Origo
Alapjaiban alakulhat át az európai távközlési piac, ha a most bejelentett új szabályozásra az uniós tagországok rábólintanak. A leglátványosabb változást a roamingdíjak eltörlése hozza, de számos más módosítás is jön, amelyek lényege, hogy az előfizető jogai nagyon megerősödnek.
Kemény ultimátumot kaptak az Európai Unió távközlési cégei. Választhatnak, melyik ujjukba harapnak: jövő júliustól vagy a hazaival egyenértékű roamingdíjakat tartalmazó csomagokat alakítanak ki, vagy technikailag “elengedik” a külföldön tartózkodó előfizetőiket. Vagyis az ügyfelek SIM-kártya-csere, telefonszámcsere és bármiféle extra költség nélkül is más, akár olcsóbb, helyi hálózatokat használhatnak majd.
A javaslat célja az, hogy 2016-ra egyetlen olyan uniós ország se legyen, ahol a külföldön tartózkodók nem tudnak telefonálni az otthoni tarifáikkal. A hívásfogadásért pedig sehol sem lehet majd díjat kérni.
A javaslatot az Európai Bizottság szerdán fogadta el, kidolgozója a távközlési cégek orra alá már eddig is sok borsot törő holland biztos, Neelie Kroes volt. A tervre a tagállamok parlamentjeinek is rá kell bólintaniuk, hogy törvényerőre emelkedjen.
Kroes egy olyan vaskos csomagot tett le a bizottság asztalára, amelynek legpopulárisabb eleme a roaming eltörlése, de még számos alapvető változást hoz az iparágra. Megszünteti a szektor európai széttagoltságát, számos, határokon átnyúló szolgáltatást egységessé tesz. Úgy képzeli el a jövőt, mint a légitársaságok mai rendszerét, ahol néhány nagy, lazább szövetség között folyik a verseny.
“Véget kell vetnünk az európai telekomlottónak. Vállalom ezt a kifejezést, mert ma az ügyfeleknek annyiféle szolgáltatás közül kell választaniuk, hogy mondhatni lottóznak, másrészt így nem lehet egységes piacról beszélni” – mondta a biztos a sajtótájékoztatóján.
Ha a javaslatból törvény lesz, a szolgáltatóknak a roaming mellett sok mindent át kell gondolniuk, hiszen például a hűségnyilatkozatok és az adatátviteli szolgáltatások jelenlegi rendszerét is keményen támadja a szöveg, kiszélesítve az előfizető jogait.
Nem lehet majd blokkolni, lassítani, vagy bármilyen módon befolyásolni az adatátvitelt a tartalom alapján, vagyis egy távközlési cég technikailag nem akadályozhatja az előfizetőit abban, hogy adott esetben skype-oljanak, és így ingyen telefonáljanak.
Nagyon szigorú követelményeket állítanak a sávszélesség-ígéretekkel kapcsolatban is. A cégeknek egyértelműen jelezniük kell a vállalt minimális adatátviteli sebességet, még csúcsidőben is, és ha ez nem teljesül, az szerződésszegésnek számít majd. Nem elméleti és átlagos, hanem a valóságban mért sávszélességet kell majd garantálni, és csak nagyon indokolt esetben, például internetes tévé- vagy orvosi adatátviteli szolgáltatásoknál lehet különdíjat kérni a stabil, gyors adatátvitel biztosításáért.
A Deutsche Telekom közleménye
Forrás: Origo
Rezsicsökkentés uniós szinten!?
Ragadós a jó példa.
Kösz Fidesz!
Az adminnak már megint elgurult a gyógyszere. A cikkben a telefonszolgáltatásról van szó, amit a Fidesz nem tekint rezsinek.
Az már csak természetes, hogy Gordon a cikket el sem olvassa, csak tolja a Fidesz-nyalást.
Rezsicsökkentéssel megoldódik a probléma ….
“Magyarországon közel 2,3 millió fogyasztó van késedelemben egyes rezsidíjak fizetésével, díjhátralékuk megközelítette a 124 milliárd forintot. A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatalának adatai alapján a legtöbb szerződött fogyasztó (1,236 millió) a villamos energia számlái kifizetésével csúszik, utána a földgázszámlákkal vannak késedelmek (843 ezren). Fél éven túli hátraléka 211 ezer, míg 360 napon túli tartozása 403 ezer fogyasztónak van. Utóbbiak közül a legtöbben a földgázdíjak rendezésével csúsztak meg.”
Malacka!
Attól még a fityesz nem vonja vissza a tele-kommunista adót!
Köszönjük fityesz! 😛
A telefonos cégeket ugyanúgy nem kell sajnálni, mint a bankokat. Úgyhogy nagyon is rendjén van az uniós rezsicsökkentés, de a különadó is 😉
Csak nehogy a percdíjakat is egységesítsék. Akkor nem olyan biztos, hogy jól járunk.
A Fidesz a telefonadóval éppenhogy rezsit emelt.
Az Uniós rezsicsökkentéssel nincs baj, de a telekomadóval igen.
De szerencsére semmi probléma a T mobil, már kiküldte a Nov 1. től érvényes új percdíjakat, amibe bele épült a külön adó 😀
Hát persze hogy nem az előfizetőkre hárítják.
Aki még hisz a mesékben olvasson több Andersen-t.
Úgy tűnik Bugi valami adó mentességet élvez, hogy mindenre azt mondja hogy ez jó és rendjén van…
Gyere fizesd a számlámban felbukkanó +800Ft ot havonta amit a FideSSnek köszönhetek.
Nincs alkalmas. hely ézért ideteszem.
http://gepnarancs.hu/2013/09/a-langlovag-balladaja/#.UjLSsafI7c4.facebook
“az ügyfelek SIM-kártya-csere, telefonszámcsere és bármiféle extra költség nélkül is más, akár olcsóbb, helyi hálózatokat használhatnak majd”
Ezt azért megvárom. 😉
Hol a 4. szolgáltató? 🙂
Mi van a legnagyobb világcég kivásárlásával? 🙂
Csepel tett rá egy kétszáz forintos ajánlatot, de késik a válasz.