Népszabadság, MTI, Csepel.info
Az uniós pénz is közpénz – de az EU meg is nézi, mire költik
Magyarországon lassan már az lenne a nagy hír, ha egy közbeszerzési eljárás során nem valakinek a valakije, gazdag bukszával, aránytalan áron szerezne meg megbízásiokat. Lehet, hogy nálunk “ez a szokás”, de máshol ezt nem nézik jó szemmel, úgyhogy számíthatunk rá, hogy a jövőben egyes esetekben duplán többet fizetünk: nemcsak a közpénzből a haveroknak, de büntetésből az EU-nak is. Az Európai Bizottság (EB) ellenőrei a csepeli központi szennyvíztisztító beruházás előkészületei során a közbeszerzési eljárásokat nem kellően versenybarátnak minősítették, ezért 15 milliárd forint támogatás megvonását javasolják – értesült a HVG.
A magyar félnek most olyan bizonyítékokkal kell előállnia, amelyek felülírhatják a brüsszeli javaslatot – írja a HVG csütörtöki számában.
A főpolgármesteri hivatal sajtóosztályának tájékoztatása szerint a fővárosi önkormányzathoz eddig még nem érkezett hivatalos jelzés az Európai Bizottság vizsgálatáról és annak megállapításáról. A beruházásban érintett Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium és a fővárosi önkormányzat közös álláspontja, hogy magyar részről a megfelelő szintű bíróság, illetve a közbeszerzési döntőbizottság is foglalkozott az üggyel, és mindkét szervezet rendben találta a csepeli szennyvíztisztító beruházás közbeszerzéseit.
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökséget felügyelő Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium közölte, hogy tudnak a vizsgálatról, folyamatban lévő ügyről pedig nem nyilatkoznak.
A csepeli központi szennyvíztisztító beruházási költsége 428 millió euró (mintegy 190 milliárd forint), amelynek 65 százalékát az Európai Unió, 20 százalékát a magyar állam, 15 százalékát a fővárosi önkormányzat finanszírozza.
A szennyvíztisztító napi 350 ezer köbméter szennyvíz biológiai megtisztítására lesz képes úgy, hogy a szennyvizet főgyűjtőcsatornán keresztül szállítják majd a csepeli telepre, ahonnan tisztítva ömlik a Dunába.
A projekt eredményeként 2010 nyarától a fővárosban a Dunába engedett, biológiailag tisztított szennyvizek aránya 45 százalékról 95 százalékra nő az összes szennyvíz mennyiségéhez képest.
Forrás: MTI, Népszabadság
Ezt is elqrtad!
Ezt is mi fizetjük ! Amit nem ad az EU aszt tölünk vonják el !
Ha nem lesz elég pénz, elhagyunk néhány lényeges részt a kivitelezéskor.
Pl. a gerincutat. Várhatnak még 15 évig a Kossuth Lajos utcaiak a forgalom csökkentésére, és továbbra is hiszik hogy a szocialista önkormányzati vezetés az Ő érdekükben cselekszik, és zúditja rájuk az iszapot szállító forgalmat.
Van valami, amit szabályosan tudnak ezekcsinálni?
A szoclib városvezetés azt hiszi, hogy az EU-val szemben is erőfölényben van?
Vagy talán azt, hogy a büntit úgysem ők fizetik zsebből. Majd a hülye nép jutalmul az, aki rájuk szavazott, büntiből, aki nem.