Megszakadtak a tárgyalások az IMF-fel és az EU-val

HVG, Index, Csepel.info

A Nemzetközi Valutalap (IMF) szombaton az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a magyar kormánnyal folytatott tárgyalásokon ugyan sok a közös alap, de “számos kérdés nyitva maradt”. A küldöttség tehát visszatér Washingtonba, és “a fennmaradó nézeteltérések áthidalására törekszik” – írták.

Az IMF közleménye rámutat, hogy a magyar gazdaság az exportnak köszönhetően kilábalt a mély válságból, de a hazai kereslet a hitelezési és munkaerő-piaci nehézségek miatt gyenge.

A nemzetközi pénzügyi szervezet szerint a hazai össztermék (GDP) az idén 0,6 százalékkal, jövőre pedig 2,5 és 2,66 százalék közötti mértékben bővülhet, míg az infláció az idén és 2011-ben is csökkenhet.

Magyarországon jelentős előrehaladást sikerült elérni a gazdasági helyzet javításában a készenléti hitelkeret, a körültekintő makrogazdasági politika és a pénzügyi szektor szabályozásának szigorítása révén – áll a közleményben.

Az IMF megállapítja: júniusig nagyjából megfelelően teljesült a készenléti hitelkeretről szóló megegyezésben foglalt célok teljesítése mennyiségi és szerkezeti szempontból egyaránt. Ugyanakkor még nagyobb erőfeszítésekre van szükség az elért eredmények megőrzése érdekében, és azért, hogy Magyarország fenntartható növekedési pályára álljon – fogalmaz közleményében az IMF.

A 2010-re tervezett 3,8 százalékos GDP-arányos költségvetési hiány és a deficit 3 százalék alá szorítása jövőre megfelel a szükséges konszolidációnak, de ehhez további, nehéz intézkedéseket kell hozni a bevételi oldalon – ahol a pénzintézetek tervezett megadóztatása akadályozza a növekedést és a hitelnyújtást – és a kiadási oldalon is. Mindezek mellett át kell alakítani a veszteséges állami nagyvállalatokat, hogy mérséklődjön a költségvetésre nehezedő nyomás.

Az IMF hangsúlyozza, hogy segítséget kell nyújtani a legsebezhetőbbeknek, de a támogatásnak átláthatónak és célzottnak kell lennie. Az IMF küldöttsége az utóbbi két héten intenzív tárgyalásokat folytatott a magyar illetékesekkel. Az álláspontok számos kérdésben egyeznek, de nyitott kérdések is maradtak, az IMF azonban – amelynek küldöttsége visszatér Washingtonba, a szervezet székhelyére – továbbra is aktív együttműködésre törekszik a magyar féllel a fennmaradt nézeteltérések áthidalása érdekében – áll a nemzetközi pénzügyi szervezet közleményében.

hvg.hu

A kormány reakciója

Kormányoldalról Matolcsy György adott ki közleményt. Szó szerint idézzük: “A magyar kormány az IMF és az EU küldöttségével folytatott tárgyalásai során őszintén és nyíltan feltárta az első félévi elhibázott költségvetési gazdálkodásból fakadó súlyos problémákat. Az IMF és az EU küldöttségei mindezek alapján elismeréssel méltatták az új kormánynak a korábbi hibák kiigazítása érdekében tett tekintélyes lépéseit, amelyek a bankadó, a végkielégítéseket terhelő különadó és a költségvetési szférában érvényes fizetési korlátozás bevezetésével növelték az állam bevételeit, a 120 milliárd forintos minisztériumi zárolásokkal és a közpénzekkel való takarékos bánásmód betartatását szolgáló költségvetési felügyelők kiküldésével pedig jelentősen csökkentették az állami kiadásokat.

Ezek az intézkedések jelentős mértékben csökkentik a költségvetés hiányát. A nemzeti ügyek kormánya folytatja a strukturális reformok politikáját a tárgyalópartnerek által fontosnak tartott területeken – így az adórendszer, az egészségügy, és a közösségi közlekedés területén is. A kormány elkötelezett aziránt, hogy Magyarország minél előbb Közép-Európa legversenyképesebb, legmegbízhatóbb és legkiszámíthatóbb országa legyen. A kormány természetesen tovább folytatja a tárgyalásokat a nemzetközi szervezetekkel, köztük az IMF-fel és az Európai Unióval is.”

Brüsszel magasabb fizetést adna Simornak

Brüsszelnek nem tetszik Simor András jegybankelnök és más jegybanki vezetők fizetésének azonnali jelentős megkurtítása. Ezt jelzi a bizottsági közleménynek azon része, amely úgy fogalmaz: a küldöttség sürgette a kormányt, tartsa tiszteletben a központi bank, illetve annak működésének teljes függetlenségét.

A Bizottságnak nem tetszhetett a bankadó kormány által felvázolt koncepciója (idén és jövőre is 200-200 milliárd forintos bevételt vár ettől a kabinet, és még 2012-ben is megmaradna ez az extraadó), mert azt írják, hogy bár rövid távú költségvetési szempontokat szolgálni képes a teher, de a befektetési kedv és a gazdasági növekedés érdemi visszaesését eredményezheti. Ezért a küldöttség sürgeti a kormányt, hogy “gondolja át ennek az adónak néhány jellemzőjét.”

index.hu

152 hozzászólás “Megszakadtak a tárgyalások az IMF-fel és az EU-val” bejegyzésre

  1. Nyugger szerint:

    Biztos, hogy jó ajtón ment be Matolcsy és azokkal találkozott akikkel kellett volna? Úgy tünik mintha nem egy malomban őrölne a látogatókkal.

  2. Nyugger szerint:

    Meg úgy tűnik, mintha faképnél hagytak volna bennünket! Hogy lehetnek ilyen bunkók az IMF-ék?

  3. Erzsi szerint:

    “Ahogy abban is biztosak lehetünk, hogy hétfőn nagyot fog esni a forint az euróval, a dollárral és a svájci frankkal szemben és ez az újabb hullámvölgy tartósan gyenge forintot is hozhat ránk, ahogy ez történt az idén áprilisban, majd később, mikor Magyarország államcsődjéről, katasztrofális gazdasági helyzetéről beszéltek kormányzópárti politikusok. A forint két lépcsőben gyengült, s egyikről sem volt képes visszaerősödni. Szakértői becslések szerint 150 milliárd forint kárunk keletkezett emiatt. Vélhetően hétfőn kezdődhet a harmadik lépcső.”

    Kedves Fidesz!

    Hol vannak az ígéretek? Egyre rosszabbak a kilátások. Sok magyar család megy folyamatosan tönkre.

  4. grün szerint:

    “A kormány természetesen tovább folytatja a tárgyalásokat a nemzetközi szervezetekkel, köztük az IMF-fel és az Európai Unióval is.”
    Megbánják még, hogy megszakították a tárgyalásokat!
    Nyomnák még a segélyt, de addig meghágjuk a nehézségeket!
    Leverjük őket, mint devizahitelest a svájci frank erősödése!

  5. abcd szerint:

    Bővebb információ az esetről a mellébeszélés helyett !

    http://www.mno.hu/

  6. Jeniszej szerint:

    Kedves!
    Erzsi:
    Igazad van abban, hogy a FIDESZ még mindig nem tudta helyre tenni a Magyar Szarkák Pártjának majd nyolcéves kártékony uralkodásuk eredményeit.
    Biztos nem gondoltad komolyan, hogy sokévi kártételt, amit tettek az országnak azt egy hónap alatt rendbe lehet tenni úgy, hogy a kártevők még mindig szabadlábon vannak.
    Varázsolni az új kormány azért nem tud, mert Henry Plotter még nem FIDESZ tag.
    😀

  7. krapulax0 szerint:

    októberben lesz itt olyan forradalom hogy menekül majd fideszes mszp-s egyaránt.
    a világbankot ez érdekli: legyen 8 milliós fizetése a bankelnöknek és a bankok ne adózzanak. szarnak ők a fejünkre. minden bank égni fog előbb utóbb.

  8. " ?! " szerint:

    Nyugger grün Erzsi!

    Ne károgjatok!, mert olyan szánalmasak vagytok a fenti károgásotokkal, mint amilyenek a nagy rakás lócitromon károgva élvezkedő törött szárnyú magatehetetlen öreg varjak, akik csak abban érdekeltek, hogy minél nagyobb legyen a rakás.

  9. csepeli szerint:

    Nem tudom, az itteni Fidesz-droidok vajon felfogják-e, hogy mi történt. Faképnél hagyott minket a tárgyalódelegáció, mert úgy látta, nem érdemes velünk tárgyalni! Ez egy iszonyatosan nagy blamázs, és igen messzemenő következményei lesznek! Kezdve azzal, hogy hétfőn legalább 10 Ft-tal drágul az euró, de ez még csak a kezdet. A befektetők bizalma már június elején megrendült Magyarországban, az akkori Kósa-Szíjjártó nyilatkozatok miatt, a kormány azóta megtett lépései ezt sajnos mindmáig nem állították helyre. Ezért kurva fontos lett volna, hogy most sikerüljenek a tárgyalások az IMF-EU-val, és hétfőn egy közös sajtótájékoztatón lehetett volna biztosítani a piacokat arról, hogy jó úton van Magyarország, jók a kormány tervei. Ehhez képest vették a kalapjukat és hazamentek, mert Orbán nyilván ott arcoskodott velük! A tárgyalások megszakadása most a bizalmat igen mélyre löki egy szakadékba, ahonnét hosszú ideig nem fog tudni feltápászkodni. A forintgyengülés, a bizalomvesztés miatt pénzügyileg sokkal rosszabb helyzetbe kerül az ország, a lakosságot beleértve, és nagyon kemény megszorításokra lesz szükség (ld. Románia és Ukrajna, ahol szintén megszakadtak a tárgyalások – most akkora megszorításokat vezetnek be, hogy belegebednek). Holott a Bajnai-kormány jó állapotban adta át költségvetést, nem lenne szükség megszorításokra, ha Orbánék nem kontárként kezdik meg a “munkát”.

    Orbánék elbasszák, nagyon elbasszák!

  10. abcd szerint:

    A magyar kormány nem engedett elveiből, ( HELYESEN !! )erre az IMF szakértői felálltak az asztaltól és két nappal korábban haza utaztak az USA-ba. Az EU ezek láttán viszont meg sem kezdi Magyarországgal a tárgyalásokat.

    Eljátszhatjuk azt – bár nem tudni, minek? -, melyet megtett előttünk fél évvel ezelőtt Ukrajna, majd Románia, ahol ugyanez történt, mint most Budapesten. Az IMF szigorúan ragaszkodik sarokszámaihoz, azaz nem enged semmiféle lazítást a szigorú költségvetésen, a magyar kormány viszont nagyobb mozgásteret akar, mert így képtelen a beígért kedvezményeket, látványos jóléti intézkedéseket valóra váltani, sőt, további megszorításokat lenne kénytelen bevezetni. Holott azonnali, drasztikus adócsökkentést, adóegyszerűsítést ígért évek óta, a foglalkoztatás látványos növelését, a hazai kisvállalkozások gyors megerősítését. Nos, ezeket húzza keresztbe az IMF szigora, s vélhetően számos kormány-szimpatizánst, csodavárót tántorít vissza a valóságba.
    Keresztül húzza, mert az ukránok és a románok is kénytelenek voltak engedni a hitelező IMF-nek. A valutaalap szakértők hagyták Kijevet és Bukarestet néhány hónapig a saját levében fürödni, majd lenyomták a torkukon a szigorú sarokszámokat. Nem lehet kétségünk afelől, hogy ránk is ez vár, már amennyiben igényt tartunk az IMF-keret megmaradt részére.
    Ahogy abban is biztosak lehetünk, hogy hétfőn nagyot fog esni a forint az euróval, a dollárral és a svájci frankkal szemben és ez az újabb hullámvölgy tartósan gyenge forintot is hozhat ránk, ahogy ez történt az idén áprilisban, majd később, mikor Magyarország államcsődjéről, katasztrofális gazdasági helyzetéről beszéltek kormányzópárti politikusok. A forint két lépcsőben gyengült, s egyikről sem volt képes visszaerősödni. Szakértői becslések szerint 150 milliárd forint kárunk keletkezett emiatt. Vélhetően hétfőn kezdődhet a harmadik lépcső.

  11. bekaphatjamindkétoldal szerint:

    Az a baj, hogy a mi bőrünkre megy az emberkedés velük, sajnos elfelejtik, hogy ők adják a pénzt és az ország teljesen ki van szolgáltatva ezeknek a szervezeteknek.

    Az ország lakóinak a többsége meg mindig a cumi rossz végén van.

  12. Huba szerint:

    Én be(vissza)vezetném az 5 milla feletti 36%-os szja-t, a “pártnyuggerek” járandóságát 150 rugóban maximálnám. Az IMF pedig a költségvetésből fedezett bérekbe ne szóljon bele, a 3 éves bankadót pedig nyelje le. Ennyi esélyt megérdemlünk, mint jó “adósok”!

  13. Erzsi szerint:

    ” ?! “:
    2010. július 18., vasárnap 10:02-kor

    Nyugger grün Erzsi!

    Ne károgjatok!, mert olyan szánalmasak vagytok a fenti károgásotokkal, mint amilyenek a nagy rakás lócitromon károgva élvezkedő törött szárnyú magatehetetlen öreg varjak, akik csak abban érdekeltek, hogy minél nagyobb legyen a rakás.

    Mondd azoknak, hogy ne károgjanak akik belerokkannak a törlesztésekbe!

  14. Jeniszej szerint:

    A fater nem ért egyet abban, hogy ilyen magas fizetést kapnak a pénzügyi emberek, akik a világválság okozói.
    Lázadozik a Fater, hogy az értékteremtő munkáról, annak megbecsüléséről, egy rohadt szó sem esik ebben az új világban az EU.-ban
    Mit tudhat a pénzügyi ember, hogy ennyiszer több fizetést érdemel, mint aki valamilyen értéket, állit elő a társadalom részére.

  15. donquijote szerint:

    Milyen feledékenyek az itt az Imf-nek tapsikoló hozzászólók, csak nem fletóék taszították az országot az IMF karmai közé természetesen teljesen kiszolgáltatva nekik mindent és lemondva mindenféle alkupozícióról, ráadásul még most is ott röhögnek a parlamentben, de biztos én emlékszem rosszul.

  16. Nyugger szerint:

    Jól van nem károgok, inkább feltétel nélkül hiszek annak az embernek:
    -aki az önkormányzati választásokról azt állította, hogy az népszavazás;
    -a 300 Ft-os népszavazásra azt mondta, hogy előrehozott választás;
    -aki a mostani parlamenti választásra, hogy forradalom;
    -aki pár órás ultimátumot adott a legitim kormánynak;
    -aki a 2/3-ot nagy ívben leszarva elment Afrikába meccset nézni;
    -aki az elmúlt 8 évben ott áztatta Mo-ot ahol tudta;
    -aki olyan házelnököt akar ki a máshogy vélekedőket akasztással fenyegette;
    -aki szemmel láthatóan nem tart Mo-on senkitől, hisz saját pártjában sem mond neki ellen senki;
    -aki mindenkitől arányos teherviselést-hozzájárulást vár, kivéve a gazdagok és az Orbán Viktor Baráti Kör;
    -stb,stb.

