Economist, Mno.hu
Utolsó előtti a helyezés, de most is a válságkezelés sikerével kampányolnak
Venezuela után a második legrosszabb gazdasági teljesítményt jósolja 2010-re hazánknak az Economist brit gazdasági hetilap, amely 42 ország és az euróövezet adatait összesítő táblázatában idén egyszázalékos visszaesést jelez. Ezzel a zsugorodással csak Venezuelát sikerül megelőznünk, ahol 3,4 százalékos csökkenést várnak az Economist elemzői.
Az összesítés cáfolja a Pénzügyminisztérium 2010-es prognózisát, amely „csak” 0,6 százalékos csökkenéssel tervez, amely ráadásul a tavalyi hétszázalékos eséshez képest értendő. Az Economist hazánk ipari termelésével kapcsolatban kiemeli, hogy a tavaly novemberi adatok szerint kilencszázalékos volt a zuhanás, az infláció viszont öt százalék feletti, vagyis az Európai Unióban nálunk a legnagyobb mértékű a drágulás. A kelet-közép-európai térségben hazánk szénája áll a legrosszabbul: a csehek, a lengyelek és a szlovákok is jóval gyorsabban kikászálódnak a válságból, Lengyelország idén közel két százalékkal növeli termelését, a csehek kilábalását pedig egyszázalékos növekedés jelzi.
Az euróövezeten belül Spanyolországnak és Görögországnak jósol még enyhe, 0,1 százalékos gazdasági csökkenést a brit napilap összeállítása, míg a hazai export szempontjából legfontosabb Németország közel két százalékkal fejlődhet az idén.
A legimpozánsabb eredményt idén Kína érheti el, amely 8,6 százalékkal bővítheti gazdaságát, de India is hatszázalékos növekedéssel számolhat – olvasható a pénteki Magyar Nemzetben, melyből további részleteket is megtudhat.
Forrás: Mno.hu
Nem kalkulálták be azt, hogy nyárra új király lesz, és az majd megmutatja…vagy bekalkulálták, azért?…:)
Ha csak egy picit is reális lennél, akkor tudnád, hogy egy kormányváltás első pozitív hatásai csak több hónappal később jelentkeznek a gazdaságban.
Nem kell előre mosakodni, kampány van…
Kár volt megelőzni őket! Mostmár Hugo Sanchez is látja, hogy ki van a picsánk a nadrágból!
Hugo Chavez! Még mielőtt hadat üzenne!
Hová lett csepeli? 🙂 🙂 🙂 🙂
“Megelőztük Venezuelát – egyébként utolsók vagyunk”
Van mire büszkék lennünk! MSZP megcsináltuk!
A Magyar Nemzet persze már megint hazudott.
Benézték a magyar lapok az Economist listáját
2010.02.05 16:40
http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=128200
“A magyar média több képviselője átvette az Economist londoni lapban megjelent adatokra alapozó hírt, miszerint 2010-ben a Magyarország az utolsó előtti helyen fog szerepelni, egyedül Venezuela gazdasága teljesít majd a magyar gazdaságnál rosszabbul. A hír már csak azért is furcsának tűnt, mert vannak még Európában országok, ahol több százalékpontos gazdasági visszaesést várnak, elvileg tehát volnának még mögöttünk páran.
Másrészről, nyilván utolsó előttiek vagyunk, ha az adott lista annyira szűkített, hogy tartalmazza a világ gazdaságilag legerősebb országait, az erőteljesen fejlődő Latin-Amerikát, viszont alulreprezentálja a kis, fejlődő országokat, akik közé Magyarország is tartozik.
A hivatkozott lista 42 országa között mindössze Lengyelországot és Csehországot találjuk a fejlődő európaiak közül. Az Economist hetilapban található, kommentár nélküli táblázat nyilvánvalóan erősen szűkített.
