Összenőtt ami összetartozik? – Az MDF Szili Katalint, Gyurcsány a Miép-Jobbik alapítványt támogatja

A Hit Gyülekezete pedig ezentúl nem az SZDSZ-t, hanem az MDF-et segíti majd a választási kampányokban?

Origo.hu, Magyar Hírlap, Csepel.info

A kollekció még nem teljes?

A magát jobboldalinak nevező MDF az MSZP-s Szili Katalint támogatja a pécsi időközi polgármester-választáson. Juhász István is – aki eddig független indulónak deklarálta magát – Szili Katalin javára lépett vissza.

“Kibújt a szög a zsákból” – kommentálta lapunknak Páva Zsolt, a Fidesz pécsi polgármesterjelöltje, hogy az MDF az MSZP színeiben induló Szili Katalint támogatja a május 10-i időközi választáson. Páva a Magyar Hírlaptól értesült a magát jobboldali, ellenzéki pártnak tartó MDF lépéséről. Habjánecz Tibor, az MDF megyei elnöke ezt azzal indokolta, hogy szerintük Szili programja elfogadhatóbb, mint Páva Zsolté.

Páva azon nem lepődött meg, hogy Szili javára lépett vissza a megmérettetéstől Juhász István független jelölt, volt MSZP-s politikus, Toller László korábbi polgármester szövetségese. Juhász közleménye szerint annak ellenére, hogy az utóbbi években milyen politikát folytatott a város vezetése, látja, hogy Pécsett a baloldalnak mennyire erős a támogatottsága, milyen erős a hite, és mennyien bíznak Szili Katalin visszatérésében, abban a tapasztalatban, amelyet ő megtestesít. Juhász nem adta le az összegyűjtött ajánlószelvényeit. Arra kérte támogatóit, hogy Szili Katalint támogassák a május 10-i polgármester-választáson. Juhász egyébként a június 7-i időközi parlamenti választáson ringbe száll Toller László egykori választókerületében.

Eközben Páva Zsolt folytatja kampányát: ma bejelenti, hogy Pécsett is Magosz-bolt nyílik. Harminc–ötven százalékkal olcsóbban vásárolhatnak benne az emberek, mint másutt, az üzletben ugyanis termelői áron értékesítik a termékeket. A tervek szerint Pécs számos kerületében nyílik majd hasonló profilú üzlet.

Politikai frontokon a gyülekezet

Értesüléseink szerint a Hit Gyülekezete ezentúl nem az SZDSZ-t, hanem az MDF-et segíti majd a választási kampányokban. Úgy tudjuk, a kisegyház tagjai bekapcsolódnak az ajánlószelvények gyűjtésébe is. Az MDF-et segítő Political Capitalnak köszönhető az új partner, amelynek több ezer tagja van. A politikai elemző cég liberális kapcsolatai segítségével érkezett a párthoz az EP-lista vezetője, Bokros Lajos is. A Hit Gyülekezetének médiabefolyása sem lebecsülendő: érdekeltségébe tartozik a baloldal szócsövének tartott ATV, az Atv.hu internetes hírportál, illetve a Hetek című hetilap is. Nem véletlen tehát, hogy az ATV gyakori vendégeinek számítanak a parlamenti frakcióval nem rendelkező MDF-es politikusok.

Csurkáéknak adott támogatással búcsúzik Gyurcsány

Egyik utolsó intézkedéseként Gyurcsány Ferenc kormányfő elrendelte, hogy kapjon 25 millió forint támogatást egy alapítvány, amelynek Csurka István az elnöke. A szervezet pártalapítványként jogosult állami támogatásra, bár a bíróság szerint jogerősen még nincs is nyilvántartásba véve. Az alapítványt az egykori MIÉP-Jobbik választási szövetség nevében hozták létre ugyan, Vona Gábor, a párt elnöke azonban nem tud ilyen alapítványról.