    Csak a Fidesz! Itt az idő!
    Hajrá Magyarország! Hajrá Magyarok!

  17. lolka szerint:

    “Brüsszel magasabb fizetést adna Simornak

    Brüsszelnek nem tetszik Simor András jegybankelnök és más jegybanki vezetők fizetésének azonnali jelentős megkurtítása.”
    – Tessék fizesse Brüsszel Simor fizetését és már nincs is probléma…

  18. abcd szerint:

    ” – Tessék fizesse Brüsszel Simor fizetését és már nincs is probléma…”

    Valóban csak ez a probléma ??

    Lassan csak Ő marad aki nem FIDE…..

  19. Gordon szerint:

    Erzsike!

    Talán ésszel kellett volna eladósodni valutában. Gordon régóta ezt pofázza már. A felelősséget nem áthárítani kell, hanem használni azt a csipetnyi agyat ami van (bár tény hogy egyes emberek szellemi határai szük keretet szabnak a gondolkodási lehetőségeknek).

    “Nem lesz magasabb, nem lesz magasabb, én azt tudom.. no nem lehet magasabb.” – röfögta böfögte a félkegyelmű kismamagyar. Mert ő tudja. Tudja hogy milyen árfolyam lesz 1, 5, 10, vagy 20 év múlva. Mert ő megmondta, ha meg nem jön be, akkor ugyis más tehet róla, tehát lehet menni kéregetni (ilyenkor jön a “nem gondoltam volna”, meg egyebek).

    Képes 20 évre eladósítania magát, mert ő tudja hogy mi lesz az árfolyam 20 éven át. Ezt kimondani is nevetséges, de így van. 🙂

    folyt.köv

  20. Gordon szerint:

    Már miért ne erősödhetne tovább a forinttal szemben a frank, a dollár, vagy az “oilyró”. Mert Horn bácsi még ki se tudta mondani?

    Eszetlen barmok ezrei vergődnek ebben az országban. Most meg állambácsihoz könyörögnek, hogy segítse már ki őket, mert “nem gondolták” hogy változik az árfolyam. Szánalmas mind. A forinthitel büdös volt, mert a “leleményes magyar” szeretne jól járni. Meg a TV-ben is azt mondták.. tévémaci meg esténként öblöget.

    Többsége azt sem tudja hogy hol az az ország aminek a fizetőeszközében csontra eladósodott. Azt hiszi hogy ez valami játék, csupa móka és kacagás. Az árfolyam nem változhat jelentősen 20 év alatt, mert ő tudja… mert ő megmondta… Nem csak buták, de felelőtlenek is az ilyen emberek.

    Természetes hogy fontos tárgyalási pontot nem adunk fel (pl.: bankok megadóztatását) néhány ezer problémás – nagyrészt a saját hibájából a tönk szélére jutott – devizahiteles miatt. Az országot nem az imf vezeti. Lehet menni reklamálni azokhoz akik kontárpolitikájukkal az imf-et a nyakunkra hozták.

  21. "*" szerint:

    Elképesztően ciki az egész világ előtt amit ez a kontrá kormány művel. De gondolom előtte elkezdték shortolni a forintot vagy jól bevásároltak euróból. Ők biztos keresnek ezen is, mint ahogy a törvényeket is úgy módosítják, hogy a sajátjaiknak kevezzen, lásd Járai, Borkai.

    Hajrá Fidesz! Hajrá kontárok!

  22. Gordon szerint:

    Egyetlen kormánynak se kötelessége garantálni az árfolyamot 20 éven át míg Sötét Jenci hitele leketyeg. Főleg nem kötelessége ezért fontos gazdaságpolitikai elképzeléseket és elveket feladni.
    l
    Megjegyzem: ki miatt nincs még eurónk? 2002-ben a hatalomra kerülésük előtt 2007-es bevezetést ígértek.

    Simor úgyis olyan okos. Hát akkor avatkozzon be az MNB. 🙂

  23. Gordon szerint:

    Az exportcégeknek meg egyébként jó az erős euró.

    A szocik is ezzel érveltek 2002 elején mikor bömböltek, hogy az “Olybán kómány miatt túl ejős a fojint.”

    Akkor a forintgyengítést követelték. 🙂

  24. Gordon szerint:

    Egyébként meg ha valami nem tetszik devizahiteleséknék, akkor “vácsák át” a devizahitelüket forintra.

    Ja, hogy még mindig jobban járnak a devizahitellel. “Leleményes magyar ember” tudja mi a jó neki. 😉

  25. csepeli szerint:

    Gordon: Be is fog avatkozni az MNB, alighanem hétfőn kamatemelés lesz.

  26. Gordon szerint:

    Bravó! Simor a király! 🙂 80 milliós fizetést neki! Hi-hi! 😀

  27. Gordon szerint:

    Most így utólag megállapítható hogy kár volt bevezetni Magyarországon a deviza és forint jelzáloghitelezést. A magyar társadalom nem érett meg erre.

    Jól mondta itt a fórumon anno aki korábban azt írta, hogy a magyar ember jelzáloghitelezésről korábban csak a Dallasban meg a Guldenburgok örökségében hallott. 🙂 A valóságban nincs még egy titkos olajmező, vagy családi birtok amit átmenetileg pénzé lehetne tenni ha baj van. 🙂

  28. donquijote szerint:

    Gordon nyugodj meg, a végén még infarktust kapsz.

  29. csepeli szerint:

    Gordon: az a “néhány ezer” devizahiteles, akiről beszélsz, az kb. 750 ezer családot jelent. Mellesleg nemcsak családok, hanem önkormányzatok (köztük számos fideszes önkormányzat) is vettek fel devizahitelt (bár a családoknál kedvezőbb feltételekkel).

  30. Gordon szerint:

    Teljesen nyugodt vagyok, ezért is gúnyolódom az eszementeken! Hi-hi. 🙂

  31. Gordon szerint:

    csepeli! Ugye most nem akarsz a magyar családok nagy védelmezőjeként feltűnni? Ez tényleg tragikomikus lenne. Inkább a Simorod fizetése miatt aggódj. 🙂

  32. Gordon szerint:

    Egyébként az imf azért is be akar tartani, mert a kormány a devizahiteleseken segítene. Szerintük ez növelné a hiányt (szerintem nem feltétlenül és a 3% amúgy is irreálisan alacsony a jelenlegi gazdasági helyzetben). Akkor az lenne a megoldás, hogy lefekszünk az imf-nek és xarban hagyjuk a devizahiteleseket?

    csepeli most öngólt lőtt. 🙂

  33. csepeli szerint:

    Gordon: ha Kontár Viktorék nem balfaszkodnak, akkor nem gyengül a forint, és nincs szükség a devizahitelesek megsegítésére. Ennyi a történet. Sajnos Kontárék ezt irtózatosan elkúrták.

  34. donquijote szerint:

    Gordon úriember nem szokott gúnyolódni.

  35. Gordon szerint:

    “akkor nem gyengül a forint, és nincs szükség a devizahitelesek megsegítésére” – írja a frissen kapott pofon után még izzó arccal csepeli. He-he. 🙂 A harag rossz tanácsadó, és hibára kényszeríti az embert.

    Szegény bolond elfelejti, hogy a devizahitelesek nem csak az árfolyam miatt, hanem például a munkerőpiaci helyzet (ami az általános gazdasági helyzetből fakad) miatt is bajban vannak. Sőt, inkább ez az elsődleges probléma. A munkahely elvesztése.

    Sajnos a magyar ember nem csak az árfolyam változatlanságát képzeli el előre 20 évre, hanem azt is hogy tök természetes hogy van/lesz melója (ugyanazon jövedelemmel). Felelőtlen ember az ilyen – ebben korábban igazam volt.

    Ha a devizahitelesnek megszűnik a melója és nem talál mást, akkor bármilyen szép lehet az árfolyam tök mindegy, mert nem fog tudni törleszteni. Tehát akkor is szükség van a devizahitelesek megsegítésére ha erős a forint. csepeli tehát ostobán írja, hogy “ha Kontár Viktorék nem balfaszkodnak, akkor nem gyengül a forint, és nincs szükség a devizahitelesek megsegítésére. Ennyi a történet.”

    Sajnos ez a történet csak csepeli agyában ilyen egyszerű. 🙂

    Korábban már írtam:

    “tény hogy egyes emberek szellemi határai szük keretet szabnak a gondolkodási lehetőségeknek”

    Nem gondoltam hogy csepeli ilyen gyorsan megerősíti ezt az elgondolásomat.

    Beleszaladtál a késbe “barátom”. 😀

  36. csepeli szerint:

    Gordon: Balfasz vagy, komám, ugyanis már kezd erősödni a gazdaság, növekszik a foglalkoztatottság. Most még! Kérdés, hogy meddig, mivel Kontár Viktorék balfaszkodásai, a romló nemzetközi befektetői bizalom, a helytelenül kialakított bankadó fékezni fogják a növekedést, és meg is fordulhat a dolog. A kontárkormány saját rossz intézkedéseiből fakadó problémákat rossz eszközökkel próbálja orvosolni, és ezáltal még nagyobb bajba sodorja az országot.

    Az ország Gyurcsányék alatt a szakadék szélére került. Bajnaiék visszarángatták onnan, és jó irányba fordították. Most Kontár Viktorék újra visszacibálják a szakadék szélére, és még löknek is rajta egy jó nagyot. Közben etetik a népet hülyeségekkel, hogy ne vegye észre, mi történik. Ezzel elhúzhatják még az önkormányzati választásokig, de előbb-utóbb borul a bili.

  37. Földhözragadva szerint:

    Orbán nagyon várja már az őszi választásokat, addig nem mer senkit igazán lehúzni, mert az visszaüt az önkorm. választásokon…Húzza az időt…

  38. lolka szerint:

    abcd:
    2010. július 18., vasárnap 11:08-kor
    – Ha Brüsszelnek nem tetszik, hogy a kormány leakarja csökkenteni Simor fizetését, akkor fizesse Brüsszel a Simort…

  39. Nyugger szerint:

    Soha nem vártam és ezután sem várok segítséget a devizahitelem miatt, ugyanakkor elvárom, hogy felelősen kormányozzanak, nyilatkozzanak, ne rontsák tovább a helyzetet.
    Előbb utóbb el kell kezdeni olyan kérdésekkel komolyan foglalkozni mint gazdaság, egészségügy, szociálpolitika, egyebek. Ezekre feltehetően október 3-át követően kerül sor, figyelembe véve azt a kis csekélységet, hogy már mindenki ki lesz rúgva-le lesz váltva, fel lesz jelentve-előzetesbe lesz helyezve, minden vissza lesz vonva, minden le lesz osztva, elnökök, bírák, ügyészek, barátok-hű fegyvertársak-fegyverhordozók helyükre állítva.
    Akkor már tényleg semmi más nem marad: kormányozni kell!

    A fidesz-kdnp-nek sok sikert hozzá! A 3/3-nak meg addig amíg el nem jő az “ITT AZ IDŐ” sikeres túlélést!

  40. Rozsdamentes Acélpatkány szerint:

    Nékem is van devizahitelem…
    De ha választanom kell egy IMF által ránk erőltetett rossz alku. Mert lásuk be az IMF eddig diktált feltételei minden országnak azt eredményezte , hogy nem vagy csak vért izzadva tudott kikeveredni a hiteléből…. .
    Osztom az eddig megjegyzett tényt miszerint az hogy IMF hitel kellet országunknak egyáltalán az azért az előző kormányunk MSZP költekezéseinek eredménye. Mert hol épül a világ legdrágább metrója, völgyhídja, autópályája…., sorolhatnánk a milliárdos felesleges beruházásokat, szar privatizációkat Hankook stb a sor baromi hosszú lenne ???? Kijönne belőle simán egy IMF hitel.

    Úgy hogy szar helyzetben vagyunk szar helyzetbe hoztak.
    Nem igazán tudunk pontos részleteket mit akarnak lenyomni a torkunkon az IMF-ék de szerintem az IMF-et történelmileg ismerve biztos , hogy nem annyira jó az nekünk.
    Több rossz választásunk van. El kell döntenünk , hogy most elfogadjuk az IMF minden számunkra negatív követelését. Vagy megpróbálunk magunktól talpra állni.

    Ebben mi csak igen teoretikusan tudunk csak beszélgetni , hisz nem ismerjük a pontos számokat a gazdaságunk helyzetéről. Nem ismerjük az IMF követeléseit. innentől kezdve fogalmatlan itt mindenki.

    Innentől kezdve mindenki a pártálasához képest kommentál.Mivel én pártfüggetlen vagyok , de egy igen makacs és önfejű, ezért hozzám közelebb áll az hogy elküldjem az anyjába az IMF-et és felálljak csak azért is a padlóról.

  41. csepeli szerint:

    Rozsdamentes Acélpatkány: Ukrajna meg Románia is elküldte az IMF-et az anyjába. Fél év múlva meg sírva könyörögtek nekik, hogy bármit megtesznek, csak jöjjenek vissza…

  42. Rozsdamentes Acélpatkány szerint:

    Nem tudhatod , hogy mi volt ez első tárgyaláson az alap, és mi volt a második? Az meg hogy szaladtak volna egy erős túlzás a Románoknál alkotmányossági problémák léptek fel.
    De amúgy fogjátok már fel , hogy senki nem tapsol a helyzetnek de ugatni úgy a baloldalnak , hogy közben ők okozták eléggé visszás. Semmi erkölcsi és szakmai alapotok nincs.

  43. Tóth Mária szerint:

    egyetlen ország van csak, amely azt csinál, amit akar! Izrael! valamit tenni kellene amíg nem késő, mert Palesztina sorsára jutunk!!!!!!!!!!!

    gazdaságot felpörgetni /tudom, nincsen elég pénz/ IMF-t elkergetni, elég volt, hogy 8 évig ? csak ők diktáltak,mert volt kormányunk szépen lefeküdt neki! nekik megérte ! mocskos módszer volt!

  44. Sphere szerint:

    A KGST idején 20MILLIÓ embert etettünk,most meg a 10-ből 5MILLIÓ napi megélhetési gondokkal küzd.
    A Szlovénok is kiugrottak,de nem hordták-lopták szét az országot-látszik is rajtuk.
    Az utóbbi 21 év minden politikusa-ügyvédje-funkcija ellen kellene dzsihádot hirdetni!!!-még tegnap!

