Inforadio.hu
Csepelen is másra szánják a szebb időket látott Napközis tábort
Magyarországon olyan súlyos gonddá vált a korábban jól bevált, olcsó táborok hiánya és a szünidejüket töltő gyermekek elhelyezése, hogy gyakran a szülők egymást váltva tudnak csak szabadságra menni – ezt tapasztalta Ranschburg Jenő pszichológus.
A professzor hozzátette: nyolc-tízéves gyerekek összeverődve csellengnek felügyelet nélkül, ez pedig szerepet játszik a kábítószer-használat megjelenésében, a dohányzás terjedésében és az antiszociális magatartásformák kialakulásában.
Rengeteg családnak problémát okoz, hogy nincsenek ingyenes vagy legalább megfizethető árú táborok; a munkába járó szülők gyakran nem tudják megszervezni csemetéik felügyeletét, és a gyerekeknek sem jó, hogy nincsenek közösségben – mondta az InfoRádiónak Ranschburg Jenő pszichológus.
A szakértő azt tapasztalta, hogy sok gyerek a nyári szünidőben már nyolc-tízéves korától egyedül marad otthon. “Óriási vita van abból is, hogy együtt menjen-e szabadságra az anyu meg az apu, hogy együtt legyen-e a család legalább két hétig, vagy külön vegye-e ki a szabadságot az anyu, és külön az apu, mert akkor négy hétig biztosítva van a gyerek felügyelete” – magyarázta.
Antiszociális viselkedésminták
Ranschburg Jenő szerint a szülőknek minden okuk megvan az aggodalomra: nagyon veszélyes lehet, ha az egyedül maradó gyerekek összeverődnek, hiszen ilyenkor szívhatják el az első cigarettát, próbálhatnak ki valamilyen kábítószert. A tétlenség, és az, hogy a kisebbek az idősebbek előtt jó színben akarnak feltűnni, nagyon sok kockázatot rejt magában – vélekedett a pszichológus.
Az elhagyatottság érzése veszedelmes, ez áll sok pszichológiai probléma, például a depresszió vagy a megmagyarázhatatlan és nehezen kontrollálható agresszív indulatok megjelenésének hátterében, de a kezelhetetlenségnek is számos aspektusa alakulhat ki ennek következtében – magyarázta Ranschburg Jenő.
A gyerek bizalmatlanná válhat a felnőttek világával szemben, így megvan annak a veszélye, hogy felnőttként sem fog tudni a társadalom szabályainak és normáinak keretein belül élni – fűzte hozzá az InfoRádió által megkérdezett pszichológus.
Forrás: Inforadio.hu
Ma kaptam az e-mailt!
Kedves Tagok és Szimpatizánsok!
A mai testületi ülésen a képviselők megszavazták Orosz Ferenc előterjesztését. – „A wellness-el – kapcsolatos korábbi testületi döntések visszavonása.” Tehát egyenlőre nem lesz sem eladás, sem bérbeadás, sem wellness ügy!
Üröm az örömben, hogy ez az előterjesztés nem a lakossági tiltakozás nyomán született, – hanem dr. Avarkeszy Dezső országgyűlési képviselő sugallatára.
A Németh Szilárd által benyújtott előterjesztés „Változtatási tilalom bevezetése a Kis-Dunaparton” elvérzett, – nem szavazta meg a többség.
Ezek a tények arra intek minket, hogy továbbra is figyelemmel kísérjük a
Kis-Dunaparttal kapcsolatos eseményeket!
2009.06.18.
Csepeliek a Zöld Kis-Dunapartért Közhasznú Egyesület.
Miska, mit tudsz a Révész utcai mobil toronyról?
semmit. 🙁
Pardon! Két szülőnek nincs annyi szabadsága, mint az összes szünet és tanítás nálküli nap. Esetleg fizetésnélkülivel pótolhatják, ha megengedhetik maguknak. Gondolom a többség nem. A munkáltatókról nem is beszélve.
Tehát, ahol nincs pl nagyszülői segítség (és nem lesz mert isten barmai az végelgyengülésig tolják a nyugdíjkorhatárt) ott marad az utca, kulcs a nyakban, valamint ennek a következményei.
Én még táboroztattam ebben a napközis táborban. Nem volt rossz.
Engem meg táboroztattak gyerekként. Nem volt rossz.
Én meg örülnék, ha újra ott lehetnének a kölykök és nem az utcát, meg a plázákat járnák céltalanul – nem lenne rossz, ugye?