Ittlakunk.hu
A Csepeli Piacon mindig nyüzsgés van, legyen szó hétfőről, vagy akár szombatról. Azt is lehet mondani, hogy meghatározó szerepet tölt be Csepel lakosságának élelmiszer ellátásában. Minden nap friss és gyönyörű áruk kerülnek az eladótérben. Igazából a piac két részre osztható.
Az egyik részben található a régi “csarnok”, melyben a tojáson kívül húskészítmények kaphatóak. A csarnokon kívül található számos bolt. Például zöldséges, használtruha kereskedés, ékszerész, savanyúságos, étkezde, méteráru, valamint a gombavizsgáló, aminek fő célja az, hogy a mérgező gomba ne kerüljün az otthoni asztalra.
A piac másik oldalán szintén megtalálhatóak az egyes boltok, de annyi változással, hogy itt a legfontosabb a tér közepén található őstermelői rész, ahol kizárólag őstermelők árulják saját kertben termesztett, illetve kézzel készített portékáikat. Ezek túlnyomó része zöldség és gyümölcs, de megtalálhatóak még különféle növények, valamint egyéb dekorációs anyagok, kellékek. Másik nagy előnye ennek, hogy a kirakott áruckkből nagyrészt te választod ki a számodra legszebbnek látott terméket.
Végezetül, de nem utolsó sorban elmondható, hogy ezen a helyen található a kerület legközkedveltebb “100” forintos” boltja, ahol mindenki olcsón hozzájut különféle háztartási és egyéb kelléknek, melyre szükség lehet a mindennapokban.
Szeretjük a csepeli piacot. Annak ellenére is, hogy az “őstermelől” 90 %-a NEM a saját termékét árulja, hanem ugyanúgy a nagybaniról szerzi be a cuccot, ott áruló őstermelő unokatestvéremtől tudom.
De aki ezt a cikket írta, :oDDDDDDDD valami általános iskolás lehet.
Ez a hangvétel, amit itt látok, nagyon rossz emlékeket idéz.
Kár, hogy ez lett a Csepeli Piacból:((
(Budapest egyik legdrágább, minden szempontból igénytelen piaca.)
Igénytelen, drága nem járunk oda.
“Minden nap friss és gyönyörű áruk kerülnek az eladótérben”
Talán eladótérbe?!
Nem mindegy gatyába rázni vagy gatyában rázni! ))) 🙂 (((
Öreg már ez a piac.
Tuti, hogy több mint 41 éves.
Félix!
A csepeli piac csarnok épülete már az én gyerekkoromban is meg volt és az több mint 41 év.A régi épületről írtam most.
felix szerint:
2012. október 13., szombat – 13:09
-nem okoskodni szeretnék, de ez a piac nem öreg (“Gordon” most fog okoskodni). Mire emlékszem a piac úgy nézett ki, hogy a mostani áruház helyén egy park volt. Onnan kezdődött a piac és tartott a templomig (Romai katolikus). A volt Táncsics mozinak merőlegesen élő állatokat terményeket árusítottak, aztán a templomnál a baromfi és tojás árusok sorakoztak. Akkoriban Szigetcsép, Szigetújfalu és a sziget minden részéről jutott ide a valóban őstermelői áru…ez valamikor a ’60-s években volt… hangulata volt a piacnak és jó kedve az embereknek…de ez már történelem…
ugró mókus szerint:
2012. október 13., szombat – 17:30 -emlékszel mennyi veréb röpködött a csarnokban? -és a mérleget tartó alakra a homlokzaton és az öreg cukorka árusra a mozival szemben…a pattogatott kukorica árusra a mozi sarkánál a másik oldalon az öreg Lébényire az ócskásra…mi minden volt a kirakatában…
lolka!
Te nosztalgiázol nem?Bent a csarnokban meg árulták a kofák a tejtermékeket is.Igen- bizony sokaknak nem fog tetszeni amit most írok-de jó kedve volt az embereknek. Ezt már elvenni tőlünk senki nem tudja.Valóban azt a piacot átépítették ennek semmi hangulata nincs és qrva drága.
lolka!
Na látod ez az amit ma hiába keresel CSEPELEN és ne felejtsük ki a piac téri csehót.Rákóczi mozi,ifi park stb,stb.Tudom változnak az idők,de ennyi két színű ember sem volt.Írhattam volna úgy is,hogy köpönyeg forgató.
Köszönöm a raekciókat.
Csak azt akartam elérni, hogy ne én mondjam ki, hogy nem igaz az amit egyesek állítanak, miszerint Csepelen 41 év óta nem történt semmi.
lolka Minden stimmel, de a piac É-i részén lévő templom az evangélikusoké.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét lop.
Igen nagyapó így a helyes.
Csatlakozom, tényleg a legdrágább piac és aki nosztalgiázni akar, időnként még találkozhat a bár már nem Csepelen lakó, de a piacon fel-felbukkanó Orosz et.-val. Van vastagbőr…
kispajtás!
A nosztalgiát én nem Orosz et.-ra értettem.Valószínű még meg sem voltál amikor én már a nagyanyámmal,meg édesanyámmal ide jártunk vásárolni.Természetesen a régi piacra.
kispajtás!
Áruld már el nekem, hogy a nosztalgia, a piac ügyében hogyan függ össze Orosszal nálad? 🙂
Én ma Pálffy “urat” láttam a piacon, szép veres orcájával. 🙂
nagyapó szerint:
2012. október 13., szombat – 19:02 -Köszönöm “nagyapó” szégyenlem a tájékozatlanságomat…(megnézhettem volna a térképen, csak a lustaság…)
Ez a piac már nem az a piac. Nekem a régi kopott szimpatikusabb és emberibb volt. Az árakról meg valóban ne beszéljünk. Igaz egy-két öreg róka zöldséges még a földön jár.
Ezen röhögtem a legnagyobbat:
“a kirakott áruckkből nagyrészt te választod ki a számodra legszebbnek látott terméket.”
a teszkóban vagy az osanban nem NAGYRÉSZT, hanem TELJES EGÉSZÉBEN én választom ki a legszebbnek látott terméket… 😀
Jó lenne ismerni a bérleti díjakat mert lehet, hogy meglenne a magyarázat a drágaságra.
felix, valami aranyárban van a jog és a hozzá tartozó bérleti díj. Emiatt vannak az aranyárak és emiatt lesz olcsóbb mindíg egy multicég. A régi asztalpénzes piacnál ez nem volt így. Semmi szükség nem volt erre az egészre, nekem visszataszító az egész. 🙁
Van olyan csarnok ahol 8nm fedett metlachi 130 000/hó
ZoliO49:
Oroszról, a régi- és új piacról folytatásos regényt lehetne írni, de maradjunk annyiban, hogy a magas áraknak az előbbiekhez nem kevés közük van. És hogy miért jár át Kispestről a csepeli piacra? Elárulom és minősítem is, ha akarod…
félix!
Nyóc négyzetméteren akár néhány fogorvosi rendelőt is be lehet rendezni!
Előre a mindenki által elérhető orvosi ellátásért! ))) 🙂 (((
http://devour.com/video/the-dentist-of-jaipur/