  45. Királyerdei szerint:

    Komoly forintgyengülést és kamatemelést sem tartanak kizártnak elemzők azután, hogy szombaton félbeszakadtak a magyar kormány, illetve a Nemzetközi Valutaalap és az Európai Unió köldöttsége közötti hiteltárgyalások. Az IMF delegációjának vezetője azt mondta, hogy a bankadó összegét csökkenteni kell, és annak nincs jelentősége, hogy melyik magyar kormány vállalta, hogy 3 százalék alá csökkenti a költségvetési hiányt. A kormány és az IMF is a tárgyalás folytatását ígéri, határidő egyelőre nincs.
    Az idei évre a tervezettnél kicsit nagyobb hiányra lehet jelenleg számítani, ami lehetőséget adhat a kormánynak, hogy hatályba léptesse azokat a hosszú távon ható intézkedéseket, amelyekre szükség lesz a jövő évi deficitcél tartásához – mondta Christoph Rosenberg, az IMF delegációjának vezetője a Reuters hírügynökségnek szombaton, miután félbeszakadtak a magyar kormánnyal folytatott tárgyalások.

    Bár eredetileg hétfőig egyeztettek volna a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az Európai Unió képviselői a magyar kormánnyal, szombaton mégis a csomagolás mellett döntöttek, miután nem jutottak dűlőre a magyar kormánnyal.

  46. Királyerdei szerint:

    És akkor nézzük, az elöbbi cikk alapján a szomszédos Románia, és az IMF két héttel ezelötti helyzetét.
    1. A nyugdíjkurtitást a román alkotmánybíróság elmeszelte-erre mit mond az IMF ?” a nyugdíjcsökkentés elmaradásának eredményeként a nyugdíjasoknak több költeni való pénzük marad, ez pedig a fogyasztás viszonylagos növelését ösztönzi”..
    2. ÁFÁT emeltek: 19%-ról 24 %-ra, hurrá.( Mennyi is Magyarországon? 25%.)
    3.Az IMF “igazgatótanács jóváhagyta az idei tervezett inflációs cél 3,5 százalékról 7,9 százalékra emelését is”!!!!
    4.És végül a hiány: “Az idei államháztartási hiány a bruttó hazai termék (GDP) 6,8 százaléka lesz a tervek szerint, a deficit a takarékossági intézkedések nélkül elérné a 9,1 százalékot.”

    Ismétlem: 6,8%-os lesz a hiány Romániában- és az IMF ezt dícséri….

    Szóval el lehet azton gondolkoni hogy mit is akar valójában az IMF Magyarországon???
    És miért…

  47. Királyerdei szerint:

    1997-ben az IMF hogyan akarta csődbe vinni Dél-Koreát? És hogy mit tettek a dél-koreaiak, hogy ne kelljen úgy táncolniuk ahogy az IMF diktál?
    A kormány az emberekhez fordult segítségért, és az emberek segítettek. Hosszú sorokban vitték a család ékszereiket, volt akik a jegygyűrűjét adta oda, az ékszereket beolvasztották, és kifizették belőle az IMF hitelt. Azóta az IMF hitel szitokszónak számit Dél-Koreában. Is.

    A világ országaiban több kárt okozott a Nemzetközi Valutaalap, mint amennyit használt, az elmúlt 20 évben legalábbis szinte csak ilyen példát látunk, amikor azt vizsgáljuk, hogy egy-egy állam milyen helyzetben volt, mennyi pénzt kapott az IMF-től, és milyen áron vergődött ki a válságból, ha egyáltalán ez sikerült neki. A kudarcok főként abból adódtak, hogy a szervezet nem látta át, hogyan is működik az adott gazdaság. Olyannyira nem, hogy nem egy állam kijelentette: legyen akármekkora a baj, még egyszer nem kér a Valutaalapból.

    A Nemzetközi Valutaalap a megalakulása óta többször kínált segélyhitelt pénzpiaci válságban lévő államoknak, legyen szó arról, hogy egy ország saját csapdájába sétált bele, vagy arról, hogy egy állam csak szenvedő alanya a globális folyamatoknak. A magyar kormány által az ország megmentőjeként kikiáltott nemzetközi szervezet azonban megalakulása óta többször jégre vitte a csőd szélén álló országokat.

    A Thaiföldön, 1997-ben kialakult válság átterjedt egész Kelet-Ázsiára. Miután a bangkoki pénzintézetek alaptőkét emeltek, a befektetők menekülni kezdtek az országból. A Nemzetközi Valutaalap 16 milliárd dollárral segítette meg Thaiföldet, de Bangkok a hitel feltételéül szabott gazdasági szerkezetátalakítást csak úgy tudta végrehajtani, hogy közben a krízis átterjedt az egész kontinensre. Oroszországra is, ahol szintén drasztikus tőkekivonásra került sor. Júliusban 8,4 milliárdot, később további 22 milliárd dolláros IMF-segélyt kapott Moszkva.

    A gond itt is a szervezet ajánlásaival volt. A Valutaalap azt kérte Oroszországtól, hogy ne rubelben, hanem devizában vegyen fel hiteleket, a nemzeti valuta leértékelése után azonban átütemezni kényszerült az adósságait. Az IMF ráadásul nem tudta felmérni, hogyan is működik az orosz gazdaság: a burjánzó korrupció miatt így a nemzetközi hitel nagy része az orosz oligarchák zsebébe vándorolt, akik kivitték az országból a dollármilliárdokat.

    Ezt látván Dél-Korea – bár megrázta a válság – nem fogadta el az IMF segítségét. Venezuela 16 évig állt ellen a kísértésnek. Az 1973-as olajválság rosszul érintette a dél-amerikai országot, és csak 1989-ben fogadták el a Valutaalap segítségét, aminek feltétele volt az állam kezében lévő olajpiac felszabadítása. Venezuelában a döntés hatására felkelés tört ki.

    Argentínában az ezredforduló hozott államcsőd közeli helyzetet. 2001. december 3-án készpénzkorlátozást vezettek be, a Nemzetközi Valutaalap pedig csak nagyon kemény megszorítások kikényszerítése után adott hitelt Buenos Airesnek. Az állam tulajdonában alig maradt valami, több mint 150 milliárd dolláros adósságot halmozott fel. Négy év múlva talpra állt, visszafizette az IMF által nyújtott hitelt, de azt mondta, legyen bármilyen rossz is a helyzet, soha többet nem kér a Nemzetközi Valutaalapból.

  48. Királyerdei szerint:

    Elképesztő az a nyílt rosszindulat, leplezetlen ellendrukkerség(mármint a kormány ellen, de egyúttal az ország ellen), ami az említett portálok tevékenységét jellemzi ezekben a témákban.

    Ha esetleg valakinek lettek volna illúziói az említett portálok tevékenységét illetően, azok most végképp felszámolódnak.

    Hazaárulással felér, amit ezek itt előadnak, generálnak álhíreket, súlykolják azokat, rémítgetni próbálnak, hátha valakire ragad.

    Ha cáfolat érkezik a kreálmányukra , azt csak tetemes késéssel közlik, ha egyáltalán…

    Muszáj feltenni a kérdést:
    miért azért szurkolnak, hogy az IMF a lakossági megszorításokat nyomja keresztül a banki megszorítások ill. a kényszerű költségvetési hiánycél emeléssel szemben?

    Miért ennyire szívügyük az amúgy is merev tárgyalópartnerként viselkedő tárgyalófelek(IMF,EKB) támogatása?

    Miért olyan jó az nekik, hogy olyan lépéseket, amiket a többi országnak minden további nélkül toleráltak(költségvetési hiánycél növelése, devizaadóság kezelése stb..), tőlünk nem és nem, az istennek se akarják elfogadni ?
    Csak a lakossági további nyomorgatást akarják..

    Miért öröm ez nekik ?

  49. krapulax0 szerint:

    jön újra a hadikölcsön.
    összedobjuk az IMF hitel, rendben, de csak akkor ha azok akik felvették, majd ellopták, kötélen lógnak!

  50. Királyerdei szerint:

    2010. július 7. http://www.mno.hu/portal/723361

    Szabó Eszter
    Az ország jelenlegi pénzügyi-gazdasági helyzetében a pénzügyi intézmények tehervállalása is szükséges – fejtette ki lapunknak adott interjújában Szász Károly, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) július elsején kinevezett elnöke, aki 2000 és 2004 között is betöltötte ezt a posztot. A szakember szerint a kirívó, jelentős létszámú ügyfélkörnek jogtalan hátrányt okozó esetekben a felügyelet akár kétmilliárd forintos bírságot is kiszabhat a jövőben a szabálytalan pénzintézetre. A PSZÁF olyan javaslatcsomagot dolgoz ki, amely a devizahitelek átváltásakor a vételi és az eladási árfolyam különbözetéből fakadó veszteségtől megkímélné az adósokat. A régi-új elnök szerint mára kétmillió problémás hitel halmozódott fel hazánkban mintegy 900 milliárd forint értékben. A Kulcsár-féle brókerbotrányt még 2003-ban felfedő Szász soha nem felejti el, amikor a rendőrségnél feljelentést tett és átadta az egyértelmű dokumentumokat, még neki kellett bizonygatni, hogy tényleg visszaélések történtek, ráadásul az ügyben hanganyagokat semmisített meg a Nemzetbiztonsági Hivatal.

  51. Királyerdei szerint:

    Matolcsy: Az IMF és az EU méltatta a kormány lépéseit
    2010-07-18 11:04

    Elismeréssel méltatták az IMF és az EU küldöttségei az új kormány lépéseit, amelyeket a korábbi hibák kiigazítása érekében tett – közölte szombaton késő este a nemzetgazdasági miniszter, miután a két szervezet delegációi elutaztak Budapestről. Matolcsy György közleménye szerint a kormány tovább folytatja a reformokat a tárgyalópartnerek által fontosnak tartott területeken. Egyben azt is leszögezte, hogy a kormány folytatja a tárgyalásokat a nemzetközi szervezetekkel, köztük az IMF-fel és az Európai Unióval is.

    A kormány a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az Európai Unió küldöttségével folytatott tárgyalásokon “őszintén és nyíltan feltárta az első félévi elhibázott költségvetési gazdálkodásból fakadó súlyos problémákat” – közölte Matolcsy György. Közleménye szerint a két szervezet küldöttségei ezek után elismeréssel méltatták a kormány lépéseit, amelyet a korábbi hibák kiigazításáért tett. A bankadó, a végkielégítéseket terhelő különadó és a költségvetési szférában érvényes fizetési korlátozás bevezetésével növelték az állam bevételeit, a 120 milliárd forintos minisztériumi zárolásokkal és a közpénzekkel való takarékos bánásmód betartatását szolgáló költségvetési felügyelők kiküldésével pedig nagy mértékben csökkentették az állami kiadásokat. Ezek az intézkedések jelentősen mérséklik a költségvetés hiányát.

    A kormány folytatja a strukturális reformok politikáját a tárgyalópartnerek által fontosnak tartott területeken – így az adórendszer, az egészségügy, és a közösségi közlekedés területén is. Matolcsy György megfogalmazása szerint a kormány elkötelezett, hogy Magyarország minél előbb Közép-Európa legversenyképesebb, legmegbízhatóbb és legkiszámíthatóbb országa legyen. A kormány természetesen tovább folytatja a tárgyalásokat a nemzetközi szervezetekkel, köztük az IMF-fel és az Európai Unióval is – írja közleményében a miniszter.

    Christoph Rosenberg, a Magyarországon járt IMF-küldöttség vezetője szombaton este azt közölte, hogy sok tekintetben egyetértés van, de továbbra is vannak nyitott kérdések. Úgy fogalmazott: “nehéz döntések meghozatalára lesz szükség mind a bevételi, mind a kiadási oldalon, és ragaszkodni kell a korábban bejelentett hiánycélokhoz. Minden további támogatást célzottan és transzparens módon kell nyújtani, emellett pedig a veszteséges állami tulajdonban lévő vállalatokat át kell alakítani, hogy kisebb terhet jelentsenek a költségvetés számára.”

    Oli Rehn gazdasági ügyekért és monetáris politikáért felelős biztos ugyancsak szombaton este azt jelentette be, hogy elhalasztotta a Magyarország számára nyújtott pénzügyi segítség felülvizsgálatának lezárását az Európai Bizottság. A testület Magyarországon tárgyaló küldöttsége megállapította, hogy a kormánynak több időre van szüksége, hogy egyes kérdésekben pontosítással szolgáljon, így arról határoztak, hogy későbbi időpontban folytatják a tárgyalásokat. A delegáció szerint újra kellene gondolni a bankadó néhány jellemzőjét és arra kérték a kormányt, hogy tartsa tiszteletben a központi bank, illetve annak működésének függetlenségét. (FH)

  52. csepeli szerint:

    Lófaszt méltatta, Matolcsy hazudik. El kell olvasni az IMF és az EU közleményeit. Semmiféle méltatás nincs benne.

  53. krapulax0 szerint:

    megdöglik az összes bankár remélem

  54. Királyerdei szerint:

    “Supported by the SBA, the Hungarian authorities have made good progress in helping their economy recover through prudent macroeconomic policies and strengthened financial sector policies, including improved banking supervision. Adherence to SBA targets—both quantitative and structural—has been broadly satisfactory through June.”

    barom komcsik.

  55. csepeli szerint:

    Királyerdei: tudod, mit jelent a “through June”?
    Az, hogy a Bajnai-kormány tevékenységét méltatták.

  56. Királyerdei szerint:

    Nem mondod!
    Tehát a múlt hónapban még Bajnai kormány volt?Azannyuk!
    Amúgy az IMF-nek nem tetszik a bankadó és a hiány.Több megszorítást követelnek.Aztán lehet köpködni,de az ország több megszorítást nem képes elviselni.

  57. csepeli szerint:

    through June – júniusig!
    Utoljára februárban értékeltek!

    Nem megszorítást követelnek, hanem felelős gazdaságpolitikát. Ez a kormánynak nincs.

  58. Királyerdei szerint:

    “trough june”-júniuson keresztül.
    “untill june”-júniusig.
    Nademindegy.
    A komcsik kamu adatokat adtak az IMF-nek,ezért kapták (és eltapsolták)
    a zsozsót.Matolcsyék meg megmagyarázták a valós helyzetet,ezért lett ideges az IMF banda.Októberben jönnek csak vissza.(Biztos,hogy kisebb p
    ofával.)Addig a Zorbánék megcsinálhatjA bankadó és főleg MAGÁNNYUGDÍJPÉNZTÁRAK “államositása”.)

  59. Királyerdei szerint:

    Ha akarsz beszélni az IMF magyarországi állandó képviselőjével:

    Iryna Ivaschenko
    Resident Representative
    in Budapest
    H-1054 Budapest Szabadság tér 7
    Hungary
    E-mail: RR-HUN@IMF.ORG
    Tel +36 1 866 66 30
    Fax +36 1 866 66 39

  60. Nyugger szerint:

    Milyen jó lesz ha 8-10 Ft-al leértékelődik a kemény valutánk!

  61. Királyerdei szerint:

    Talán cukrászdát akarsz nyitni Bécsben? 🙂

  62. Nyugger szerint:

    Most akkor melyik a jó? Melyik az előnyösebb?
    -Kemények vagyunk és elküldjük az IMF-et a francba.
    -Tárgyalunk velük.

    Azt a 4-5 db aranyékszert nem adom mint a koreaiak, mert már adtam a 13.-at, a 14.-et, a feleségem 13.-át + befagyasztották a bérét.

  63. " ?! " szerint:

    Tisztelt Fórumozók!