A legfrissebb Magyar Közlönyben jelent meg egy kormányhatározat, amelynek értelmében a pénzügyminiszternek azonnali határidővel 25 millió forint támogatásban kell részesítenie a Magyar Igazságért, a Jobb Magyarországért nevű alapítványt. Az április 10-i dátummal közzétett határozatot Gyurcsány Ferenc írta alá, akinek minden bizonnyal ez az egyik utolsó miniszterelnöki intézkedése, miután jövő kedden várhatóan a parlament elmozdítja a posztjáról, és helyét Bajnai Gordon gazdasági miniszter foglalja el.

A költségvetés tartalékából fizetendő támogatásban részesülő alapítvány elnöke Csurka István, a MIÉP vezetője, a szervezet célja pedig – a bíróságon fellelhető iratok szerint – a “MIÉP-Jobbik, a Harmadik Út által vallott nemzeti-konzervatív, keresztény értékrendhez kapcsolódó tudományos, ismeretterjesztő, oktatási tevékenység végzése”. A szervezet tehát egy pártalapítvány, és ennek megfelelően jogosult költségvetési támogatásra.

Az eredeti szabályozás szerint csak a parlamenti pártok által létrehozott alapítványok juthattak ilyen jellegű anyagi segítséghez, de egy tavaly szeptemberi törvénymódosítás eredményeként már azok a politikai szervezetek is jogosulttá váltak, amelyek az országgyűlési választásokon legalább 1 százalékos eredményt értek el. A 2006-os országgyűlési voksok 2,2 százalékát gyűjtötte be a két különálló párt, a MIÉP és a Jobbik összefogásával alakult, a pártok neve mellett a Harmadik Út megnevezést is viselő formáció.

A most létrehozott alapítványnak Csurka mellett Papolczy Gizella, Medveczky Attila Máté, Mártonffy Máté, Nagy Ervin, Kovács Dávid és Fári Márton a tagja. Utóbbi három a Jobbikban politizált, de tavaly márciusban bejelentették kilépésüket, arra hivatkozva, nem értenek egyet azzal, hogy a párt részt vett a Magyar Gárda megalakításában. A Jobbik jelenlegi vezetői közül senki nem tűnik fel a pártalapítvány tagságában, így nem világos, hogy a pártnak mennyi köze van a szervezethez. Vona Gábor, a Jobbik elnöke az [origo]-nak azt mondta, nem tud ilyen nevű alapítványról, de utána fog nézni.

A kormányhatározatban az szerepel, hogy a pénzügyminiszternek azonnali határidővel kell intézkednie a támogatás folyósításáról, a Fővárosi Bíróságon azonban április 10-én délelőtt azt közölték, hogy a pártalapítványt még nem is vették jogerősen nyilvántartásba. A bíróság március 11-i dátummal hozott ugyan egy végzést a nyilvántartásba vételről, de erre még nem került rá az úgynevezett záradékoló pecsét, és addig a döntés nem tekinthető jogerősnek – közölték az [origo]-val a bíróságon.

A kormányszóvivői iroda szerint technikai jellegű döntésről van szó, amelyet azért hoztak, hogy eleget tegyenek a pártok működését segítő alapítványokról szóló, az Alkotmánybíróság kezdeményezésére tavaly módosított 2003. évi XLVII. törvénynek. A fentebb is említett törvénymódosítás lényege, hogy már nem csak a parlamenti pártok számára engedélyezett az ilyen alapítványok létrehozása. A kormány azért most döntött a támogatásról, mert az alapítványt bejegyezték – közölte az [origo]-val e-mailben a Kormányszóvivői Iroda.

Csurka Istvánt nem tudtuk elérni, az alapítvány létrehozásában segédkező ügyvéd pedig munkatársai szerint külföldön tartózkodik, így egyelőre nem tudjuk, hogy ők értesültek-e már a 25 milliós támogatásról.

