Budapest az egyik leggazdagabb város Európában

MNO

Budapest az egyik leggazdagabb város Európában

Megfelelő pozicionálással a globális ötcsillagos turizmus egyik vezető célpontja lehet Budapest a BDO Magyarország tanácsadó cég legfrissebb elemzése szerint.

Budapest az egyik leggazdagabb város Európában építészetileg, kulturálisan és gasztronómiailag. Ennek ellenére ötcsillagos szállodáinak átlagára az STR Global nemzetközi monitoringrendszer felmérése alapján a versenytársaihoz képest az egyik legalacsonyabb.

A budapesti topszállodák nemzetközi vezetőinek körében elvégzett kutatás rámutat arra: miközben Prágában 123, Bécsben 148, Münchenben 185 euró volt 2013-ban az ötcsillagos szállodák átlagára, Budapesten átlagosan 99 euróért lehetett szobához jutni a legmagasabb kategóriájú hotelekben. Mindez a versenytársakénál alacsonyabb foglaltsági adatokkal is párosul.

A közlemény idézi Gál Pétert, a BDO Hotel és Ingatlan tanácsadóját, aki kiemelte: a turizmusban is beköszöntő globalizáció miatt Budapestnek mint ötcsillagos célpontnak nemcsak Európában, hanem világviszonylatban is helyt kell állnia. A versenytárs városok igen jelentős összegeket költenek globális marketingre és infrastruktúrafejlesztésre is, Magyarországon – a korlátozottabb források miatt – inkább a megfelelő pozicionálással lehet előnyre szert tenni.

A fapadosok nem az ötcsillagosokba hozzák az embereket

A BDO által megkérdezett szakemberek szerint ahhoz, hogy Budapest – Bécshez és Prágához hasonlóan – a globális turizmus vezető célpontja legyen, fontos a főváros kényelmes, átszállás nélküli, és megfizethető elérhetősége. A Malév csődje után a Budapest Airport a kiesett légiforgalmi volumen azonnali pótlása érdekében kényszerűen a fapados légitársaságokat célozta meg, amelyek azonban főleg a 3-4-csillagos szállodákat és hosteleket előnyben részesítő vendégszegmenseket hoznak a fővárosba. Hiányoznak továbbá a Budapestet az Egyesült Államokkal, valamint a távol-keleti nagyvárosokkal összekötő közvetlen járatok.

A konferenciaszegmens fejlődéséhez fontos lenne egy több ezer fő befogadóképességű konferencia-központ megépítése, amely évente számos nagy nemzetközi rendezvényt is Budapestre csábíthat. Megjegyzik: optimizmusra adhat okot a projekt megvalósításáról február végére várható hivatalos bejelentés.

A szakemberek hangsúlyozzák, hogy a főváros erőssége az ötcsillagos szállodák földrajzi koncentrációja a belvárosban, amit a tervezett konferencia-központ helyszínének kiválasztásakor érdemes figyelembe venni.

Nincs valamire való turisztikai marketing Budapesten

A megkérdezett szállodai szakemberek többsége szerint Budapestnek nincs egységes és hosszú távú turisztikai marketingtevékenysége és ezt végző szervezete sem. Jelenleg a Budapest népszerűsítésére fordított éves marketingkeret – ami a Magyar Turizmus Zrt. által a főváros promóciójára fordított tétel – mintegy 5 millió euró, míg Bécs esetében 14 millió euró, Prága külföldi marketingjére pedig évi 9 millió eurót költenek.

Gál Péter elmondta: ha a külföldi vendégek 70-80 eurós áron tudnak foglalni szobát egy ötcsillagos nemzetközi szállodában, akkor a városra „olcsó utazási célpont”-ként fognak tekinteni. Mindaddig nem lesz elmozdulás ebből a pozícióból, amíg nincs egy kijelölt brand, amely a kapcsolódó szolgáltatások fejlesztésének irányát is meghatározza – fűzte hozzá.

Több területen történt előrelépés: Budapest egyre inkább trendi, kreatív, kulturális desztinációvá válik a megújuló belváros, a kulturális programok, a jelenleg is zajló gasztronómiai forradalom és a város éjszakai élete miatt. Ezt az imázst erősíti a tavaly őszre felújított Zeneakadémia újbóli megnyitása, és a nemrég megnyílt Il Bacio de Stile divatház is. Növeli a város ismertségét a városban forgatott hollywoodi produkciók egyre nagyobb száma is. Az épített környezetet tekintve Budapest különösen az V. kerületben megvalósuló projektek – így a Váci utca felújítása és megújulása, vagy a Belváros új főutcája projekt révén zárkózik fel Prágához.

