “grün” fedőnevű mszp-s propagandista az alábbiakban tette:
———————-
grün: 2010. július 23., péntek 14:56-kor
“Szakaszosabb ülésezési rendet vezetne be Kövér László”
Nagyon megfelelne például a háromhetenkénti ülésezés, esetleg a kétéves költségvetés?
Netán a kormányülések jegyzőkönyvezésének elhagyása?
Mondjuk választások nyolc évente, csak fideszes jelöltekkel?
Nem csak üdítőt, hanem saját főzésű páleszt is be lehetne vinni, feltéve ha szeszfoka alacsonyabb a felcsúti kordonbontóénál!
———————–
Én is azt javaslom, hogy abba kellene hagyni valamikor ezt a kergetőzést, és piszkoskodás helyett dolgozni kellene. Együt és békésen.
De nézd meg csak fentebb, hogy jelen esetben is ki kezdte Kövér László házelnöké választása kapcsán ismét a fideszes oldalt és fideszes kormányt ócsárolni !
Ne csak akkor javasoljátok a múlt emlegetésének az abbahagyását, ha a tényekkel szemben se köpni, se nyelni nem tudtok!
A hozzád hasonlók miatt van szükség az elszámoltatásra és a törvényes felelősségre vonásra (a Gyurcsány brigád gaztetteinek és mulasztásainak a pontos feltárására), mert ameddig a tények nincsennek az orrotok alá dörgölve (mint a Gyurcsány által kreált kötél ügy története) addig nem hagyjátok abba a szemétkedést.
Mivel indokolta Kövér Lajos, hogy a tévéstábok nem kívánatosak az ülésteremben? Nem az lenne az egyértelmű nyilvánosság, ha kamerák vennék a pro és kontra hozzászólásokat? Torz tudósítást vagy sajtóközleményt bármikor lehet fabrikálni, de vágatlanul lehozni egy-egy vitát mindennél egyértelműbb. Tudtommal Csepelen is sokan tájékozódnak az ülések tévés felvételeiből.
Kedves “Gigi”!
Elsőként megjegyzem, hogy az országgyűlés új elnökének a neve nem Kövér “Lajos”, hanem Kövér László.
Valószínűleg nem értesültél róla, hogy Kövér László a plenáris ülések rendjét akarja helyreállítani.
Megakarja szüntetni az ülésteremben a telefonálgatást, az újságolvasást, az üdítőitalozást és a padsorokban való étkezést.
Ezzel együtt akarja megszüntetni az normális ülésezést zavaró, szenzációhajhász közelképekre vadászó tévéstábok jelenlétét az ülésteremben.
Ugyanakkor továbbra is működtetni kívánja az Országgyűlés hivatalos közvetítő rendszerét, amely az ülésteremben történteket ezután is folyamatosan rögzíti, és amelynek a felvételeit a tévéstábok ezután is tetszés szerint közvetíthetik (vágatlanul, vagy vágva).
Csak annyi változás várható, hogy az ülés alatt rohangálhatnak különféle stábok csapatai a teremben egy-egy szenzációs közelkép készítése érdekében, mert az országgyűlési ülés nem cirkusz.
Az utolsó mondat helyesbítése:
(Kimaradt egy “nem” szócska.)
Csak annyi változás várható, hogy az ülés alatt “nem” rohangálhatnak különféle stábok csapatai a teremben egy-egy szenzációs közelkép készítése érdekében, mert az országgyűlési ülés nem cirkusz
Kedves ” ?! “,
ha már pontosítunk, igekötős igéknél: “Meg akarja szüntetni…” 🙂 Amúgy nevet elírni nagyobb hiba, mea culpa, és köszi a figyelmeztetést! 🙂
Meg is nyugtattál: bár a közelképek árulkodóbbak a totáloknál, egyetértek, hogy valóban nem cirkusz az ülés. Ha tehát csak ezt tiltja ki, a közvetítések meg maradhatnak, akkor minden oké! 🙂
Kedves Gigi!
Ezt írod: “Tudtommal Csepelen is sokan tájékozódnak az ülések tévés felvételeiből.” Namármost, rögtön bekattan a Csepp TV, a maga módján vágott, manipulatív tudósításaival.
Valóban, Csepelen is sokan tájékozódnának a hiteles tv-s felvételekből!
Azért vannak vágatlan felvételek is… Sokszor nem ám a manipulálás szándéka, hanem az idővel való gazdálkodás szab határokat…
Ja, ja! Minden csak nézőpont kérdése.
De nyilván olyan nincs, ami mindenkinek jó lenne.
Tudtommal Csepelen is sokan tájékozódnak az ülések tévés felvételeiből. – írja nekilelkesülve Gigi.
Téved. A kutya se nézi Csöpp tévét.
Gordon,
anticsóka megelőzött a válasszal: “Minden csak nézőpont kérdése. De nyilván olyan nincs, ami mindenkinek jó lenne”.
Vannak ismerőseim, akik nézik.
Vannak, akik néznék, de nem tudják fogni.
Vannak, akik ennek ellenére az interneten keresnek rá.
Vannak, akik – hozzád hasonlóan – gyűlölik.
A “sokan tájékozódnak” még nem jelenti, hogy “a többség”. 🙂
Nem gyűlölöm Gigi. Nincs rá okom. Ne légy teátrális. Nem áll jól.
Gordon,
pimasz vagy, mert nincs jogod megmondani, mi áll jól. A stílusodat én sem minősítem, csak következtetek belőle. Például a gyűlöletedet valóban csak feltételeztem, mert lekezelően véleményeztél valamit, amit nyilvánvalóan te sem nézel, ha egyszer “a kutya sem”.