A kifizetésről döntő Gyurcsány Ferenc maga is pártalapítványi tevékenységgel foglalkozik majd a jövőben. A múlt vasárnapi MSZP-kongresszuson dőlt el, hogy a megbukott pártelnök a Táncsics Mihály nevét viselő alapítvány vezetője lesz.

origo.hu

17 hozzászólás “Összenőtt ami összetartozik? – Az MDF Szili Katalint, Gyurcsány a Miép-Jobbik alapítványt támogatja” bejegyzésre

  1. miska72 szerint:

    Itt látszik hogy MAFFIA az ÁLLAM! 😉
    Nem kicsit! NAGYON!

  2. Gigi szerint:

    Szerintem az nem maffia, hanem mérlegelő, kompromisszumkész gondolkodás, ha két program közül úgy választok (vagy más), hogy mi áll hozzám közelebb, nem pedig reflexből leköpöm az ellenfélnek kikiáltott párt logóját, míg a sajátnak tekintetthez úgy teszem az x-et, hogy el sem olvasom, mi a programjuk. 🙁

    Amit pedig bármelyik vallási felekezet (akár Hitgyüli, akár katolikus vagy református) tesz “politikai befolyás” soha nyíltan nem vállalt címén, az vérlázító… 🙁

    Ez vonatkozik a “kulturális célú” árnyékalapítványokra is. Hülyének néznek minket megint. 🙁

  3. Gordon szerint:

    Vona úr meg nem tud az egészről semmit… Nem persze…

    “Juhász nem adta le az összegyűjtött ajánlószelvényeit.” Akkor minek gyűjtötte? Hogy másoké ne lehessen?

  4. miska72 szerint:

    Gigi mi ez szerinted ha nem maffia? Az “urak” ott a parlamentben NEM a NÉPET, hanem egymás érdekeit szolgálják. Meg van beszélve ki mit mennyiért támogat, voksol nyomja a gombot. Az MSZP-t egyszer az SZDSZ, egyszer az MDF menti meg. Mi ez ha nem mutyi, és MAFFIA!
    Az “urak féltik az álásukat! Ha most lennének a választások lehet, hogy csak a FIDESZ és a JOBBIK kerüln be a parlamentbe.
    Az “urak” a túlélésre játszanak. 😉

  5. Gigi szerint:

    Kedves miska72,

    kivételesen egyet tudok érteni veled, már ami hsz-ed azon részét illeti, hogy azok ott a trónuson és a királyi udvarban egymás érdekeit szolgálják – csak éppen szerintem ebben a mutyiban (vagy nevezzük maffiának) a jobboldal (és vastagon a Fidesz) legalább annyira benne van! Csak ők másik gazdasági érdekcsoportnak rendelik alá magukat, és prostituálják a választóik beléjük vetett bizalmát… 🙁 Nem tudok nem kiábrándult lenni az egész politikai közéletből, mert tudom, mennyire csak színjáték az acsarkodás: a médiának szól, miközben ők együtt járnak teniszezni, squasholni, piknikezni. Népbutítás a köbön… 🙁

  6. tibu1 szerint:

    Az MDF úgy látom jól “bevásárolt”, a HIT GYÜLEKEZETE nem egy apró bázis, de azért a parlamentbe való bejutáshoz kevés! A lemorzsolódó MSZP-és szavazók, szerintem nem más alternatívát fognak keresni, hanem el sem mennek szavazni!