    A mindössze másfél hónapja hivatalba lépett Orbán-kormányt ócsárolók hozzászólásait olvasva elgondolkodtam azon, hogy vajon ezek az emberek csak tájékozatlan és megtévesztett emberek, vagy jellemtelen gazemberek.

    – A magát legokosabb „csepeli”-nek tartó „csepeli” ma 12:15-kor azt a még általa is elismert tényt közölte, hogy: „Az ország Gyurcsányék alatt a szakadék szélére került”.

    – A vita folytatásához a nagyokos „csepeli” által közölt tény kiegészítéseként javaslom figyelembe venni az alábbiakat:

    1.) 1989 őszén Németh Miklós miniszterelnök nyilvánosságra hozta, hogy Magyarország államadóssága meghaladta 20 milliárd USA dollárt, és a kormány mindössze másfél hónapra elegendő pénz tartalékkal rendelkezik az állam működtetéséhez, akkor ha a kormány nem fizeti az esedékes törlesztő részleteket. (Ez a helyzet késztette a szocikat a hatalom átadására.)

    2.) 1994-95 fordulóján Békesi László (a Horn kormány pénzügyminisztere bejelentette), hogy a magyar költségvetés kamatcsapdába került, mert az államadósság elérte a 32 milliárd dollárt, a GDP 87,4 százalékát.
    Ebből a helyzetben az 1995-ben végrehajtott 6 milliárd dolláros energiapiaci privatizáció mentette meg az országot az államcsődtől, amelynek eredményeként a magyar árampiac – Európában példátlan módon – külföldi kézbe került.
    A privatizáció eredményeként csökkent az államadósság 1996 végére a GDP 74 százalékára.

    3.) Az adósság visszaszorítása az 1998 őszén hivatalba lépett első Orbán-kormány erőfeszítéseinek az eredményeként 2001 végére a GDP 54 százalékára csökkent.

    4.) Medgyesi Péter két éves kormányzása alatt (a 2004-es megszorító csomag ellenére) az államadósság a GDP 59 százalékára emelkedett.

    5.) Gyurcsány Ferenc 2004 őszén történt hatalomba lépésével igazi ámokfutás kezdődött.
    Az államadósság 2005 végére a GDP 62 százalékára, 2006 végére a GDP 66 százalékára emelkedett.
    2007. május 21-én nyilatkozta Kovács Árpád az Állami Számvevőszék elnöke, hogy „az ország nyakig eladósodott, a költségvetés adóssága több mint 15 ezer milliárd Ft, és a lakosság is hatezer milliárd Ft-tal tartozik a pénzintézeteknek.
    A 2007 évi megszorítások eredményeként bekövetkezett megtorpanás után, az adósságállomány 2008-ban a GDP 73 százalékára, 2009 végére pedig a GDP 78 százalékára emelkedett

    Ez azt jelenti, hogy Magyarország 2010 elején fennálló kb. 100 milliárd USA dollár (kb. 22 ezer milliárd Ft.) államadósságának a felét 5 év alatt a Gyurcsán-kormány és a Bajnai kormány produkálta, miközben a maradék állami vagyon nagy részét (közöttük a Budapest Airport-ot, a Dunaferr-t, a MÁV Cargo-t, a Richter Gedeon Rt.-t, stb.-t) is eladták.

    Gyurcsány Ferenc kormányzása alatt a devizában jegyzett hitelállománynak az államadósságon belüli aránya rohamosan növekedett, és ennek eredményeként 2010 január végére a devizában fennálló államadósság elérte 9,5 ezer milliárd Ft-ot.
    Így sikerült a drasztikusan növekvő államadósságon belül, a 2004 évi 23 százalékról 46 százalékra növelni a devizában fennálló államadósság arányát.

    A nemzetközi tőkepiacok 2008 őszén történt befagyása miatt nem tudott kemény valutához jutni az ország, miközben az esedékes tőketörlesztéseket fizetni kellett volna.
    A garantált államcsődtől a Nemzetközi Valutaalap és IMF segélycsomagja mentette meg az országot, amely ellenében Magyarország képviseletében Veres János pénzügyminiszter és Simor András MNB elnök aláírta az IMF-nél azt a megszorító programot (pl.: a 13 havi nyugdíj megvonását), amelyet a Bajnai-kormány kormányprogramként hajtott végre. (Valószínű, hogy ezért olyan fontos Simor úr 8 millió Ft-os fizetésének a megvédése az IMF részéről.)

    Súlyosbítja a helyzetet, hogy a Bajnai-kormány a 2010. évet kétmilliárd dolláros amerikai kötvénykibocsátással kezdte, továbbá, hogy az Államadósság-kezelő Központ adatai szerint a tartozások törlesztésére az idén Magyarországnak 5700 milliárd Ft-ot (a 2010. évi költségvetés egy harmadát) kell fordítania újabb hitelfelvételekkel, amelyek következtében az államadósság ez év végére meg fogja haladni a GDP 82 százalékát.

    A magyar költségvetésből 2010-ben kb. a GDP 4,8 százalékának megfelelő összeget, kb. 1300 milliárd Ft-ot kell az államadóság kamatai címén fizetni. (Képzeljék el, hogy mennyi fejlesztést lehetne ebből megvalósítani! Például évente majdnem 3 db komplett 4-es metrót.)

    Ebből az adósságspirálból kell a második Orbán-kormánynak visszakormányozni az országot, és aki ezért a helyzetért nem Gyurcsányt és a szocialista bandáját, hanem a másfél hónapja hivatalban lévő Orbán-kormányt hibáztatja, az vagy nem normális, vagy gazember. (Kivételt képeznek azok akik ezeket a számokat nem képesek felfogni.)

  64. csepeli szerint:

    Arról én nem tehetek, hogy nem tudtok angolul.

    Itt a hivatalos magyar fordítás az IMF weboldalán: http://www.imf.org/external/lang/hungarian/np/sec/pr/2010/pr10295h.pdf

    „A készenléti hitelmegállapodás által támogatva, a magyar hatóságok jelentős előrehaladást
    értek el a gazdaság talpra állásának támogatásában, prudens fiskális és monetáris politika
    folytatásával és a pénzügyi stabilitást megerősítő intézkedésekkel (beleértve a megerősített
    pénzügyi felügyeletet). A hitelmegállapodás – kvantitatív és strukturális – teljesítménycéljait
    sikerült megfelelően teljesíteni júniusig.”

    Tehát júniusig.

    Az meg, hogy azt hiszed, hogy az előző kormány adott meg hamis adatokat, és az IMF most tudta meg a valós helyzetet, enyhén szólva kacagtató. De maradjál csak meg a téveszmédben. Majd rájössz!

  65. Királyerdei szerint:

    Once in my life I thought I was wrong,but I realized I was mistaken. 🙂

  66. Királyerdei szerint:

    IMF-tárgyalások – a kormány felelős magatartást tanúsított – MSZF
    Budapest, 2010. július 18. vasárnap
    A kormány felelős magatartást tanúsított a bérből és fizetésből élők iránt azzal, hogy nem engedett a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az Európai Unió feltételeinek, és kitért annak a követelésnek a teljesítése elől, amely arra irányult, hogy a készenléti hitel további folyósításának fejében újabb terheket rójanak a bérből és fizetésből élő rétegekre, a bankszférát viszont kíméljék meg a tervezett 200 milliárd forintnyi adótól. A nemzetközi hitelezőknek tudomásul kell venniük, hogy Magyarország stabilitása nem pusztán költségvetési kérdés, hanem elsőrendű társadalmi kérdés, mely érinti a nemzetközi pénzügyi rendszert és Európa stabilitását is – mondta a Magyar Szociális Fórum szervezője vasárnap a sajtónak.

  67. csepeli szerint:

    Felhívom a figyelmet az IMF közleményében erre a részre: “(beleértve a megerősített pénzügyi felügyeletet)”.

    Tudvalévőleg a Bajnai-kormány erősítette meg a pénzügyi felügyeletet.

    Tehát ahogy írtam: az IMF a Bajnai-kormány tevékenységét dícsérte.

  68. csepeli szerint:

    Királyerdei: Nem tudom, mi a fene az a Magyar Szociális Fórum, de a szervezője egy idióta.

    Pontosan a tervezett intézkedések fognak nagy terhet rakni a bérből és fizetésből élőkre. A kormány felelőtlen volt, fokozta a bajt, és most még nagyobb megszorításokra lesz szükség emiatt.

  69. krapulax0 szerint:

    halál az IMFre és kiszolgálóira!

  70. Rozsdamentes Acélpatkány szerint:

    Csepeli
    Képzeld ez egy baloldali honlapon is közölt hír , mert ez egy baloldali szemszögű szerveződés. Csak te ezt hülyeségnek tartod mert fogalmd sincs mi az a baloldaliság.

    http://hungary.indymedia.org/node/17174

  71. abcd szerint:

    ” A kormány felelős magatartást tanúsított… ”

    Reuters: Magyarország a piac jóindulatát kockáztatja

    Magyarországnak a forint romlásával és az adósságfinanszírozási költségek emelkedésével kell számolnia az IMF és az Európai Bizottság magyarországi tárgyalásainak megszakadása nyomán – írja vasárnapi elemzésében a Reuters, hozzátéve, hogy a befektetői bizalom megtartása érdekében a jövőben szükség lesz megállapodásra jutni.

    A bizonytalanság az őszig fennmaradhat, amikor – október 3-án – Magyarországon sor kerül az önkormányzati választásokra. Ez egyben az az idő is, amikor a kormánynak a 2011-es költségvetést véglegesítenie kell, ami, az IMF szerint, kulcsfontosságú lesz bármely jövőbeni tárgyalás szempontjából – hangsúlyozza a Reuters elemzése.

  72. Rozsdamentes Acélpatkány szerint:

    A bankárlapnak nem tetszik a bankadó?? 🙂
    Holnap valószínű szívjuk a fogunkat a forint miatt, de megérte.
    Szerintem állandóra kellene bevezetni a bankadót nem 3 évre 🙂

  73. nagyapó szerint:

    Bunkó csepeli, meg a többi komcsi
    Olvasom, rendkívüli örömükre szolgál, hogy az IMF újabb megszorításokat akar.
    A Gyurcsány- Bajnai kormány, miután csőd bevitte az országot, aláírt egy népellenes konvergencia programot, ami után rekord kölcsönt vett fel, így elkerülte az előrehozott választást. Tovább tudtak lopni. Most pedig siratják a devizahitel-felvevőket, akik ” felelőtlenül” döntöttek. Persze mert az MNB 8,5 millió fizetéssel dotált elnöke, 9%-on tartotta a kamatot, amire a kereskedelmi bankok rátettek. Ezért váltott mindenki olcsó devizahitelt. Nekem a kereskedő nem adott készpénzért kocsit, rábeszélt, hogy jobb a kölcsön!!
    De most idézem az MTI hírét, amiben szó sincs bankadóról, aminek 70%-át úgyis az OTP fizetné. Ellenben mit akarnak? Bankadó helyett legyen megszorítás? Legyen nyugdíjcsökkentés? Legyen adóemelés?
    A népellenes szocik ezt akarják!
    No de olvassák!
    MTI – 2010.07.18. 09:43
    “Tudjuk, hogy mi hangzott el nyilvánosan, de a tárgyalásokon nem mentünk el eddig, mert először nyilvánvalóan a gazdaságpolitikai kérdéseket kellett tisztáznunk, és még nem tisztáztuk ezeket” – mondta a Reuters hírügynökségnek adott interjújában Christoph Rosenberg, az IMF-küldöttség vezetője az esetleges újabb hitel megállapodásról szóló hírekkel kapcsolatban.
    Elmondta, hogy az IMF többet szeretne tudni a jövő évi költségvetésre vonatkozó kormányzati tervekről. “A következő tárgyalásig – hacsak nem az mindjárt a jövő héten lesz – a kormány előbbre jut a 2011-es költségvetés tervezésében, és az egy nagyon fontos költségvetés lesz” – jelentette ki.
    “Magyarországnak továbbra is költségvetési nehézségekkel kell megküzdenie – nem csak az idén, hanem jövőre is, ami a fontosabb év – de az IMF ezután is nyitott a tárgyalásokra, noha újabb tárgyalások pontos dátumát még nem jelöltük ki” – mondta Rosenberg már a Dow Jones hírügynökségnek nyilatkozva.
    Főleg költségvetési területen maradtak nyitott kérdések, ezen belül is a tervezett költségvetési intézkedések fenntarthatósága körül. Magyarország elszánt, hogy tartja magát a 2010-re tervezett 3,8 százalékos GDP-arányos költségvetési hiányhoz, de ennek biztosítékait illetően még vannak kisebb hiányosságok. 2011-ben a kormány csökkenteni akarja a költségvetési hiányt, de hogy “milyen szintre, az kérdéses” – jelentette ki.
    A Reutersnak nyilatkozva az delegációvezető azt mondta, hogy az idei hiány biztosítékaiban található hiányosság a GDP 0,3 százalékát teszi ki. “Ennek a résnek a betömése jó alkalom lesz olyan tartós intézkedések bevezetésére, amelyekkel a következő évi hiánycél is elérhető”.
    Más!
    Kell újabb IMF-hitel?
    „Magyarország tavaly óta képes forrásigényeit a tőkepiacról fedezni és idei törlesztési kötelezettségeit már teljes egészében fedezte. Az ÁKK államkötvény kibocsátását a héten olyan jó jegyzési érdeklődés fogadta, hogy a 10 éves kötvényből 5 milliárd forinttal meg is emelte a kibocsátást, a hozamok pedig minden lejáratra 25-30 bázisponttal csökkentek az előző, két héttel ezelőtti aukcióhoz képest.
    Magyarország eddig 12,8 milliárd eurót hívott le a 20 milliárd eurós IMF-EU hitelkeretből és elemzők szerint könnyedén finanszírozni tudja az idei évre előirányzott költségvetési deficitet a fennmaradó hányaddal.
    A kormány korábban már közölte, hogy “biztonsági hálóként” egy új IMF-EU megállapodást kíván kötni az elkövetkező két évre, de nem kívánja igénybe venni azt. Elemzők szerint kockázatos helyzetet teremtene, ha az októberben lejáró mostani után nem születne egy új megállapodás, mivel az IMF-EU hitelkeret puszta megléte lehetővé teszi, hogy Magyarország a tőkepiacról fedezze finanszírozási szükségleteit.
    Rosenberg szerint a 3 százalékosnál nem nagyobb GDP-arányos hiány elérését 2011-ben Magyarország számára több kötelezettsége és a gazdasági ésszerűség is diktálja.
    “A nagy feladat a 2011-es év lesz… számos gazdasági kiigazítást kell elvégezni, de ezeket nem rövid távú, piactorzító intézkedésekkel kellene elérni, mint például a bankokra kivetendő különadó” – mondta Rosenberg. Arra a kérdésre, hogy a bankok különadóját jövőre el kellene-e már törölni, vagy fent lehetne tartani, de sokkal kisebb mértékben, azt felelte: a dilemma valóban így vetődik fel, és az utóbbi megoldás a válasz.
    Két hétig tartó intenzív tárgyalássorozat után az IMF küldöttsége visszatér Washingtonba, az Európai Bizottság (EB) pedig elhalasztja a magyaroknak nyújtott hitel felülvizsgálatának lezárását. Az IMF továbbra is törekszik a magyar féllel támadt nézeteltérések áthidalására, a brüsszeli bizottság pedig helyesnek tartaná, ha egy későbbi időpontban folytatódnának a tárgyalások – közölték a szervezetek. Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter közleményben reagálva hangsúlyozta: a kormány folytatja a strukturális reformok politikáját a tárgyalópartnerek által fontosnak tartott területeken, és folytatja a tárgyalásokat is a nemzetközi szervezetekkel.
    A JP Morgan bankcsoport szakemberei szerint az IMF és az Európai Unió küldöttsége októberben tér vissza Magyarországra, hogy tárgyaljanak az új hitelprogramról és a módosított feltételrendszerről.”
    Hol van szó a bankadóról? Hol van szó Simor pénzéről?
    Más!
    A magyar csodaló a pozsonyi derby egyik betétfutamában lett első, 13 verseny óta veretlen.
    Eljátszották a magyar himnuszt. A tulajdonosa ezért viszi mindig csodalovát Pozsonyba.

    Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.

  74. csepeli szerint:

    Hazug nagyapó már megint hazudozik össze-vissza. A rohadt aljadék.

    Már megint azt hazudja például, hogy az OTP fizetné a bankadó 70%-át. Holott a negyedét fizetné, ahogy már többször leírtam.

    Hazug nagyapó egy büdös, hazug fráter.

  75. bekaphatjamindkétoldal szerint:

    Jó sok melót tettél bele Nagyapó, de reggel két adat többet el fog mondani mint ez a hosszú iromány.

    Látom az sok embert zavar, hogy a Simor András mennyit keres, de az úgylátszik senkit sem zavar, hogy 16%-ot fog adózni.
    Mindegy az a lényeg, hogy lehet majd pálinkát főzni.

  76. BaráTOM szerint:

    A Gyurcsány-Bajnai vitték csődbe az országot! Tényleg! Izlandon kezdték, az bejött, majd megállították a német gazdaságot, hogy ne szaladjon annyira. Kihúzták a konnektorból Litvániát, aztán a komplett Európát.
    Az ostoba mantrázáson túl nem sok van a raktárban.

  77. bögöly szerint:

    1. Nem az IMF kér Magyarországtól, hanem fordítva. Ezért, joga van tárgyalni arról, miként kapja azt vissza, vagy adjon-e újra. A segítségnek feltételei vannak MINDEN ország számára.

    2. Az EU-ban két féle tagország létezik: aki pénzt kap és aki pénzt fizet be a közös kasszába. Magyarország kap. Így a befizető országoknak joga van feltételeket szabni az EU Gazdasági Bizottságán keresztül, ha már adnak, akkor milyen feltételeket kell a magyar gazdaságnak ehhez teljesítenie.

    Ennyire egyszerű. A többi csak porhintés, mese, maszlag.

    Ha most néhány jóképességű erre azt mondja, hogy akkor ne adjanak, annak kívánom, hogy tapasztalja meg annak biztos hatásait, de ha lehet akkor a sok millió tisztességes magyar nélkül. Rövid idő alatt még akár Moldávia, vagy Belorusszia és a hozzá hasonló országok is magasabb GDP-t és ezzel jobb életszínvonalat produkálnának. Nem kéne megpróbálni! A gazdaság rendszere és törvényszerűségei, a rendszerekbe integrálódott országok nem attól függnek, hogy néhány tudatlan mit gondol a dologról.

  78. Jeniszej szerint:

    A rafináltak! – mondja a Fater.
    A technika a következő volt: megszüntetni mindent, ami működött az országban.
    – Az ipar teljes felszámolása.
    – A világhírű mezőgazdaság az ipari fű termelésének szintjére züllesztése.
    Mikor ezek megvalósultak rögtön megjelentek, mint dögre a keselyük a világ vámpírjai a bankok.
    Gyanúsan a jótevők színében feltüntetve magukat. (He he.)

  79. Jeniszej szerint:

    bögöly:
    Szerinted ki a tisztességes?
    Akinek van munkája, vagy akinek nincs.
    Akinek van lakása, vagy akinek a bankok elcsaklizták a lakását stb.
    Ki a tisztességes úgy általában.

  80. Jeniszej szerint:

    Okos tojás!
    bögöly:
    A sok tisztességtelen munkanélküli miképp növelheti a GDP-t.
    😀

  81. Gordon szerint:

    IMF hitelre az szocik idején volt szükségünk, mert az elvtársak equrták.

  82. csepeli szerint:

    A Jobbik nagyon egyetért azzal, hogy elkergettük a vérbe az IMF-delegációt, helyesel a Fidesznek.

    Ezenközben… az euró 290 Ft.

  83. Gordon szerint:

    Nem lehet elfogadni hogy az IMF mondja meg nekünk hogy legyen-e bankadó vagy sem. Nincs szükségünk a hitelkeretükre. Az országot a kormány vezeti, a költségvetést meg rendbe kell tenni. Ennek a bankadó fontos része. A pénzintézeteknek le kell mondaniuk a nyereségük egy részéről. Mindenkinek összébb kell húznia a nadrágszíjat. Ez emberek többsége ezt már megtette. Most a bankokon és a Simor féléken van a sor.

    Azért sem értem az IMF ugrálását, mert a legnagyobb lakossági bank az OTP elfogadta a bankadót. Valami más van a háttérben. De sabaj, mert az elvtársak idején 310 felett is járt az euro, de a náci – komcsi fórumbagázs akkor nem vinnyogot.

  84. csepeli szerint:

    Gordon: Tisztában vagy azzal, mit jelent a bankadó? Az OTP persze hogy röhögve kifizeti, mivel őneki a nyereségének kb. a hatodát kell kifizetnie. De a többi bank között van jó néhány, akinek többet kellene befizetnie, mint az egész nyeresége, vagyis veszteségesé válik. Szerinted milyen hatással lesz ez a hitelezésre, és ezen keresztül a gazdasági növekedésre?

  85. alegjobb szerint:

    Van itt pénz bőven !

    A volt köztársasági elnököknek járó juttatások időbeli korlátját törölné el az a kormány által benyújtott törvénymódosítás, amelynek ma – házszabálytól eltérés esetén – az általános mellett a részletes vitáját is lefolytatja az Országgyűlés, így akár már csütörtökön dönthet róla a parlament.

    “Mindenkinek összébb kell húznia a nadrágszíjat.”

  86. Gordon szerint:

    A tények:

    309 forint az euró

    http://csepel.info/?p=4079#comments

    Érdekes akkor nem szóltál hozzá olyan nagy lendülettel mint most. Én meg már akkor megmondtam, hogy akár 350 is lehet az euró.

    Talán ezért nem kellett volna a Sötét Jencinek húsz évre devizában eladósodnia. 20 év elég nagy idő ahhoz hogy jelentős kilengések legyenek egy a forinthoz hasonló fizetőeszköz a nagyokhoz viszonyított árfolyamában.

    A mostani zuhanás az imf-nek köszönhető, mely képtelen felfogni, hogy bankadó lesz, a vezetők kevesebbet fognak keresni, és a magyar állam megpróbálja megvédeni a devizahitelesek lakásait. A 3%-os előirányzott hiány teljesen irreális. Igaza van azon tengerentúli véleményformálóknak, akik válság idején elfogadhatónak tartanak egy nagyobb hiányt cserébe a gazdaság motorjának gyorsabb beindításáért.

    Ehelyett az imf és az EU a megszorítás politikáját folytatja (ez két különböző szemlélet), amivel tovább fékezi a gazdasági fellendülést. A piacok meg idegesek az elmúlt évek problémái miatt.

    Most fel fog szaladni az árfolyam (már a spekuláció miatt is), majd ahogy lenni szokott szép lassan lecseng.

  87. csepeli szerint:

    Gordon: az “elvtársak idején” világválság volt, és azért volt 310 az euró, vagyis külső okok miatt, nem pedig belső okok miatt, mint most. Ez abból is látszik, hogy a térség összes valutája hasonló mértékben gyengült akkor.

  88. Gordon szerint:

    alegjobb!

    Én semmit sem adnék sem a volt, sem a jelenlegi, sem a jövőbeni köztársasági elnököknek.

  89. csepeli szerint:

    Nem érted meg, Gordon, hogy a bankadó, azon túl, hogy fékezi a gazdasági növekedést, csak átmeneti intézkedés lehet. Az IMF pedig olyan intézkedéseket szeretne látni, amelyek tartósan biztosítják a költségvetés egyensúlyát. Vagyis strukturális reformokat! Erről meg a Fidesz a jelek szerint azt sem tudja, eszik-e vagy isszák.

  90. grün szerint:

    Mégiscsak jól dolgozik az új kormány?
    Pár hete még romokban hevert az ország, az államcsőd fenyegetett! Most meg elhajtják a francba az IMF-et a mocskos pénzükkel együtt?
    Mégis jól választottatok?

  91. Gordon szerint:

    csepeli!

    Az IMF által követelt megszorítások fékeznék a gazdasági növekedést. Ez elfogadhatatlan a jelenlegi helyzetben. A gazdaság motorját be kell indítani.

    Ha megszorítás és adóememelés kontra bankadó, akkor bankadó. Ez teljesen természetes. A pénzintézetek még nem vették ki a részüket a válság finanszírozásából. Most ennek is eljöhet az ideje.

    A bankadó épp a költségvetés egyensúlyának helyreállítását teszi reálisabbá.

    Szerintem azért is szívóskodnak (direkt lett ilyen teátrális a hazautazásuk) nehogy precedens teremjen Európában egy komoly bankadóra. Mert akkor a többi állam is követné a példát.

  92. csepeli szerint:

    Az IMF-fel meg nem azért kell megállapodni, mert annyira kellene nekünk újabb hitel (habár persze azért szeretne kapni a Fidesz, mert a pénz az mindig jól jön), hanem mert a megállapodás ténye igazolná a piacok felé azt, hogy Magyarország rendben lévő ország, ami jó gazdasági pályán van, és érdemes oda befektetni. Ha nincs megállapodás, akkor a befektetők azt gondolják, zűrös a helyzet Magyarországon, rossz a gazdaságpolitika, nem jók a kilátások, és ezért inkább elszaladnak.

  93. Gordon szerint:

    Jól dolgozik grün, mert a gazdaság kezd beindulni, az elosztás kezd igazságosabb lenni, és az újabb imf pénzek lehivására sincs már szükség. A szocik idején (mert equrták) szükség volt az imf segélyre. Bár akkor nagyon hevesen tiltakoztak a balliberális véleményformálók a “segély” kifejezés ellen.

  94. csepeli szerint:

    Gordon: sajnálatos, hogy Matolcsy ostoba szövegét nyomod. A bankadó nem indítja be a gazdaság motorjait, éppen ellenkezőleg, fékezi, leállítja. Azt meg nem tudom, honnét szívtad, hogy az IMF megszorítást akar. Költségvetési fegyelmet akar és strukturális reformokat, ugyanis ezek alapozzák meg a hosszú távú gazdasági növekedést.

    Matolcsy egy kókler, nagy hibát követsz el, ha beveszed a szövegét. Minden közgazdász tudja, hogy Matolcsy hülye.

  95. Gordon szerint:

    csepeli!

    Van amit el lehet fogadni, van amit meg nem. A megszorításról szóló EU és IMF politikai rossz irányba viszi a gazdaságot és fékezi a növekedést (tovább tartana a válságból történő kilábalás). Ehelyett igazságosabb elosztásra és teherviselésre van szükség, mert a válságot finanszírozni kell. Erről szól a magyar kormány javaslata. A nyugati pénzintézetek most nagyon félenk hogy precedens lesz egy komoly állami bankadóra. Gondolom emiatt viselkedik úgy az IMF is ahogy.

  96. csepeli szerint:

    Gordon: Igen, persze, az egész világ hülye, a zseniális Matolcsy-féle gazdaságpolitika a jó. Közgazdasági Nobel-díjat fog kapni, istenként fogják csodálni Matolcsyt. Higgyél csak ebben.

  97. nem aranyhal szerint:

    Igen megcsináltuk!!!!! most vagyok bukóban egy csomó pénzzel.

    Vagy ahogy Szíjjártó mondaná: azemberek akaratát teljesítjük.

  98. Erzsi szerint:

    Szíjjártó jövedelmének meg se kottyan a jelenlegi frank árfolyam. Ő már korábban tudta mi fog következni, és így fektette be pénzét.

  99. Gordon szerint:

    Bocs ezt véletlenül láttam meg és azt gondoltam hogy banikó21 visszatért. Később vettem észre hogy egy korábbi hsz-ére reagáltam. Nos lássuk:

    baniko21:
    2009. február 15., vasárnap 17:02-kor

    “Gordon!
    Ne haragudj, de egy kicsit ellentmondok Neked. 89-ben a rendszerváltó
    urak által nyilvánossá tett adósság a 40 év alatt 20 milliárd forint volt.
    Először 45 után kellett az országot ujjá épiteni, munkahelyeket terem-
    teni, másodszor 56 is okozott egy kis kárt, volt mit helyrehozni.
    Aztán a következő években épültek az iskolák, óvodák, a lakótelepek,
    ( nem is tudom hány ember jutott lakáshoz.)
    kórházak, ingyenes orvosi ellátás, minimális gyógyszerárak, stb.
    Ma 2009-ben Magyarország adóssága kb 138 milliárd forint, 20 év alatt.
    Munkahelyeket szüntettek meg, kb 1 millió ember volt munkanélküli
    1990-91-ben, kórházakat zártak be, iskolákat szüntettek meg, vidéki
    póstákat zártak be, tönkre tették a mezőgazdaságot, és így tovább.
    Ma ott tartunk, hogy teljesen a külföldi tőkének vagyunk kiszolgáltatva.
    Csak egy kis matematika: 20 milliárt és 138 milliárd között mennyi a
    különbség? 89-ben nem a gazdasági problémák miatt történt ami tör-
    tént, hanem egész más miatt. De értelmes ember vagy, nem hiszem
    hogy meg kéne magyarázni az okokat.
    Megérte?”

    Jobb később mint soha, tehát a válasz:

    Gordon:
    2010. július 19., hétfő 09:49-kor

    banikó21 írja nekibuzdulva:

    “Ne haragudj, de egy kicsit ellentmondok Neked. 89-ben a rendszerváltó
    urak által nyilvánossá tett adósság a 40 év alatt 20 milliárd forint volt.”

    Kár volt. Kár volt ellentmondani, mert az a ‘89-es 20 milliárd forint valójában 20 milliárd dollár volt. Ami talán nem ugyanaz. De sebaj. Próbálkozni lehet. 🙂

    Azt írta a Magyar Hírlap 2007 augusztusában, hogy:

    “1990-ben, a rendszerváltáskor a bruttó hazai terméknek (GDP) csaknem nyolcvan százaléka volt a teljes adósság, és 2000-re sikerült 52 százalékra mérsékelni. Most újra hetven százalék közelében tart.”

