Csepel.hu
Idén folytatódott a komposztálási mintaprogram, több mint száz komposztládát osztottak ki a Csepeli Városgazda Zrt. munkatársai a kerületi lakosoknak a Sport, Szabadidő- és Rendezvény Központban. A csepeli önkormányzat támogatta program keretében hatszáz literes komposztálási edényt lehetett igényelni.
Az érdeklődőknek előadást tartottak. Gombik Imre, a Csepeli Kertbarát Kör Egyesület elnöke gyakorlati tanácsában javasolta: lehetőleg diófalevelet ne rakjunk a komposztba, járdáról felszedett falevelek se kerüljenek bele, különösen akkor, ha fogyasztásra alkalmas növényekhez használjuk.
Gellért Miklós, a Szike Környezet- és Egészségvédelmi Egyesület elnöke előadásában felhívta a figyelmet arra, hogy a termőtalajok és a kertek egyre rosszabb állapotban vannak, még mindig sok a műtrágyázás.
Ahogy a szakember előadásában fogalmazott: ha valaki komposztálásba kezd, újra visszaadja a talajnak az életet. Továbbá elmondta: Magyarországon évente másfél millió tonna háztartási hulladék keletkezik, 20-50 százaléka komposztálható.
A szakemberek szerint azért jó, ha komposztálásba kezdünk, mert többek között csökkentjük a kertben és a háztartásban keletkezett hulladék mennyiségét, javítjuk a talaj szerkezetét, növeljük a növények ellenálló képességét.
AZS
Fotó: Gubis Mariann