Csepel.info
A szovjet csapatok hajnali négykor megkezdték a főváros visszafoglalását. A csepeli Nemzeti Bizottság értelmetlennek találta a fegyveres harcot, de a nemzetőrség helyettes vezetője, Buri István mégis megszervezte az ellenállást. Nagyjából négyszáz-ötszáz fiatal munkás fogott fegyvert a magyar szabadságért.
Reggel katonák segítségével öt légvédelmi ágyút bevontattak a Szent Imre térre, és harckész állapotba hozták őket. Kiépítették Csepel központjának védelmét: a Tanácsház téren három löveget és egy légvédelmi puskát állítottak fel, egy-egy ágyú jutott az Ady Endre útra és a HÉV végállomásra, a fatelephez. Kora délután szovjet páncélosok vonultak át a Tanácsház téren, majd miután újabb és újabb páncélosok jelentek meg, a felkelők tűzparancsot kértek. A légvédelmi ágyúk egy tankot és egy páncélkocsit kilőttek, az égő ruhában menekülő szovjet katonákat a forradalmárok lelőtték.
Immáron Csepel is hadba lépett a támadó Vörös Hadsereg ellen.
a vörös patkány “miniszterelnök” azonnal elhagyta az országot, és nagykövetségre menekült.
A magyar hősök pedig, folytatták a harcukat, hiába árulta már el őket az ensz.
igazi hostett volt. ha ma jelentkeznenek ezek a bator hazafiak nyomban kituntetest es csepeli diszpolgarsagot nekik. sebesulten menekuloket leloni…
ezek utan mar azt is beismerik lemeszaroltak a fegyvertelen feher zaszlos magyar SORKATONAKAT is?
vegre valami valtozas. eddig csak hos nemes szivu felkelokrol es hosi halottaikrol beszeltek.