    Bocs de nem keresem ki az eredeti linket, csak az átvettet:

    http://www.fidesz.hu/index.php?Cikk=83298

    2010-re a Gyurcsány-Bajnai tandem még tovább növelte az adósságot (bőven 80% felett van – mint anno Kádárék bukásának idején). Tehát az 1. Orbán-kormány idején csökkent az adósságunk, aztán sajnos 2002-ben visszajöttek a semmihez sem értő “szakemberek”. Most ennek is láthatjuk az eredményét.

  100. Gordon szerint:

    No, törlesztettem egy régi fórumadósságot. Nem érheti szó a ház elejét.

  101. Ditte szerint:

    Ámulva nézlek benneteket, a közgazdasági zseniket, itt, ezen a fórumon.
    Én, mint egyszerű háziasszony viszont továbbra is bízom a kormányban, hiszen azért szavaztunk rájuk ilyen sokan, mert bíztunk benne, hogy hosszútávon rendbe hozzák az ország dolgait. Az út az ő felelősségük.
    Aki elolvassa a hvg.hu-t, meg az indexet, hírszerzőt, még ettől nem lesz szakértő, csak némelyek gondolják magukat annak.
    Amúgy sem izgulok, “aszonta” a Soros, az eurónak konyec. Így az árfolyama sem lesz hamarosan érdekes.
    Az én megtakarításaim májkrémben, pálinkában vannak. A májkrém sokáig megehető, vagy az ellenség megdobálható vele. A pálinka megiható, vagy sebfertőtlenítésre alkalmas.

  102. koppancs szerint:

    takarodjon az összes bank izráelbe!
    nem kell tőlük a 10 százalékos hiteljük!
    persze idehozzák a milliárdokat az egész világból mert amíg mindenhol 1-2 százalék az alapkamat, itt 8-9 százalékot kapnak a betétjükre a mi pénzünkből!
    simor andrást és társai, megcsinálták, persze ő nem itt tartja az offshore milliárdjait.
    börtönbe velük életfogytig, sztojkáék mellé! hamarosan forradalom lesz ha a fidesz nem csap az asztalra.

  103. GONDOLKODÓ! szerint:

    ÜDVÖZLÖM MINDEN TISZTELETRE MÉLTÓ HONFITÁRSAMAT!
    VAN EGY NAGYON FONTOS HÍREM!
    “Körültekintve a világpolitikai térképen, azt látjuk, hogy jobb- és baloldal mint a politikai tagoltság alapképlete létezik még, de éppen elveszti vagy már elvesztette értelmét. Ennek az a legfőbb oka, hogy az emberiség nagy, feszítő kérdéseire egyelőre egyik oldal sem tudott megnyugtató vagy legalább az adott körülmények között elfogadható választ adni. E kérdések egyike a nemzetek létéhez, a nemzetállamok és a nemzeti kultúrák sorsához, jövőjéhez kapcsolódik a globalizmus korában. A nemzetek nemzeti mivoltukban, saját kultúrájukban, nyelvükben, államiságukban és történelmi önazonosságukban akarnak élni, a globalizmus erői pedig éppen ezt nem akarják, mert a nemzetek léte akadálya a liberális kapitalizmus, azaz a nemzetek fölötti tőke uralmának.

    A népek, a társadalmak tagjai biztonságban akarnak élni, igazságosabb társadalmakban, méltányosabb elosztást követelnek, mondhatnánk az egykori munkásmozgalom jelszavával: legalább „munkát, kenyeret”, vagyis létbiztonságot és lehetőség szerint jobb életet. Ezzel szemben a globális tőke érdeke a minél nagyobb profit elérése minél kevesebb költséggel. És ma már a régi munkásosztály és munkásmozgalom eltűnésével, a harcos baloldal és a szovjet impérium teljes erkölcsi csődjével, hitelvesztésével és felbomlásával kinyílt a tér a tőkés érdekek gátlástalan érvényesítéséhez. Jobb- és baloldal mindenütt vergődik ugyan e kérdések szövevényében, de mindketten ugyanakkora pórázon lettek megkötve a nemzetközi liberális irányítók, a finánctőke vezető csoportjainak mindeddig megrendíthetetlen oszlopaihoz. Ez a liberális világrend most látszik megrendülni, s vele együtt mindazok a politikai erők, amelyek jobb- és baloldalon, de főként a baloldalon összenőttek vele.

    Ha igaz ez a rajtunk kívüli világban, százszorosan igaz nálunk. Itt a baloldal hagyományos történelmi szerepe kiemelkedően gyalázatos, a legszorosabb együttműködésében a kozmopolita, hazafiatlan liberalizmussal. Először 1918–19 liberális-szociáldemokrata Károlyi-kormánya, majd Kun Béla és Szamuely Tibor vörösterrorja fedte fel a magyarországi baloldal igazi arcát, és ezek a hónapok alapozták meg azt a jelenséget, amelyet nálunk baloldalnak lehetett nevezni. Azután a Rákosi–Gerő–Farkas–Révai négyes fogat rémuralma jött ’45 után, majd az ötvenhat utáni bosszúálló, kegyetlen megtorlás. Mindez együtt annyi hazaárulást, embertelenséget, a magyarság és az emberiség ellen elkövetett bűntényt halmozott fel történetükben és általuk a mi történelmünkben, hogy a lassan „konszolidált” MSZMP-diktatúra ettől akkor sem szabadulhatott volna, ha egyáltalán szándékában áll, s ha tesz komoly lépéseket arra, hogy gyökeresen megújítsa a hazai baloldalt, és elszakítsa ettől a védhetetlen hagyománytól. Nem tett ilyen lépéseket érdemben. A pétergáborok, biszkubélák, ávós pribékek politikai osztálya nemcsak szellemében, de fizikai valóságában is maradt tartósan mint a rendszer része, arculatának legalábbis egyik fő vonása. Ott éktelenkedett a rendszerváltásig. Azt hittük egy rövid ideig, hogy csak addig, de attól kezdve egyszer s mindenkorra eltűnik. Azt már az MSZP, az utódpárt és szövetségese, az SZDSZ garantálta, hogy ne tűnjön el. És garantálták azok a magukat jobboldalinak hirdető, rendszerváltó szerepben tetszelgő politikai parvenük, akik megakadályozták, hogy ez a fajta ávósutód, szociálliberális erőcsoport kiszorítható legyen a magyar közéletből. És tettek értük mindenekfölött azok a „nemzetközi” gazdasági és politikai csoportok, amelyek a pórázt fogták.

    A rendszerváltás képtelenségei közé tartozik, hogy egykori ÁVH-sok, pufajkások részint személyükben, részint utódaikban visszavehették vagy megtarthatták a hatalmukat. Ezek az érdekszövetségek néhány év alatt – különös intenzitással az utóbbi nyolc évben – önmagukból és köreik­ből közpénzen kitenyésztettek egy új burzsoáziát, és elszegényítették az országot és népét. Hagyományosan „baloldali” sajtójuk pedig híven szolgálta és szolgálja őket máig. Ki veheti komolyan ezek után, hogy a baloldal meg tud újulni? Ki gondolhatja komolyan, hogy ugyanazok az emberek, akik eddig elfogadták vagy kiszolgálták múltjával és jelenével együtt ennek a pártnak a politikai és ideológiai vezetőit, akármit tettek is, azok most új álarcban, új jelmez által képesek lehetnének valami egészen mást tenni, másképpen gondolkodni és érezni, mint eddig? Ki hiheti, hogy a nemzet, a haza rombolói most a történelmi vereség hatására hirtelen a nemzet építői, a hazai érdekek képviselői lehetnek? Nem is utal erre semmi jel.

    A baloldal elveszett a baloldalon. Belefulladt a saját történelmi bűneibe, de még egyszer – alighanem utoljára – kigőzölgött vadul az Apró-villa politikai vegykonyhájából, és kis híján megfojtotta az országot is. Ám a teret nem a jobboldal fogja teljesen kitölteni, hanem az a politikai erő, azok a politikusok, akik az elporladó jobb- és baloldal fölé emelkedve hiteles nemzeti és szociális politikát folytatnak. Ez az, ami már régen nem várható balról. “

  104. Gordon szerint:

    De miért nem vagy képes úgy idézni, hogy forrást is megadsz hozzá?

  105. csepeli szerint:

    Hát ez a “gondolkodó”, ez kész. Aszongya: “van egy fontos hírem”, oszt bemásol valami hosszadalmas, zagyva fejtegetést.
    Köszönjük, Emese!

  106. GONDOLKODÓ! szerint:

    A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG MAGYAR NEMZETI BANK ELNÖKÉNEK
    Simor András Elnök úr

    Tisztelt Elnök úr!
    Az Önnek írt levelemben kívánom jó szándékomat kifejezésre juttatni, amikor az “átlagember számára is” néhány jelentőségteljesnek tűnő gondolataimat megosztom.
    -Az Elnök úr nap mint nap láthatja, tapasztalhatja az új Parlament, a Kormány heroikus küzdelmét, amelyet a NEMZET, a HAZA érdekében tesz, és szándékozik tenni.
    Most, amikor teátrális jelenetektől sem mentes a Kormányunk IMF-fel folytatott tárgyalása, Önnek kötelessége lenne a
    MAGYAR NEMZET ÉRDEKÉBEN minden tekintetben kifejteni, támogatni e tárgyalássorozatot, a minél sikeresebb
    eredmény érdekében!
    Ön nagyon jól ismerheti ezek tárgyi, technikai menetét, a tekintetben is, hogy milyen “kemény csatákra” van szükség az
    eredményesség érdekében. A kemény csaták megvívására azon emberek képesek, akik elsősorban a NEMZETÜK, a
    HAZÁJUK IRÁNT minden tekintetben HŰEK, és ELKÖTELEZETTEK! Nem véletlen, hogy azok a nemzetek “viszik
    valamire”, amelyek erős identitástudattal bírnak, s ennek szellemében munkálkodnak HŰ FIAI, LEÁNYAI!
    Természetesen nem hagyhatom ki a tárgyaláshoz alapvető, szakmai, stratégiai, felkészültséget, a szükséges információk birtoklásával való diplomatikus megnyilvánulások fontosságát sem!
    -Miután a közvélemény igen tekintélyes hányada úgy ítéli meg, hogy a várható PARLAMENTI, ÉS KORMÁNY DÖNTÉSÉ-
    NEK, elvárásainak az Ön személye, a végzett munkastílusa nem illik bele az új társadalmi, gazdasági folyamatok megvalósíthatóságába, ezért Önnek “lépnie illene!” Igen, ILLENE, mert minden normális demokráciákban egy választás utáni hatalomváltás esetén ez természetes! Csak még nálunk nem! Tessen szíves elolvasni azokat az
    információkat, amelyek az IMF-hez kapcsolódnak! Az ország tisztességes, józanul gondolkodó polgárai csaknem egy emberként támogatják KORMÁNYUNKNAK A NEMZET irányába elkötelezett alapokra helyezett, képviselt tárgyalásait minden tekintetben.
    -Tisztelt Elnök úr!
    Miután Önt személyesen nem ismerem, engedje meg, hogy feltételezzem: inteligens, szakmai felkészültségét
    emberileg jó szándékú tettrekészségét! Ugyan mi okom is lenne mindezt kétségbe vonni? Hiszen, az Önre esett kiválasztáskor nyilván megfelelt azon követelményeknek, amelyek szükségeltettek! AKKOR! Csak, hogy azóta néhány év
    eltelt, a világban lezajlott, és végbemenő folyamatok egészen más szakmai, emberi kvalitású személyek ÁLDÁSOS
    TEVÉKENYSÉGÉRE tartanak igényt!
    A fentiek alapján Tisztelettel kérjük a MAGYAR NEMZET ÉRDEKÉBEN, hogy szíveskedjen az Elnöki székből felállni
    nemes gesztust gyakorolva, amely méltó lenne talán Önhöz is! Higgye el Tisztelt Elnök úr, előbb vagy utóbb elfog jönni az ideje! Most még talán méltóképpen, igazi hazafinak minősülő cselekedettel megteheti!
    Csak zárójelben jó szándékomnak adok hangot, amikor említést teszek a tekintetben, hogy még soha, semmikor
    a világon nem vezettek eredményre a Kormányok elleni dacoskodások! Arról nem beszélve, amikor a nemzet is már
    egyre “felkészültebb állapotban” van! Írom mindezt annak ellenére, hogy igen sokan ismerik a “hátszelek támogatásainak szereplőit”, csak azt nem szabad számításon kívül hagyni, hogy szép lassan előbb, utóbb mind a
    kifarolás eszközét választja. S Ön Tisztelt Elnök úr, egy szál magára hagyakozhat!
    Maradok további Tisztelője, különösen akkor, ha a NEMZET ÉRDEKÉBEN meghozza az ön számára is erényt kovácsoló áldásos döntését!!!

  107. csepeli szerint:

    Hát ez tényleg hülye.

  108. Jeniszej szerint:

    Azt mondja a Fater a kormányok, mennek, jönnek, de az IMF marad.
    Minek akkor az a nagy cécó a választások körül, ha az IMF diktál, jegyzi meg a fater – diktatórikusan.
    Fél a fater! – azt mondja, addig ugrálunk, amíg kirúgnak bennünket az EU. -ból.
    Ki lesz az új nagy testvérünk, akire felnézhetünk, aki majd támogatásáról biztosit, bennünket.
    Szóval lesz félni valónk. Olyan világ lesz itt, ami rosszabb lesz az átkosnál, ha az IMF átka lesújt ránk
    😀 😛

  109. koppancs szerint:

    intelligens, szakmai felkészültséget, emberileg jószándékú tettrekészséget feltételezel Simortól, egy MSZMP-s miniszterhelyettes fiától? A kommunisták egytől egyig átmentették a politikai hatalmukat a pénzhatalomba, leszármazottaik mind ugyanúgy irányítják a csődbe az országot mint a tetves szüleik, csak már nem kalasnyikovval tartják fenn a hatalmukat hanem sékellel és dollárral.
    Fel kellett volna lógatni mindet 89ben, a gyerekeiket meg száműzni vagy legalább eltiltani mindenféle közügytől 30 évig.
    de a birka nép nem volt rá képes, hát most szenvedjünk.

  110. Gordon szerint:

    2009. február 2. hétfő

    Újabb egymilliárd eurós hitel felvételére készül a kormány

    Hírszerző

    Az újabb hitelt az Európai Beruházási Banktól (EIB) akarják felvenni – tudta meg a Világgazdaság kormányközeli forrásokból.

    A gazdasági napilap hétfői számában arról ír, hogy a meg nem erősített hírek szerint a pénzintézet további jelentős forrásokkal járul hozzá a magyar gazdaság élénkítéséhez.