  7. miska72 szerint:

    Gigi, ezzel én is egyetértek. 😉

  8. Bobby szerint:

    Sajnos a hitgyüli a legtöbb könnyen mozgosítható választóval rendelkező “egyház” ma Magyarországon:(

  9. Papi szerint:

    Gigi!
    Amit a első részben leírtál az ATV, RTL, TV2, vagy az állami TV-ből szedted le? Bizonyítíni nem tudod te sem és mások sem amit leírtál a Fidesszel kapcsolatban akkor meg minek dobálozól ilyesmivel? Nem azt mondom, hogy a Fidesznél nem találsz megélhetési politikusokat de ott az ilyenek előbb-utóbb kibuknak és aztán mennek az úgynevezett “baloldali” pártokhoz (MSzP, SzDSz, MDF). A Fidesz valóban más üzleti érdek csoportokat akar támogatni de képzeld ezek MAGYAROK és nem külföldiek. Az elöző hozzászólásodhoz: áruld már el nekem te vagy valaki, hogy mit kéne tenni a Fidesznek? sokszor sok helyen elmondta, hogy ha hatalomra kerűl mit akar tenni de valahogy te is és nagyon sokkan elsiklanak e mellett. Pedig még Gyurcsány is nagyon sokat át vett belőle aztán eggyik nap azt mondta amit a Fidesz javasolt a másik nap pedig letagadta és pont az ellenkezőjét beszélte. Talán ezért nem figyelt oda nagyon sok ember! A Szili támogatásával kapcsolatban azért én kiváncsi lennék arra a programra amivel Szili kampányol.
    Szebb Jővőt!

  10. Gigi szerint:

    Kedves Papi,

    én is épp azt mondom, hogy előbb jobb lenne ismerni például a Szili-programot, mielőtt csak azért piszkáljuk a hozzá társuló MDF-est, mert jobbos megy a baloshoz…

    Egyébként saját gondolataim vannak, nem leszedettek; éppen azért nem népszerűek a hozzászólásaim, mert politikai “kötelező gombnyomás” helyett az egyes ügyekről van véleményem – hol balra, hol jobbra, az ügyben kifejtett álláspontokat mérlegelve.

    A cimboraságukat pedig tudom bizonyítani, csak éppen nem kívánok visszaélni senki bizalmával. Ez így neked nyilván kevés, értem, de a saját tapasztalatomat (balról sem kopnak ki kevésbé a megélhetési politikusok) kívántam megosztani.

  11. infósferi szerint:

    Giginek sok mindenben igaza van. A FIDESZ egyszer már elbukott 2002-ben egy választást, mert a 98 előtti gazdasági bűnözőket ( talán épp a cimboraság miatt) futni hagyta.
    Azóta a síbolás a sokszorossára nőtt.
    Kulcskérdés a FIDESZ jövője szempontjából, hogy 2010 után mennyire lesz következetes a számonkérésekben.
    Akár cimboraság, akár más miatt a felelősségre vonás elmarad, akkor rövid időn belül sokan tehetnek egyenlőségjelet a két legnagyobb párt közé.

  12. sasmadár szerint:

    Kedves infósferi!

    Lásd fidesz.hu a Zorbán nyilatkozata, illetve a legutóbbi Demokrata interjúja Balsai Istvánnal.

  13. DFK szerint:

    Az MDF pont olyan mint Bármi Áronné Hanyatt Hajnalka szexmunkás. Aki fizet, annak tartja oda.

  14. Öreg halász szerint:

    Gigi, amikor minden érv elfogy, jön a cimboraság.

    Lássuk: a politikusok ismerik egymást, egy Parlamenteben, egy bizottságban több politikus is együtt dolgozik. Ez már önmagában is súlyos bűn, evidens. A politikusok ugyanis egyrészt ne dolgozzanak, ezt várja el a Gigi-féle nép tőlük. Másrészt, egymást meg ne is ismerjék, ne beszéljenek, ne álljanak szóba a másikkal, mert ez azt jelentené, hogy mutyi van – legalábbis a Gigi-lexikon szerint ezen a ponton megérkezik a prostituálódás, olyan gyorsan, hogy még kopogni is elfelejt.