A kutatásban jelentős pozitívumként értékelték azt is, hogy Budapest kiemelt állomása a dunai turisztikai hajózásnak. Az ötcsillagos szállodáknak jelenleg az egyik legfontosabb partnerei a dunai nemzetközi hajótársaságok, amelyek a hajóút előtti és utáni vendégéjszakák révén jelentősen hozzájárulnak az ötcsillagos szállodák töltéséhez.

Forrás: MNO

5 hozzászólás “Budapest az egyik leggazdagabb város Európában” bejegyzésre

  1. fghfjhgkjhk szerint:

    Az Euro meg még mindig 310,-

  2. Vátesz szerint:

    Még jó hogy Schreier feldobta a bakancsát, mert az IIC-je bekebelezte volna nemcsak a Hajógyári szigetet, hanem Budapestet is! (Israel Investment Company). 20%-kal bevásárolta magát a Danubius Hotelsbe, a azután kipréselte abból és a dolgozók munkájából a Pannon Hotels, s az összes gyógyszálló megszerzésének árát. Aztán hitelből megvásárolta Marienbad (Marienské Lázné, Csehország) 9 szállodáját, Pöstyén (Piestány, Szlovákia) összes szállodáját, Szováta (Erdély) 3 szállodáját, amely hitelre biztosíték a magyar szállodalánc. A 2008-as gazdasági válság következtében problémák adódtak a törlesztéssel, közben meghalt a vén zsidó, az unoka örökölte a szállodabirodalmat. Mondhatni jó hogy így történt, mert az öreg a Hajógyári szigetet teljesen át akarta építeni kaszinó és szállodavárossá. Persze még a kilencvenes években az egyik legnagyobb gabonanagykereskedő céget is, a Békés megyei Gabonaforgalmi Vállalatot megvette, ezzel lefölözte a hasznot is a magyar paraszt munkájáról, azóta neki fizettünk a kenyér árában is.
    Na ezért utállom a rendszerváltó politikai pártokat, hogy az ilyen kajmánt, Sir Bernard Schreiert ide engedték, a szarházi miért nem a Siratófalnál épített fürdőszállodát, s miért nem a Szináj sivatagban termesztett gabonát!

  3. Vátesz szerint:

    „Aki ilyen szépen tud meghalni…” – egy szovjet tiszt Budapest védőiről

    2014, február 11 – 21:08

    Az utóbbi napokban ismét fellángolt a szokásos vita Budapest 1944-45-ös ostromával kapcsolatban. Vannak, akik szerint az ostromgyűrűbe szorult negyvenezer magyar és ugyanennyi német katona a nemzetiszocializmus hősei voltak, mások szerint fasiszta gyilkosok. Mi inkább átadjuk a szót annak, aki talán a leghitelesebb forrás – az ellenségnek. Vitalij Axejenkó, a Vörös Hadsereg főhadnagya így látta Budapest védőit, mikor napra pontosan 69 évvel ezelőtt, közvetlenül az ostrom után felment a Citadellára.

    „Amikor én odaértem, már csak a halottak voltak ott. (…) Én is körülnéztem, és amit láttam, az megdöbbentett. A tisztek, az altisztek, de még a katonák legnagyobb része is valósággal ki volt öltözve: láthatóan mind a legjobb holmiját vette fel. (…) Ott dolgozott egy régi ismerősöm, Dobov alhadnagy a temetőosztagtól. Az mesélte nekem, hogy csaknem minden halott tisztet hanyatt fekve találtak meg, ami azt jelenti, hogy állva haltak meg.

    Dubov gyűlöli a németeket – a családja még ’41-ben eltűnt – , és semmiképp nem hazudna, vagy akár csak tódítana az érdekükben. Ha ő azt mondja, akkor elhiszem. De a dolog roppant elgondolkodtató: ezeknek a németeknek a fele SS volt, tehát igazán öntudatos náci. De a többi is, a Wehrmacht tisztjei és még a magyarok is, akárhonnan nézzük is, igen szépen haltak meg.

    Aki ilyen szépen tud meghalni, az nem lehet valami szemét ember.”

    jobbikit.hu – alfahir.hu

  4. Tóth Kati szerint:

    És a legszebb is!

Itt lehet hozzászólni !