    A kormány nemrég, január 26-án írt alá az EIB-vel egy 440 millió eurós hitelről szóló megállapodást. Magyarország és a pénzintézet között 1990 óta több mint 8,9 milliárd euró összegű, kedvezményes, hosszú lejáratú hitel kihelyezéséről született megállapodás.

    http://csepel.info/?p=3927

  111. Ditte szerint:

    Most akarnának minket kirúgni az EU-ból, mikor már minden tanyaközpont le van térkövezve? Állnak már a negyvencentis kilátók is, körbekerítve minden “eukomfortos” játszótér. Nagyon méltánytalan lenne.
    Talán Kína lehetne az új nagy testvér.

  112. Gigi szerint:

    Nem vagyok makrogazdasági pénzügyi szakember.
    Nem vagyok angoltanár.
    Devizahiteleim (lakás + autó) ellenére nem hárítom át a mindenkori kormányokra a saját hiszékenységem kudarcát. (Ezzel együtt megvetem Gordont a beszólásaiért, mert lehet, hogy neki volt öröksége vagy jó fizetése hitel nélkül lakáshoz jutni, a mi családunknak viszont több diplomával sem volt más választása, mint a hitel.)
    Nem voltam ott a tárgyalásokon, hogy eldönthetném tiszta lelkiismerettel: a hitelezőket tényleg csak a jegybanki fizetések érdeklik, és OV arcoskodott-e.

    A politikacsinálók hatalmi játszmáit azonban volt szerencsém tanulmányozni. Ezért nekem az a gondolat tűnik meggyőzőnek, amit a Reuters-ben közöltek alapján egy index-cikk pedzegetett:

    “Elemzők szerint a tárgyalások megszakítása taktikai lépés is lehet a kormány részéről annak érdekében, hogy az őszi önkormányzati választások utáni időpontra halaszthassák el az EU által megkövetelt, jövő évi 3,0 százalékos GDP-arányos költségvetési hiánycél tartásához szükséges megszorító intézkedések bejelentését.”

    Ha viszont ez tényleg így van (tudom, sosem tudjuk meg), akkor az mély erkölcsi-társadalmi probléma… A GONDOLKODÓ! által bemásolt cikk (forrást is kérünk!!!) eleje erről szól: eddig senki nem tudott válaszolni a feszítő kérdésekre…

  113. Jeniszej szerint:

    Kína röhög az elavult kapitalizmust követő Európán miközben a gazdasága baromi módon, szárnyal.
    Kína biztos Európa bevásárló központjává tenné az országot ingyen és bérmentve,
    IMF hitel nélkül. – mondja a Fater, olvasta valahol, hogy jön a sárga veszedelem.

    ))))))) 😀 (((((

  114. Ditte szerint:

    Okos ember a maradék pénzét a kínai nyelv elsajátítására költi.

  115. koppancs szerint:

    minden bankot ki kell fosztani és elzavarni az országból.
    mutassák meg miféle fedezet állt a kihelyezett többezer milliárd kölcsön mögött. vagy csak bevitték a számítógépbe hogy nesze neked tízmillió, azt majd add meg? így én is tudnék kölcsön adni!

  116. Gigi szerint:

    Bár ilyen egyszerű lenne…

  117. Attila szerint:

    Gordon!

    Az IMF a hitelkeretet nem pofára adja, hanem feltételekhez köti. Mielőtt megkapja egy ország, szándéklevélben megfogalmazza, hogy milyen gazdaságpolitikai vállalásokat tesz.
    Ebből következően, mint ahogy a lelked az ördögnek, így a döntési jogot átengeded az IMF-nek. Kiszolgáltatottá válsz. Ezt Orbánék is tudják, nincs tárgyalási alapjuk.

    Nem különben az eu tagság, – amit gyarló módon magad is helyeselsz – az is feltételekhez kötött, és mindig lesz beleszólási joga a törvénykezésbe.
    Ergo, addig jár a korsó a kútra…

  118. DFK szerint:

    Csepeli Grün Erzsi,
    Van képetek pofázni? Tudjátok, GyF-fel a szocik azt mondták, az IMF hitelnek nincs külön ára. Vagy mégis van és a szocik hazudtak? Ki vitte odáig az országot, hogy az IMF pénzére szorult? Ki vette fel az IMF hitelt? Csak nem az MSZP, a magyar baloldal?
    Ti véletlen nem a gyarmatosítók oldalán álltok és követelitek, hogy hunyászkodjunk meg,, és tegyünk meg mindent, amit a helytartó kér?

  119. DFK szerint:

    ” ?! “:
    2010. július 18., vasárnap 18:59-kor

    Sajnos tudjuk a válszt….

  120. alegjobb szerint:

    Igy kell kezelni a dolgokat s tisztának maradni !!!!

    Orbán Matolcsyval viteti el a balhét.

    “Orbán mossa kezeit
    A miniszterelnök nem kívánt reagálni sem a forintgyengülésre, sem az IMF tábozására. Orbán Viktor a nemzetgazdasági miniszterhez irányította az újságírókat. Arra a kérdésre, hogy a forint romlása ellen tesznek-e valamit, Orbán Viktor úgy válaszolt, “Matolcsy miniszter úrhoz forduljanak, legyenek kedvesek; ebben az ügyben a kormány részéről ő az illetékes”. “

  121. bolemann lajos szerint:

    Ha nincsenek érvek, marad a gyurcsányozás, meg a komenyistázás.
    Nem kell hitelt felvenni, de a rendelkezésre álló kerethitel növeli a biztonságot, a befektetői bizalmat. Na ismét ez rendült most meg.
    Kósa, Szijjártó, Matolcsy. Ez egy elbaszott dilettáns kormány. Visszasírjátok még Bajnait.

  122. koppancs szerint:

    bajnai fog majd sírni nem mi utána.
    majd ha a kancigányok lefogják és seggberakják a börtönben ahogy megérdemli már régóta.
    a kommunisátk egyszer már csődbe vitték az országot, aztán bokros behajtotta rajtunk az általuk elvert pénzt, orbánék végre elindultak a jó irányba, de ez a tetves köpedék gyurcsány banda megint kiürítette a kasszát, és most megint rajtunk fogják bevasalni.
    remélem ezt már nem ússzák meg ép bőrrel, átkozni fogják a napját is amikor megszülettek.

  123. Ditte szerint:

    Aki hitelt vesz fel, a jövőjét fogyasztja el. Ezt én így tanultam a magyar, református paraszti közösségben, amiből származom.
    Aki a jövőjét is feléli, kiszolgáltatott lesz.

  124. " ?! " szerint:

    A “Gordon” által ma 09:53-kor idézett “banikó21” bejegyzésben leírt valótlan adatok korrigálása és az államadóssággal kapcsolatos tájékozottság elősegítése céljából megismétlem az alábbi tényeket:

    1.) 1989 őszén Németh Miklós miniszterelnök hozta nyilvánosságra , hogy Magyarország akkori államadóssága meghaladta a 20 milliárd USA dollárt (nem Ft-ot, hanem USA dollárt), és a kormány akkor mindössze másfél hónapra elegendő tartalékkal rendelkezett az állam működtetéséhez abban az esetben, ha az esedékes törlesztő részletek fizetését a kormány felfüggeszti. (Ez a helyzet késztette a szocikat a hatalom átadására, és ezzel az örökséggel indult az Antall-kormány.)

    2.) 1994-95 fordulóján Békesi László (a Horn kormány pénzügyminisztere bejelentette), hogy a magyar költségvetés kamatcsapdába került, mert az államadósság elérte a 32 milliárd dollárt, a GDP 87,4 százalékát. (Ezért volt szükség a Bokros csomagra.)
    Ebben a helyzetben az 1995-ben végrehajtott 6 milliárd dolláros energiapiaci privatizáció mentette meg az országot az államcsődtől, amelynek eredményeként a magyar árampiac, Európában példátlan módon, külföldi kézbe került.
    A Bokros csomag és az energiapiaci privatizáció eredményeként csökkent az államadósság 1996 végére a GDP 74 százalékára.

    3.) Az adósság visszaszorítása az 1998 őszén hivatalba lépett első Orbán-kormány erőfeszítéseinek az eredményeként 2001 végére a GDP 54 százalékára, kb. 7800 milliárd Ft-ra csökkent.

    4.) Medgyesi Péter két éves kormányzása alatt (a 2004-es megszorító csomag ellenére) az államadósság a GDP 59 százalékára emelkedett.

    5.) Gyurcsány Ferenc miniszterelnöki székfoglaló beszédekor az államadósság még csak kb. 11 ezer milliárd Ft volt, de Gyurcsány 2004 őszén történt hatalomba lépésével igazi ámokfutás kezdődött.
    Az államadósság 2005 végére a GDP 62 százalékára, 2006 végére a GDP 66 százalékára emelkedett.
    2007. május 21-én nyilatkozta Kovács Árpád az Állami Számvevőszék elnöke, hogy „az ország nyakig eladósodott, a költségvetés adóssága több mint 15 ezer milliárd Ft, és a lakosság is hatezer milliárd Ft-tal tartozik a pénzintézeteknek.
    A 2007 évi megszorítások eredményeként bekövetkezett megtorpanás után, az adósságállomány 2008-ban a GDP 73 százalékára, 2009 végére pedig a GDP 78 százalékára emelkedett

    Ez azt jelenti, hogy Magyarország 2010 elején fennálló kb. 100 milliárd USA dollár (kb. 22 ezer milliárd Ft) államadósságának a felét a Gyurcsán-kormány és a Bajnai kormány produkálta, miközben a maradék állami vagyon nagy részét (közöttük a Budapest Airport-ot, a Dunaferr-t, a MÁV Cargo-t, a Richter Gedeon Rt.-t) is eladták.

    Gyurcsány Ferenc kormányzása alatt a devizában jegyzett hitelállománynak az államadósságon belüli aránya rohamosan növekedett, és ennek eredményeként 2010 január végére a devizában fennálló államadósság elérte 9,5 ezer milliárd Ft-ot.
    Így sikerült a drasztikusan növekvő államadósságon belül, a 2004 évi 23 százalékról 46 százalékra növelni a devizában fennálló államadósság arányát.
    (Tehát ebben az időszakban nem csak a magyar lakosság adósodott el devizában, hanem a magyar állam is.)

    A nemzetközi tőkepiacok 2008 őszén történt befagyása miatt nem tudott kemény valutához jutni az ország, miközben az esedékes tőketörlesztéseket fizetni kellett volna.
    A garantált államcsődtől ekkor a Nemzetközi Valutaalap és IMF segélycsomagja mentette meg az országot, amely ellenében Magyarország képviseletében Veres János pénzügyminiszter és Simor András MNB elnök aláírta az IMF-nél azt a megszorító programot (pl.: a 13 havi nyugdíj megvonását), amelynek a végrehajtását Gyurcsány nem merte bevállalni, ezért adta át a kormányzást Bajnai Gordonnak, aki a megállapodásban rögzítetteket a Bajnai-kormány kormányprogramjaként hajtotta végre.
    (Valószínű, hogy ennek a megállapodásnak az aláírását honorálja az IMF azzal, hogy igyekszik Simor Andrásnak a 8 millió Ft-os elnöki fizetését megvédeni.)

    A jelenlegi helyzetünket súlyosbítja, hogy a Bajnai-kormány a 2010. évet kétmilliárd dolláros amerikai kötvénykibocsátással kezdte, továbbá, hogy az Államadósság-kezelő Központ adatai szerint a tartozások törlesztésére az idén Magyarországnak kb. 5700 milliárd Ft-ot kell fordítania.
    Ezek törlesztése csak újabb hitelekből teljesíthető, amelyek következtében az államadósság ez év végére meg fogja haladni a GDP 82 százalékát.

    A magyar költségvetésből 2010-ben kb. 1300 milliárd Ft-ot kell az államadóság kamatai címén kifizetni.
    (Ebből az egy év alatt fizetendő kamatból teljes egészében fedezni lehetne 2 db 4-es metró és csepeli szennyvíztisztító teljes megépítési költségeit.)

    A Gyurcsány és Bajnai kormányoktól örökölt fentebb ismertetett adósságspirálból kell a második Orbán-kormánynak visszakormányozni az országot, és aki ezért a helyzetért nem Gyurcsányt és a szocialista bandáját, hanem a másfél hónapja hivatalban lévő Orbán-kormányt hibáztatja, az vagy nem normális, vagy gazember.
    (Kivételt képeznek azok akik ezeket a számokat nem képesek felfogni.)

  125. grün szerint:

    DFK!
    “tegyünk meg mindent, amit a helytartó kér?”
    A nóta mindig azé, aki húzatja!
    Fiatalkoromban azt hittem a pénz minden, de most ahogy megöregedtem, rá kellett jönnöm, hogy tényleg!
    Pedig, milyen szép is volt, hogy:
    “Légy inkább üvöltő farkas mint nyüszítő kutya….!”

  126. Erzsi szerint:

    Matolcsy szerint szeptemberben visszatér az EU -és IMF-delegáció.
    Jó, de addig mi lesz velünk?

    ” ?! “:
    2010. július 19., hétfő 12:49-kor

    Nagyon jó levezetés, előnye, hogy mindig lehet más hibáit emlegetni.

    Már csak az a kérdés, ha a jelenlegi kormány hibázik akkor is a múltban keresünk felelősöket? Vagy soha nem lesznek hibák.

    Persze lehet, hogy nem vagyok normális, vagy talán gazember is vagyok?

  127. bolemann lajos szerint:

    A hétvégi magyarországi események hatására, miszerint eredménytelenül zárultak, megszakadtak a tárgyalások az EU-IMF-küldöttség és a kormány között, Magyarország csődkockázati mutatója is megugrott a hétfői kereskedésben. A magyar piacok a reggeli órákban komoly eladói nyomás alá kerültek, ami azóta némiképp csillapodott.

  128. GONDOLKODÓ! szerint:

    Erzsi:
    2010. július 19., hétfő 12:58-kor

    Matolcsy szerint szeptemberben visszatér az EU -és IMF-delegáció.
    Jó, de addig mi lesz velünk?

    DOLGOZUNK elvtársak, elvtársnők!

  129. GONDOLKODÓ! szerint:

    -törölve-

  130. GONDOLKODÓ! szerint:

    -törölve-

  131. csepeli szerint:

    ?!: Visszamehetünk a honfoglalásig is, de most nem erről van szó, hanem arról, hogy a Fidesz-kormány a jelenlegi helyzetben mit csinál. És sajnos azt látjuk, hogy nem javít, hanem ront a helyzeten: a rövidtávú politikai érdekei szerint cselekszik, nem pedig az ország hosszútávú gazdasági érdekei szerint. A magyar érdekeket sajnos éppenséggel az IMF képviseli jobban. A kormány csak a saját pártérdekét nézi, az ország rovására.

  132. csepeli szerint:

    GONDOLKODÓ! A szemeteddel nem tudnál valahol máshol házalni?

  133. bolemann lajos szerint:

    Gondolkodó!
    Szerinted a bekopizott szarjaidat végigolvassa valaki?

    Simor is majd úgy fog távozni, ahogy Járai tette.

  134. Rozsdamentes Acélpatkány szerint:

    a chf-huf kurzus most 211 az + 4Ft jelenleg is korigál vixa….

    Euro az 288 nehezebben pattan vissza…. .

