Ezüstös szombatjuk volt atlétáinknak

csepel.hu

Kecskeméten rendezték a 2022. évi Váltófutó Magyar Bajnokságot

A Csepeli DAC négy csapattal vett részt a megmérettetésen, melyet három második és egy hatodik helyezéssel zárt.

Elsőként az U-14 női 4X100 m-es váltófutó csapatuk szerepelt, akik harmadikként jutottak be a döntő futamba, ahol a Rudics Luca, Vágó Zsófia, Kristál Flóra és Dévald Boglárka összeállítású csapat 52,64 mp-es idővel másodikként ért célba és ezüstérmet vehetett át.

Az U-18 férfi 4×100 m-es váltófutó csapatuk Durkó Dávid Gergely, Tari Zoltán János, Nagy Levente és Komáromi Ádám Mátyás összeállításban 43,93 mp-es idővel, szoros küzdelemben szintén második helyezett lett, így ezüstéremmel térhetett haza.

Harmadikként az U-20 férfi 4×100 m-es váltófutó csapatuk állt rajthoz, akik Csuka Krisztófer, Pesti Máté, Tari Tibor György és Bakó Martin Attila összeállításban, nagyszerűen helytállva, 43,45 mp-es idővel hatodik helyezést ért el.

Negyedik váltócsapatuk az U-18 női 4X800 m-es futószámban állt rajthoz, Iker Natália, Nyári Lilla, Galsi Laura Lilla és Babinyecz Anna összeállításban másodikként ért célba, 9:44.89-es idővel.

Dicséret illeti minden versenyzőt, akik igyekeztek maximumot nyújtani a versenyen, elfeledve a felkészülés során adódott nehézségeket, sérüléseket. Fel tudták venni a versenyt a sokkal jobb, ideálisabb feltételek, körülmények között készülő, nagyobb egyesületek versenyzőivel. .

Szintén Kecskeméten került megrendezésre a World Athletics Kölyök Atlétika Világnapja alkalmából az U-12 korosztály 8×50 m-es váltófutó versenyére.

Büszkék lehetünk legfiatalabb versenyzőikre is, akik a versenyt megnyerve elsőként értek célba és vehették át aranyérmeiket és a kis kupát. Csapatuk tagjai Borbás Lilla, Sinka Hanna, Tari Dániel, Boldog Nóra, Lemmich Réka, Vágó Kata, Farkas Bori és Moldován Dorka voltak.

Gratulálunk versenyzőiknek és felkészítő edzőikek! Hajrá Csepeli DAC!