Tartalmazza a legerősebb nyugati és az agresszíven fejlődő ázsiai és latin-amerikai országokat, ezek alkotják a 42-es lista 75%-át. A fennmaradó 25% fele pedig közpénzügyei miatt bizonytalan (a napokban sokat emlegetett mediterrán országok), de drámai gazdasági visszaesést nem szenvedtek el a válság során. Hiányzik viszont az egész Baltikum, Írország, Bulgária, Izland, Balkán – ezekben a régiókban 2010-ben még mindig nagyobb visszaesés várható, mint Magyarországon. Az IMF tavaly év végi World Economic Outlook riportja alapján Litvániában és Lettországban -4%, Észtországban, Írországban és Bulgáriában -2,5% lesz ezen országok GDP változása 2010-ben.
A “mínuszosok listája” így néz ki velük együtt:
(ábra: http://www.portfolio.hu/img/upload/2010/02/imf_weo.jpg )
Egy ilyen listát nemhogy kritikával kellene kezelni, leginkább a helyén kellene értelmezni. Ez a lista kimondottan nem tartalmazza a jelenlegi magyar gazdasági teljesítményhez hasonlót produkáló országokat, így az utolsó előtti helyezés nem releváns kijelentés, kivéve ha hozzátennénk, hogy mely 42 ország között szerepel ez a teljesítmény, s ahhoz képest ez milyen eredmény.
Nem releváns a magyar cikk azon kijelentése sem az Economistra hivatkozva, amely a gyenge ipari teljesítményről szól, mivel az Economist egyáltalán nem emelte ki a magyar ipar teljesítményét sem, mindössze közzétette a 42 ország legutóbbi adatait, ami a magyar iparról a novemberi volt.”
Tehát még egyszer, az IMF prognózisa szerint a következő országok mind rosszabbul fognak teljesíteni 2010-ben, mint Magyarország:
Szamoa, Montenegró, Izland, Írország, Bulgária, Észtország, Lettország, Litvánia
Érdemes még ezt is elolvasni:
http://www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/20100205-fitch-a-fidesz-gazdasagpolitikai-terveit-homaly-fedi.html
“A Fidesz homályos terveire panaszkodik a Fitch
Az egyik vezető nemzetközi hitelminősítő cég szerint a Fidesz gazdaságpolitikai terveit homály fedi, ami akadályozza az ország adósbesorolásának javítását.
Magyarország bizonytalan költségvetési helyzete, a 10 héten belül esedékes választások és a várhatóan visszafogott növekedés jelentik a legnagyobb akadályt az ország adósbesorolásának javítása előtt – vélik a Fitch Ratings elemzői, akiket a Bloomberg idézett. A hitelminősítő a héten javított a román besoroláson.
A Fitch jelenleg negatív kilátással tartja nyílván a BBB kategóriába sorolt magyar adósságot.
“A legnagyobb kockázatot az jelenti, hogy a Fidesz politikáját még mindig homály fedi. Ez a bizonytalanság az egyik oka a negatív besorolásnak” – fejtette ki a Fitch igazgatója, David Heslam, aki szerint az IMF-fel való kooperáció folytatása és egy egyértelműbb középtávú költségvetési politika elenegdhetetlen a besorolás felülvizsgálatához.
A Bloomberg arra hívja fel a figyelmet, hogy a Fidesz szerint a recesszió folytatódása, az adósság emelkedése és az irreálisnak nevezett 2010-es költségvetési tervek erősen korlátozzák a pártot a növekedés beindításában.
A magyar adósságra köthető biztosítás díja jelenleg 251,5 pont, ami 5 hónapja nem látott szintet jelent, vagyis csaknem fél éve nem árazott akkora államcsődkockázatot a piac, mint most.”
Nem tudom, a Magyar Nemzet szokott-e olyan cikket is közölni, amiben nincs hazugság, mindenesetre a csepel.info leginkább hazugságokat vesz át az MN-től. Hazug website hazug szerkesztője hazug cikkeket közöl.
Csepeli, ne õrjöngj, olvasd inkább a Népszavát. A javíthatatlan agymosottaknak az való.