    Reggel volt egy felpattanás CHF-nél (én abban vagyok érdekelt azt figyeltem) 214.5 volt a max

    Valószínűsítem hogy vissza megy szépen lassan 205 vidékére….

    Ha valaki szeretné nézni az “aktuális” kereskedést az itten megteheti:

    http://www.budacash.hu/arfolyamok/deviza/

    Nézzük a jó oldalát most jobb importálni mint exportálni.Always Look on the Bright Side of Life : http://www.youtube.com/watch?v=jHPOzQzk9Qo

  135. csepeli szerint:

    bolemann: Nem, Simor majd elolvassa, hogy mit írt neki a csepel.infón valami félkegyelmű, és ettől lemond.

  136. admin szerint:

    GONDOLKODÓ-t megkérjük, hogy a két mai hozzászólását ne másolja be újra és újra, mert törölni fogjuk őket.

  137. Gordon szerint:

    2008. január

    “Kockázatosak lehetnek a svájci frankban felvett hitelek

    Mfor.hu

    A svájci frankban felvett hitelek nagyarányú elterjedésével foglalkozik a Neue Zürcher Zeitung hétvégi, budapesti keltezésű írása, amely felvezetőjében megállapította: miközben a kamatszintek különbözősége miatt a magyar háztulajdonosok a svájci frankban való eladósodást tartják kifizetődőnek a forintalapú kölcsönök helyett, úgy tűnik, hogy sokan közülük alig vannak tudatában az árfolyamváltozásokból fakadó veszélyeknek.

    Az előnyösebb törlesztő kamat miatt nem csak a ház- vagy lakásvásárlásoknál vesznek fel Magyarországon egyre többen külföldi valutában, elsősorban svájci frankban jegyzett jelzáloghitelt, hanem tartós használatú eszközök, például gépkocsik beszerzésénél is – mutatott rá az elemzés, amely szerint a statisztikai adatok önmagukért beszélnek: a magánháztartások hitelfelvételeinek már több mint a fele külföldi fizetőeszközben történik, és azok aránya egyre emelkedik.”

    http://csepel.info/?p=755

  138. grün szerint:

    GONDOLKODÓ!
    “DOLGOZUNK elvtársak, elvtársnők!”
    Felszólítómód= két”z”, am. dolgoZZunk!

  139. bolemann lajos szerint:

    Gordon: a forint romlása nem csak a devizahiteleseket lehetetleníti el. Az import is drágul.
    Persze ha te tanyán élsz, tevén közlekedsz és teveszarral fűtesz, akkor nem kell a gáz, meg a benzin ára miatt aggónod.
    Alma, búza, víz, meg levegő mindig lesz. Másra meg nincs szükségünk.

  140. nem Jani szerint:

    Az érem másik oldala: viszont javul az export.

  141. " ?! " szerint:

    #
    Erzsi: 2010. július 19., hétfő 12:58-kor
    Nagyon jó levezetés, előnye, hogy mindig lehet más hibáit emlegetni.
    Már csak az a kérdés, ha a jelenlegi kormány hibázik akkor is a múltban keresünk felelősöket? Vagy soha nem lesznek hibák.
    Persze lehet, hogy nem vagyok normális, vagy talán gazember is vagyok?
    #

    Kedves “Erzsi”!

    Előre bocsátom, hogy nem vagyok sem fideszes, sem jobbikos sem szocialista, csak realista, és a véleményemet minden esetben a tények figyelembevételével szoktam kialakítani.

    A hozzászólásodra válaszolva közlöm, hogy az államadósságról szóló levezetésben szereplő tényeket azért soroltam fel, mert egyesek úgy tesznek mintha nem ezek a tények határoznák meg a jelenünket és még hosszú időn keresztül a jövőnket, sőt még az unokáink jövőjét is.
    Ha pedig ez így van, akkor rendkívül gusztustalan számomra a problémákat előidézőknek és sleppjüknek az acsarkodása azokkal szemben, akik a múltban gyökerező örökölt problémák megoldásán munkálkodnak, továbbá ugyanilyen gusztustalan számomra az is, ha valakik el akarják kenni azok felelősségét, akik az ország minden egyes lakosára (beleértve a gyermekeket, nyugdíjasokat, szoc-segélyből élőket is) fejenként kb. 2,2 millió Ft államadósságot halmoztak fel, és a valódi felelősöket védve kizárólag arra próbálnak fókuszálni, hogy “az új kormány követ-e el hibákat jelenleg, és fog-e hibákat elkövetni a jövőben”.

    Az utolsó kérdésedre pedig azt válaszolom, hogy ha valaki ellendrukkerként az előzményekre és a körülményekre tekintet nélkül szurkálja hátba a jelenlegi kormányt, az a személy bizony vagy nem normális, vagy gazember

    #
    csepeli: 2010. július 19., hétfő 13:24-kor

    ?!: Visszamehetünk a honfoglalásig is, de most nem erről van szó, hanem arról, hogy a Fidesz-kormány a jelenlegi helyzetben mit csinál.
    #

    Kedves “csepeli”!
    Eszem ágában sincs azt javasolni, hogy visszamenjünk a honfoglalásig, de úgy gondolom, hogy azt Te is tudod, hogy a múltat nem lehet eltörölni, mert a múlt befolyásolja a jelent és a jövőt is.
    Ha pedig ez így van, akkor a múltban elkövetett vagy elmulasztott cselekedetekhez kapcsolódó felelősséget sem szabad elfelejteni, sőt bizonyos esetekben vizsgálni kell a Fidesz-kormány jelenlegi cselekedeteinek a minősítésekor is.
    Különösen elfogadhatatlan a jelent befolyásoló múltbéli cselekményeket elkövetők felelősségének a háttérbe tolása és a jelen eseményeinek az előzményektől elszakított értékelése egy olyan személytől mint Te, aki a XIX. században bekövetkezett eseményeket is hajlamos azonnal előrángatni, ha azt az állításának az igazolása céljából szükségesnek tartja.

  142. Erzsi szerint:

    Kedves “Erzsi”!

    Előre bocsátom, hogy nem vagyok sem fideszes, sem jobbikos sem szocialista, csak realista, és a véleményemet minden esetben a tények figyelembevételével szoktam kialakítani.

    A hozzászólásodra válaszolva közlöm, hogy az államadósságról szóló levezetésben szereplő tényeket azért soroltam fel, mert egyesek úgy tesznek mintha nem ezek a tények határoznák meg a jelenünket és még hosszú időn keresztül a jövőnket, sőt még az unokáink jövőjét is.

    Ha ez az igazság akkor a jelenlegi kormánynak sürgősen le kell mondania, ha ” ezek a tények hosszú ideig megmaradnak”.
    Ha minden marad a régiben minek az új kormány? Hiszen hosszú ideig úgysem lesz változás.
    Akkor ezt is tényként kell elfogadni. Amikor általános iskolába jártam, azt tanították, hogy most nekünk rosszabb lesz, de a gyerekeinknek jobb lesz. Középiskolában ugyanez a tanítás volt. Ma nagyszülőként 20 évvel a rendszerváltás után ugyanazt hallom?

  143. Erzsi szerint:

    Szigorú kritikát kapott Orbán!
    Bírálta Orbán Viktor miniszterelnököt, a médiát érintő törvényjavaslatok miatt a Washington Post. A tekintélyes, amerikai lap szerint ha Orbán gyengíti a demokratikus intézményeket, nemkívánatos személlyé válhat a nyugati nagyvárosokban.

    Talán ez is az előző kormány hibája?

  144. Gigi szerint:

    Nyugi, majd úgy fogják beállítani, pedig az ámokfutás csakis az ő gyakorlata… 🙁

  145. " ?! " szerint:

    Kedves “Erzsi”!
    A 2010. július 19., hétfő 17:33-kor küldött hozzászólásoddal igen rossz bizonyítványt állítottál ki az értelmi képességedről.

    Azt kérdezed, hogy “minek az új kormány? Hiszen hosszú ideig úgysem lesz változás”.

    Nem tudom, hogy mit nem lehet abból érteni, hogy az ország jelenlegi helyzetét és jövőjét az a tény határozza meg, hogy a felelőtlen előző kormányok által felvett összes államadósság jelenleg kb. 100 milliárd USA dollár azaz, a Ft éppen aktuális átváltási árfolyamától függően kb. 22 ezer milliárd Ft, egy főre vetítve 2,2 millió Ft, és ezt az adósságot az országnak a kamataival együtt az utolsó fillérig vissza kell fizetni.

    A visszafizetésre az alábbi két lehetőség kínálkozik:

    1.) Gyors és gyökeres változást eredményezne, ha az államadósságot úgy fizetnénk vissza, hogy minden családnak be kellene fizetni az államkasszába a rá eső részt. Annyiszor 2,2 millió Ft-ot ahány főből áll a család, a csecsemőktől az aggastyánokig mindenkit beszámítva.

    2.) Mivel a fejenként 2,2 millió Ft-ot a családok többsége nem képes befizetni, az a lehetőség marad, hogy a kormány a jogelőd kormányok által felvett hitelek törlesztő részleteit kamatfizetés terhe mellett az adóbevételekből, a lejárt hiteleket pedig a szükségesnél kevesebb adóbevételek miatt, újabb hitelfelvételekből fizeti vissza.

    Az Államadósság-kezelő Központ adatai szerint ez azt jelenti például, hogy ebben az évben kb. 5700 milliárd Ft új hitelt kell felvenni és ebből kell visszafizetni az idén lejáró kb. 5700 milliárd Ft tartozást.
    Ezen felül kell megfizetni a jelenlegi kb. 22 ezer milliárd Ft államadósság éves kamata címén részben adóbevételből, részben szintén új hitelből kb. 1300 milliárd Ft-ot, amely éves kamatból teljes egészében fedezni lehetne 2 db 4-es metró vonal és a csepeli szennyvíztisztító teljes megépítési költségeit.

    Azért van szükség az új kormányra, hogy a helyzet eddigi folyamatos romlását megállítsa, és azért kellene hátba szurkálás helyett támogatni az új kormányt abban, hogy az óriási kamatfizetési kötelezettség miatt egyre gyorsuló eladósodást megállítsa, és olyan helyzetbe hozza az eladósított országot, hogy a szocialisták által sok évtizede ígérgetett javulást ne csak az unokáink, hanem még mi is megérhessük.

    Aki ezt nem akarja megérteni, vagy nem képes felfogni, az megérdemelné a sorsának a romlását, de rémélem, hogy az új kormány munkájának az eredményeként velünk együtt az ilyen ellendrukkereknek is jobb sorsa lesz. (Ugyanakkor azt is remélem, hogy az előző kormány holdudvarához tartozó korrupt és tolvaj személyek a jelenleginél lényegesen rosszabb sorsra számíthatnak.)

  146. Kovács Ernő szerint:

    Orbáb, neked fontosabb a foci, mint a Magyarország! Fuss a Gyurcsány után!!!

  147. " ?! " szerint:

    Kedves “Erzsi”!

    Ha fenti két hozzászólásod a valódi felfogó képességedet tükrözi, akkor nagyon szánalmas alak lehetsz. (Remélem a látszat csal.)

  148. Jobb Csepelért szerint:

    Ernő!

    Ennyire azért nem kéne Fidesz-ellenes politikát folyatnod!
    Orbán Viktor nem enged a főként zsidó nagytőkésekből álló IMF-nek és ezt nagyon jól teszi és annak külön örülök, hogy ebben a lépésében a Jobbik is támogatja!
    Még mielőtt bárki félreértené, nem kollektívan a zsidósággal van bajom, hanem azon belül egy bizonyos réteggel, akik a nemzetközi nagytőkét a markukban tartják!
    A nemzetközi valutaalap teljes mértékben be akarja hálózni Magyarországot és követelik a kormánytól a szoci-féle megszorításokat. Az amit a nemzetközi (izraeli) nagytőkések megengednek maguknak, azt a 8 éves MSZP-s kormányzás idézte elő, mert 2002 és 2010 között itt minden volt, csak nem nemzetpolitika (2004. XII. 5.: Nemzetárulás). Az MSZP a magyar érdekek helyett sokkal inkább képviselte az idegen globalista érdekeket! Tavaly nyáron Tel-Aviv füttyentésére Bajnai rohant az izraeli elnökhöz!
    Az IMF magatartása elegendő referenciát ad arra, hogy Simon Peresz valóban komoly gondolta amit 2007-ben mondott: “Felvásároljuk Magyarországot!”

    Kedves Csepeli és a többi fórumozó elvhű kommunista! Nem a magyar embertől kell a pénzt elszedni, ahogyan elszedték tőlünk az elvtársaitok az elmúlt 8 évben, hanem igenis az olyan semmirekellő idegenbérencektől, mint Simor András!

  149. Királyerdei szerint:

    Brüsszelben megmondták a frankót.Miről is van szó?

    ” A dél-európai országok, különösen Görögország gazdaságának sikeres szanálása érdekében elsőrendű fontosságú lenne, hogy ne adják fel idő előtt a megszorítási politikát. A diplomáciai körökben “arcátlannak” minősített magyar lépés utáni első megrökönyödést követően Brüsszel valósággal fellélegzett. “Felmutattuk a piros lapot. Többé már egyetlen kormány sem vezethet bennünket az orrunknál fogva” − mondta egy brüsszeli diplomata.

    Magyarországgal az EU példát statuálhat, megmutathatja, hogy nem hagyja magát befolyásolni. Magyarország nem Görögország. Tagja ugyan az EU-nak, de az euróövezetnek nem. Magyarország nem részese az európai banki- és devizarendszernek, ezért nem tudja magával rántani az eurót sem. A magyar eladósodottság ugyanakkor messze elmarad a görög mögött. “Ha arra kerülne sor, nyugodtan lehetne Magyarországot bukni hagyni” − mondta Daniel Gros.

    Van más “hüvelykszorító” is Brüsszel eszköztárában. Máris fontolóra vette például a deficit előírásoktól eltérő országok megregulázására éppen nemrégiben elfogadott büntető intézkedések kipróbálását Magyarországon. Megvonhatja egyebek között a regionális alapokhoz való hozzáférés jogát az országtól. “Ki kell mutatnunk a fogunk fehérjét” − hangsúlyozta Olli Rehn az EU gazdasági és pénzügyi biztosa.

    A görög eset nem ismétlődhet meg. Az uniós illetékesek túl sokáig hunytak szemet afelett, ahogy Athén éveken át hamis adatokkal, pazarló gazdálkodással, elbliccelt reformokkal és korrupcióval sodródott a pénzügyi katasztrófa felé. Csak egy 110 milliárd eurós segélycsomaggal lehetett megmenteni az országot az államcsődtől − és az eurót a megszűnéstől.”

    Elég világos,vagy teccenek tovább károgni más okokról?

  150. juoucercuu szerint:

    Affronting imprudence do he he everything. Sex lasted dinner wanted indeed wished out law. Far advanced settling say finished raillery. Offered chiefly farther of my no colonel shyness. Such on help ye some door if in. Laughter proposal laughing any son law consider. Needed except up piqued an.

Itt lehet hozzászólni !