    Szerencsére ez nem egészen így van, és a minden bizonyal létező rossz példák sem azt jelentik, hogy mindenki így viselkedik. Ha az emberiségről általános véleményt kellene mondani, akkor sem a börtönbe mennénk, és nem azzal kezdenénk, hogy gyilkosok, tolvajok, bűnözők vagyunk…

    Amit az MSZP-SZDSZ politikai maffia művelt az országban, nem maradhat büntetlenül. Az egész ország süllyedt le erkölcsileg-gazdaságilag egyaránt, és ebből az erkölcsi romlás a legrosszabb.

    Ez mindenkire hatással van. Én nem emlékszem az elmúlt hét évből olyan esetre, hogy villany, víz-gáz-hűtőgép-mosógép stb. szerelő számlát adott volna. Olyan viszont volt, hogy szabályosan még nekik állt feljebb, hogy számlát kértem.

    A Fideszben is lehetnek “prostituálódott” politikusok, néhányan az elmúlt években szép kis pártköröket megtettek. Ezzel együtt is messze a legjobb társaság, 1998-2002 között pedig megmutatták, hogy lehet jól is kormányozni egy országot, és nem feltétlenül kell mindennek a lopáshoz, hazudozáshoz kötődnie, nem kell egy országot csalással, trükkök százaival irányítani. Korrupciós esetek akkor is voltak, de nem a korrupcióra épült az ország, akkor még ez bűn volt, nem úgy, mint most, amikor lassan már erény.

    Amit pedig az MDF művel, történelmi bűn, aminek ugyanaz lesz az eredménye, mint az SZDSZ-nél: el fognak tűnni a történelem süllyesztőjében. Az MSZP-re ez azért nem vonatkozik, mert mindig is egy gátlástalan párt volt, ők nem változtak meg különösebben Kádár óta. Nem nagy változással ugyanazok is vezetik, akik akkor.

  15. Gigi szerint:

    Kedves Öreg halász!

    Ha bármelyik párt nem tűnik el a süllyesztőben, az szerintem nem kizárólag a vezetőinek köszönhető, hanem a választóinak – akkor is, ha azok a népek a befolyásolható, nemgondolkodó rétegből kerülnek ki.

    A cimboraság szó jelentése pedig a politikai nyelvezetben nem azonos a munkatárs fogalmával.

    (Mondhatnám, hogy megtisztelő rólam elkeresztelni népeket, de arról bizony végképp nem értekeztem, hogy ne dolgozzanak, sőt, felháborító még a “nem szavazott” intézménye is, ha egyszer azért ülnek ott, hogy 3 gomb közül – ami valljuk be: elég széles szabadságot nyújt – válasszanak!)

    Vagyis teljesen normális dolog a szóba állás, az együtt-büfézés stb., de ha valaki a szabadidejét azzal tölti, akivel a kamerák előtt ádáz szócsatát folytat, akkor az számomra meglehetősen álságos viselkedés. Vagy ami még rosszabb: a nyilvánosságnak szóló színjáték után az ülés szünetében ripsz-ropsz megszületik az a megegyezés, amire hivatalos napirend keretében képtelenek voltak. Még ez is lehetne a folyamatok természetes velejárója (tán csak időre és nyugodt körülményekre volt szükségük a konszenzushoz), de akkor a közéleti sajtó miért nem a pozitív végkifejletet taglalja, miért az acsarkodást? Mert ez szolgálja a pártok hatalmi érdekeit…

    Ja, és múlt decemberben cseréltettem vízórát, a mosógépem meg folyton csöpög. A szerelésekről eddig rendre kaptam számlát. 🙂

  16. Papi szerint:

    infósferi!
    Ha olyan elszámoltatásra gondolsz amit aza a Keller féle csirke fogó csinált akkor ki kell, hogy ábrándítsalak. Azoknak az embereknek akik becsűletesen a törvények betartásával dolgoztak miért kéne bűnhődniük? Akik nem a törvények betartásával dolgoztak azok viszont félhetnek!

Itt lehet hozzászólni !